Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 23. Alfréd
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Kiváló minősítést kapott az élményfürdő

Közélet
élményfürdő
Dunaújváros
Cserna Gábor
fejlesztés
Modern Városok Program

facebook megosztás

Vass Ádám - 2019. aug. 01., 18:05

A közelmúltban az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat szakemberei komoly ellenőrzést végeztek az Aquantis Élményfürdőben, az eredmény pedig minden szempontból kiemelkedő, az országos átlaghoz képest is.

Magasan a magyarországi fürdők felett teljesít minőségben az Aquantis Élményfürdő. Erről az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) szakemberei győződtek meg a közelmúltban, amikor alaposabban is megvizsgálták az intézményt. A kiváló minősítés után csütörtök délután Cserna Gábor, városunk polgármestere is ellátogatott az élményfürdőbe, ahol elmondta, nagyon jó döntést hozott az önkormányzat, amikor a Modern Városok Program segítségével, állami támogatásból visszavásárolta az élményfürdőt és az újra elkezdett üzemelni.

Weiter Zoltán a fürdő igazgatója és Gyöngyösi Ádám elmondták, egy ehhez hasonló csütörtöki napon nagyjából fél házzal üzemel a fürdő, hétvégén viszont minden alkalommal telt ház szokott lenni. Ez azt is jelenti, hogy naponta átlagosan 1100 vendég érkezik, éves szinten pedig több, mint négyszázezer. Már visszajáró vendégeik is vannak az ország minden tájáról, de rengeteg dunaújvárosi is igénybe veszi a szolgáltatásaikat. Ezeket pedig bővíteni fogják, méghozzá azzal, hogy újra nagyobb hangsúlyt fektetnek majd a gyógyászatra és a rekreációra. Az ÁNTSZ ellenőrzéssel kapcsolatban pedig elmondták, a szakemberek nem csak a víz tisztaságát, de az öltözőket, a belső tereket és a környezetet is alaposan megvizsgálták, és kiváló minősítést adtak az Aquantisnak.

Az szomszédos Fabó Éva Sportuszoda is hamarosan újra kinyitja kapuit a látogatók előtt, így az élményfürdőben elbúcsúznak majd a sportegyesületektől is, akikkel kapcsolatban Weiter Zoltán elmondta, mindvégig zökkenőmentesen alakultak az edzések és jól megfértek egymás mellett a sportolók és a látogatók.

A rovat további hírei: Közélet

Friss diplomások köszöntése az egyetemen

2026. feb. 23.

Több mint 200 végzett hallgató vette át a diplomáját Dunaújvárosban, közülük 82-en kiváló minősítést érdemeltek. A hazai hallgatók mellett 20 külföldi diplomás is ünnepelt – Pintér Tamás polgármester és a felsőoktatási intézmény vezetői is tolmácsolták a jókívánságaikat. 

Új bázison folytatja a DunaKosár közössége

2026. feb. 22.

Alapítása ötödik évfordulójára, egyúttal komoly váltásra készül a DunaKosár közössége: a Waldorf Gimnázium újtelepi épületéből a belvárosba költöznek, méghozzá a legendás Patyolat udvarban alakítanak ki új bázist – a közösség összefogásában is bízva.

Kezdődik a parkolók nagytakarítása!

2026. feb. 21.

A Béke városrész lesz az első állomás, jövő hétfőtő péntekig öt helyszínen tartanak a munkálatok. Az autósoktól közreműködő segítséget várnak és türelmet kérnek – mutatjuk a menetrendet, napi bontásban!

Hamarosan megújul a Szentháromság szobor

2026. feb. 20.

Pentele egykori főtere visszanyeri a múltjának egy fontos részét – nem is olyan régen elszállították a szebb napokat látott Szentháromság szobrot, amely restaurálása jelenleg is zajlik. A munkálatok új fázisba léptek – Orosz Csaba önkormányzati képviselő számolt be a részletekről. 

Felelős költségvetés – nehéz gazdasági környezetben

2026. feb. 19.

Dunaújváros közgyűlése múlt heti ülésén fogadta el a város 2026-os költségvetését. A döntés kapcsán Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármesterrel beszélgettünk, aki hangsúlyozta: a büdzsé nem pusztán számok halmaza, hanem egy iránytű, amely megmutatja, hogyan működik a város, és milyen értékeket tart szem előtt a városvezetés.

Szociálpolitikai kerekasztal Dunaújvárosban

2026. feb. 19.

Eleget téve a törvényi kötelezettségnek újfent szociálpolitikai kerekasztalbeszélgetést szerveztek Dunaújvárosban. Korábban is szó esett már arról, hogy a szociális háló jól működik a városban – a cél, hogy a jövőben ez a munka még hatékonyabb legyen a városban. 

Várják az átképzési program jelentkezőit

2026. feb. 17.

Mint arról már korábban beszámoltunk, a SteelCityZen projekt keretében átképzési programmal segítik a munkakeresőket, elsősorban a vasmű egykori dolgozóit. Az önkormányzat fontos partnere ebben a kezdeményezésben a Pannon Oktatási Központ – helyben lesznek a képzések. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Mentőhelikopteres bevetés a Szórádon

  2. Friss diplomások köszöntése az egyetemen

  3. Csapadékos nyitány után beúszik a tavasz!

  4. Innováció a csomagolástechnikában: a modern tasakok fejlődése

  5. Vereségekkel zárták az alapszakaszt

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

Embedded thumbnail for DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

Embedded thumbnail for DSTV: reflektorfényben a tehetség

DSTV: reflektorfényben a tehetség

Top hírek

  1. Új bázison folytatja a DunaKosár közössége

  2. Szociálpolitikai kerekasztal Dunaújvárosban

  3. Dunaújvárosi előadó is áll A Dal színpadán

  4. Mentőhelikopteres bevetés a Szórádon

  5. DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

Galéria

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Farsangi forgatag (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 7. szám - 2026.02.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő