Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 01. Albin
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Térfigyelő kamera, Vasmű klub, fejlesztések

Közélet
Gombos István
Barátság városrész
fejlesztések
térfigyelő kamera
Dunaújváros

facebook megosztás

Brousil Csaba - 2019. aug. 15., 12:12

Sajtótájékoztatót tartott Gombos István az 1-es körzet fideszes önkormányzati képviselője a Barátság városrészben.

Gombos István bejelentette, hogy az önkormányzat megküldte a Dunaferr vezetésének a Vasmű klub vételi szándékáról szóló kérelmét. Mint mondta ez egy több éve húzódó ügy, a Vasmű klub a Dunaferr tulajdonában van, évek óta csak pusztul, de szeretnék megmenteni – melyért ő már több mint tíz éve küzd - és közösségi térré alakítani, illetve az épületrész másik felében egy gyógyszertárat alakítanának ki, illetve elhelyeznének ott egy bankautomatát is. Mind a kettő hatalmas segítség lenne az ott élő lakóknak. Gombos István elmondta, hogy a szakemberek kihelyezték a térfigyelő kamerát a Barátság útra, az egykori Hangulat előtti térre. Hozzátette, hogy több térfigyelőt telepítenek a város különböző pontjain és egyszerre üzemelik majd be őket. 

mikor ez megtörtént, akkor kerül vissza ide a szelektív hulladékgyűjtő sziget is és így már kontroll alatt lesz, így talán megfékezhető lesz, hogy egyesek illegális szemétlerakónak használják a szelektív szigetet. Gombos István kiemelte, hogy körzetében az elmúlt öt évben folyamatosak voltak a fejlesztések az akadálymentesítéstől a járdafelújításokon át a Vasmű út jelenleg is zajló teljes felújításáig. Sokat tesznek azért, hogy a város még élhetőbb legyen, és hogy még több fejlesztés valósulhasson meg és ezt a teremtő, építő munkát szeretné folytatni a jövőben is.

A rovat további hírei: Közélet

Itt a tavasz, nagyon várják a véradókat

2026. már. 01.

Több rendhagyó akció és kitelepülés csalogatta a véradókat az elmúlt hónapban, és a tavasz közeledtével is komoly terveket szövöget a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete. A legfontosabb: folyamatos a vérigény, minden önkéntesre szükség lesz márciusban is!

DSTV: a tisztább közterületekért

2026. feb. 28.

Egész héten tartott a parkolók és a közterek takarítása a városban, derül ki a DSTV összegzéséből. Hatalmas munka az említett területek rendben tartása, hiszen az időjárás és a rongálók, szemetelők a rend és a tisztaság ellen dolgoznak. Hangkép.

Foglalkoztatási kerekasztalt szerveztek

2026. feb. 27.

Az előremutató kezdeményezés részeként Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester többek között bemutatta a SteelCityZen projekt célját és tervezett megvalósítását. A meghívott vállalkozókat és potenciális munkáltatókat pedig Pintér Tamás polgármester köszöntötte. 

Május végéig meghosszabbították Mezei Zsolt letartóztatását

2026. feb. 26.

A Fővárosi Törvényszék friss közleménye szerint egészen május 28-ig meghosszabbították Mezei Zsolt, Dunaújváros általános hatáskörű alpolgármestere, a DK országgyűlési képviselőjelöltje letartóztatását.

Hét témát tárgyalt a rendkívüli közgyűlés

2026. feb. 26.

Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A tanácskozás a Jégcsarnok üzemeltetésére kiírt közbeszerzési eljárás eredményének megállapítása, továbbá más határidős ügyekben történő döntéshozatal miatt vált szükségessé.

Választás 2026: elstartolt a kampány

2026. feb. 26.

Megkezdődött az országgyűlési választás kampányidőszaka. Honlapunk innentől rendszeresen jelentkezik aktuális választási tudnivalókkal. Sorozatindító összeállításunkban a legfontosabb tényezők mellett a Helyi Választási Bizottság friss közleményét is olvashatják!

DSTV: a költözés előtt megújul a szobor

2026. feb. 26.

A munkálatokról már beszámoltunk hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése: Pentele régi-új főterének éke lesz a Szentháromság szobor, amelynek restaurálása jelenleg is zajlik. A nem mindennapi műhelymunka fázisaiba is bepillantást nyerhetünk. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: tizedik születésnapjukat ünnepelték

  2. Itt a tavasz, nagyon várják a véradókat

  3. Megmutatták, milyen értékekkel bírnak

  4. DSTV: farsangi kavalkád a Vasváriban

  5. Nem volt esély a TFSE otthonában

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: tizedik születésnapjukat ünnepelték

DSTV: tizedik születésnapjukat ünnepelték

Embedded thumbnail for DSTV: farsangi kavalkád a Vasváriban

DSTV: farsangi kavalkád a Vasváriban

Embedded thumbnail for DSTV: a tisztább közterületekért

DSTV: a tisztább közterületekért

Top hírek

  1. Május végéig meghosszabbították Mezei Zsolt letartóztatását

  2. Szexuálisan bántalmazta nevelt lányát – vádemelés a vége

  3. Horrorfilm-antológia, országos díszbemutató a Kultik Moziban

  4. Semmi sem stimmelt a megállított kocsival

  5. DSTV: Caldo Pizza & Étterem

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 8. szám - 2026.02.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő