Dunaújváros Hetilap

Térfigyelő kamera, Vasmű klub, fejlesztések

Brousil Csaba - 2019. augusztus 15. 12:12

Sajtótájékoztatót tartott Gombos István az 1-es körzet fideszes önkormányzati képviselője a Barátság városrészben.

Gombos István bejelentette, hogy az önkormányzat megküldte a Dunaferr vezetésének a Vasmű klub vételi szándékáról szóló kérelmét. Mint mondta ez egy több éve húzódó ügy, a Vasmű klub a Dunaferr tulajdonában van, évek óta csak pusztul, de szeretnék megmenteni – melyért ő már több mint tíz éve küzd - és közösségi térré alakítani, illetve az épületrész másik felében egy gyógyszertárat alakítanának ki, illetve elhelyeznének ott egy bankautomatát is. Mind a kettő hatalmas segítség lenne az ott élő lakóknak. Gombos István elmondta, hogy a szakemberek kihelyezték a térfigyelő kamerát a Barátság útra, az egykori Hangulat előtti térre. Hozzátette, hogy több térfigyelőt telepítenek a város különböző pontjain és egyszerre üzemelik majd be őket. 

mikor ez megtörtént, akkor kerül vissza ide a szelektív hulladékgyűjtő sziget is és így már kontroll alatt lesz, így talán megfékezhető lesz, hogy egyesek illegális szemétlerakónak használják a szelektív szigetet. Gombos István kiemelte, hogy körzetében az elmúlt öt évben folyamatosak voltak a fejlesztések az akadálymentesítéstől a járdafelújításokon át a Vasmű út jelenleg is zajló teljes felújításáig. Sokat tesznek azért, hogy a város még élhetőbb legyen, és hogy még több fejlesztés valósulhasson meg és ezt a teremtő, építő munkát szeretné folytatni a jövőben is.

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: átadták a Dunaújváros Sportjáért díjakat

DSTV: átadták a Dunaújváros Sportjáért díjakat

2025. feb. 16.

Az írásos beszámolót már csütörtökön elolvashatták az érdeklődők, most azonban a DSTV felvételein is megmutatjuk a Dunaújváros Sportjáért díjainak átadását. Hangkép.

Feszültség a kereslet és kínálat között – ez jellemzi most a város ingatlanpiacát

Feszültség a kereslet és kínálat között – ez jellemzi most a város ingatlanpiacát

2025. feb. 14.

A magyar ingatlanpiac dinamikus változása tovább folytatódik az új év beköszöntével is. A piacot jelenleg ellentétes hatások érik – és ez rányomja a bélyegét a városi ingatlanpiacra is, derül ki a Creditline értékelése alapján készült összegzésből. Elemzés.

Pályázati felhívás önkormányzati ingatlan értékesítésére

Pályázati felhívás önkormányzati ingatlan értékesítésére

2025. feb. 14.

Dunaújváros önkormányzata nyilvános pályázatot ír ki a kizárólagos tulajdonában álló alábbi ingatlan értékesítésére. Figyelem, közeleg a határidő! 

Elfogadta a költségvetést a közgyűlés

Elfogadta a költségvetést a közgyűlés

2025. feb. 13.

Huszonkilenc napirend várt a képviselőkre a  csütörtöki közgyűlésen. A legfontosabb téma Dunaújváros 2025. évi költségvetési tervezete volt, amelynek tárgyalása nagyobb képviselői érdeklődést váltott ki, végül többséggel megszavazta, és így el is fogadta a testület a költségvetési rendeletet.

Egykori úszó és elhunyt jégkorongozó érdemelte a Dunaújváros Sportjáért díjat

Egykori úszó és elhunyt jégkorongozó érdemelte a Dunaújváros Sportjáért díjat

2025. feb. 13.

Sportlegendákat díjazott az önkormányzat: a dunaújvárosi jégkorong fontos személyisége, Győri Tamás Dunaújváros Sportjáért posztumusz elismerésben, míg Bene Vera, a helyi az úszósport meghatározó alakja Dunaújváros Sportjáért díjban részesült. A szféra legrangosabb önkormányzati elismeréseit Pintér Tamás polgármester adta át a csütörtöki közgyűlésen. 

Ötven év a vasműben, közel huszonöt az önkormányzat közgyűlésében

Ötven év a vasműben, közel huszonöt az önkormányzat közgyűlésében

2025. feb. 11.

Tóth Kálmán a 9-es választási körzet önkormányzati képviselője. Ő az, akinek a nevéhez különleges, vagy inkább nem hétköznapi számadatok is köthetők. Tóth Kálmán kis megszakítással 2002 óta, közel 25 éve önkormányzati képviselő, kereken 50 évet dolgozott a Dunai Vasműben. Talán kevesebben tudják róla, hogy Dunaújváros rekorder önkéntes véradója, már 156 alkalommal vállalta a „csapolást”.

Felújított padokkal a pihenni vágyókért

Felújított padokkal a pihenni vágyókért

2025. feb. 11.

Az életközösségek szépítéséhez nem kell mindig hatalmas beruházás. A közterületeken lévő padok felújítását már tavaly megkezdték a szakemberek, idén pedig városszerte folytatják. Mezei Zsolt általános hatáskörű alpolgármester tájékoztatott a gondozási munkálatokról.