Dunaújváros Hetilap

Megújul a járda és új vízelvezető készül a Római városrészben

Brousil Csaba - 2019. augusztus 13. 15:26

Két új munkaterületet adtak át a Római városrészben az önkormányzat szakemberei. A következő hetekben teljes egészében megújul a járda a Martinovics végén, illetve új vízelvezető kerül a Római körút és a Váci utca sarkára.

Teljes hosszában megújul a járda a Martinovics utca végén és új vízelvezető is kerül a Római körút elejére, a Váci utca sarkára. Kedden délelőtt ezt a két munkaterületet adták át az önkormányzat szakemberei, akikkel a közműszolgáltatók is egyeztettek, valamint a kivitelező cég.

Csavajda Dávid, a DVG Zrt. műszaki ágazatvezetője a Martinovics utcai járdával kapcsolatban elmondta, a jelenleg rossz állapotban lévő száz méteres szakasz térköves burkolatot kap és nem csak az állapota, de a megjelenése is sokat javul majd, az ott élőket viszont nem fogja érinteni a munka, mivel a kivitelezés több szakaszban zajlik majd, ezért a közlekedésben sem okoz fennakadást. A Római körút és a Váci utca sarkán található területtel kapcsolatban hangsúlyozta, a jelenlegi vízelvezető a heves esőzésekkor nem képes elnyelni a csapadékot, a járda mellett pedig hatalmas tócsák alakulnak ki, ezért van szükség egy új vízelvezetőre a járda mellett. Mint mondta, az itt zajló munkálatok sem fogják zavarni a gyalogosokat, az ugyanis nem érinti a járdaszakaszt.

 

A Római városrész hármas körzetének képviselőjelöltje, Vass Ádám kedd délelőtt a munkaterület átadásakor elmondta, mind a járdával, mind pedig a vízelvezetővel kapcsolatban sok panasz érkezett az önkormányzathoz, de a következő egy hónap alatt mindkét helyszínnel elkészülnek a szakemberek. A Martinovics utca 27-35. szám előtti 102 méteres járdaszakasz térköves burkolatot és kerti szegélyt kap, a munkálatok pedig 6,74 millió forintból a jövő hét második felében kezdődnek és várhatóan egy hónapig zajlanak majd. Kis szakaszokban az úttest felé is elkészül a járda, hogy a víztorony lábánál található nagy parkolótól kényelmesebben át lehessen jutni a lépcsőházakhoz. A Római körút és a Váci utca kereszteződésénél található új vízelvezető pedig 1,4 millió forintból készül el, szintén ugyanebben az időben. Utóbbinál az okozta a gondot, hogy a járda akadálymentesítésekor a útburkolat a járda felé kezdett lejteni, az esővíz nagy részét pedig a pár méterrel arrébb található csatorna nem tudta teljesen elnyelni, ezért egy annál jóval nagyobb kerül a járdaszegély mellé, hogy a közlekedőket ne zavarja az összegyűlt víz.

A rovat további hírei: Közélet

Barta Endre alpolgármester: "Minden ott kezdődik, hogy odafigyelünk egymásra"

Barta Endre alpolgármester: "Minden ott kezdődik, hogy odafigyelünk egymásra"

2025. nov. 28.

Egy év értékeléséről, közéletről, hangulatokról és sok-sok apró, de annál fontosabb emberi gesztusról beszélgetünk. Bár a politikai tér ma gyakran elidegenítő és tehetetlenséggel teli, Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester szerint a valódi munka még mindig ott kezdődik, ahol az emberi szó és az odafigyelés találkozik.

DSTV: sikeres gyűjtőakció

DSTV: sikeres gyűjtőakció

2025. nov. 28.

Fontos, hogy támogassuk rászoruló, nehéz helyzetben élő embertársainkat. A DSTV összeállítása nemes kezdeményezést mutat be: a Magyar Élelmiszerbank Egyesület országos akciója keretében városszerte gyűjtöttek – az adományok elosztását az Útkeresés Segítő Szolgálat is segíti. Hangkép.

Levelek a Jézuskának – már hatodik éve!

Levelek a Jézuskának – már hatodik éve!

2025. nov. 27.

Változik a résztvevők köre és picit a lebonyolítás rendje is, de a lényeg marad: a DO/DSTV műhelye idén immár hatodszorra vág neki ajándékgyűjtő közösségi kezdeményezésének. A fő cél változatlan: a Családok Átmeneti Otthona kis lakóinak gondoskodunk karácsonyi ajándékról!

DSTV: biztonságosabb játszótér

DSTV: biztonságosabb játszótér

2025. nov. 27.

A híradást már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a Hajnal utcában található játszótérnél történt fejlesztésről. Nem látványos, de a lakók miatt nagyon fontos munkálatok értek véget a közelmúltban: a tér népszerű közösségi pont – immár kerítés teszi még biztonságosabbá. Hangkép.

 

Folyamatos a korszerűsítés-hibaelhárítás

Folyamatos a korszerűsítés-hibaelhárítás

2025. nov. 26.

Az EUCF projekt kapcsán korábban már foglalkoztunk olyan témákkal, amelyek például a hőszigetelés fontosságát vizsgálták, vagy épp a korszerűtlen energiafogyasztók cseréjére hívták fel a figyelmet. Most is hasonlóan zsebbevágó téma következik – lássuk, miért fontos a távhővezetékek cseréje.

Gépészet a határon: sajnos újabb kényszerű leállás a Fabó Éva Sportuszodában

Gépészet a határon: sajnos újabb kényszerű leállás a Fabó Éva Sportuszodában

2025. nov. 26.

Kényszerű leállások, rozsdás csövek, homokszűrők, amelyek évtizedek óta vártak a felújításra – így zajlik jelenleg a Fabó Éva Sportuszodában az a háttérmunka, amelyet a legtöbb látogató soha nem lát. A város azonban kénytelen időről-időre belenyúlni a gépészetbe: ha nem teszi, az uszoda működése ellehetetlenül.

Színes ugróiskola a közösségi időtöltésért

Színes ugróiskola a közösségi időtöltésért

2025. nov. 25.

Ha színes közterületi festésről van szó, talán már nem is szükséges Nagy Gergő nevét emlegetni – városszerte tudhatják a lakosok, hogy a művésznek mindig köze van az újabb alkotásokhoz. A Radnóti utcában is tevékenykedett a közelmúltban – újabb ugróiskola díszíti az összekötő utat.