Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 28. Károly, Karola
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Zivatar, felhőszakadás és hőség is várható szerdán

Mozaik
időjárás
nyár
eső
vihar
Fejér megye

facebook megosztás

doszerk - 2019. aug. 06., 18:13

A zivatar, a felhőszakadás és a hőség veszélye miatt is figyelmeztetést adott ki több megyére és a fővárosra szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Azt írták, szerdára virradó éjszaka a középső, északkeleti területeken további zivatarok alakulhatnak ki, egy-egy helyen lokálisan jelentős mennyiségű csapadék vagy felhőszakadás, illetve szélerősödés, jégeső kíséretében.

Szerdán elsősorban az ország északi részén alakulhatnak ki zivatarok. A délutáni óráktól egy-egy heves zivatar is előfordulhat, 90 kilométer/óra feletti szélrohammal, nagy méretű jéggel. Egy-egy heves zivatarnak az északi határ közelében - egy hidegfronthoz kapcsolódóan - a késő esti órákban is van esélye - tették hozzá.

Kiemelték továbbá, hogy tovább erősödik a nappali felmelegedés, a napi középhőmérséklet ma a Dél-Dunántúlon helyenként már 25 fok köré, szerdán az északkeleti megyék kivételével 25-27 fok közé emelkedik. Az előrejelzés szerint a legalacsonyabb hőmérséklet 14-20, a legmagasabb hőmérséklet 29-35 fok között alakul.

A hőség miatt Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Tolna, Veszprém és Zala megyére adtak ki szintén elsőfokú figyelmeztetést.

-MTI-

A rovat további hírei: Mozaik

Az antikólikás cumisüvegek szerepe és jelentősége

2026. jan. 28.

Az anyukák és apukák gyakran szembesülnek azzal a problémával, hogy a babájuk hasfájás miatt sír. Ez szinte állandó aggodalmat okozhat, hiszen a nagy kérdés mindig az: mi lehet a megoldás? (X)
 

Miért választják egyre többen a használt játékokat?

2026. jan. 28.

Az elmúlt években az emberek körében egyre gyakoribb lett, hogy használt videojátékokat és konzolokat vásárolnak. Ez nem véletlen, hiszen ennek több előnye is lehet. Talán már te is eltöprengtél azon, vajon mi értelme van használt játékot venni, amikor annyi új opció létezik. (X)

A páciensélmény jövője a modern egészségügyi marketingben

2026. jan. 27.

Ahogy a világ halad a digitális korszak felé, az egészségügyi szolgáltatásokkal szemben is új és egyre komolyabb elvárásokat támasztanak a felhasználók. Olyan személyre szabott, magas színvonalú élményeket keresnek az emberek, amelyek egyrészt megfelelnek az elvárásaiknak, másrészt pedig igazán törődő környezetet biztosítanak. (X)

Szúnyogháló és ajtók: hatékony védelem a rovarok ellen

2026. jan. 27.

A melegebb hónapok egyik legégetőbb problémája, amikor szúnyogok és más rovarok próbálják megzavarni a nyári estéink nyugalmát. (X)

A hó után jelentős mennyiségű eső várható

2026. jan. 26.

Az első napok borongós időjárása után szerdától érkezik újabb csapadékzóna térségünkbe a DO meteorológiai szakértőjének friss előrejelzése szerint. De egész héten párás, felhős idő várható – csak néha-néha lehet némi napsütés.
 

Amikor az üzleti bizalom kézzelfoghatóvá válik

2026. jan. 26.

A gazdasági hírekben egyre gyakrabban jelenik meg a bizalom kérdése, mint az üzleti együttműködések egyik meghatározó tényezője. A vállalkozások közötti kapcsolatok ma már ritkán épülnek kizárólag személyes benyomásokra, hiszen a gyorsan változó piaci környezet fokozott körültekintést igényel. (X)

Szabadkori a Szalki-szigeten: élt a jég! (galéria)

2026. jan. 25.

Bár biztonsági okból a tervezettnél előbb véget ért a mutatvány, remek közösségi esemény kerekedett a Szalki-szigetre szervezett szabadkorcsolyázás lehetőségéből. Galériánk a szombat délutáni program emlékezetes pillanatait eleveníti fel! (Figyelem, fontos: ma már tilos jégre lépni a szigeten!)
 

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: röplabdás évnyitó a Campusban

  2. Az antikólikás cumisüvegek szerepe és jelentősége

  3. Szolnokra látogatnak a röplabdázók

  4. Nem válogatnak az eszközökben a csalók

  5. Miért választják egyre többen a használt játékokat?

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: röplabdás évnyitó a Campusban

DSTV: röplabdás évnyitó a Campusban

Embedded thumbnail for DSTV: képeslapok lettek az évzáró műtárgyak

DSTV: képeslapok lettek az évzáró műtárgyak

Embedded thumbnail for Átképzéssel segítik a városi munkakeresőket

Átképzéssel segítik a városi munkakeresőket

Top hírek

  1. Ütközés a 6-os főúton – forgalmi akadállyal

  2. Gyászol Dunaújváros, elhunyt Hubikné Tarján Éva

  3. Gyanús volt a Mercedes – nem alaptalanul

  4. Szabadkori a Szalki-szigeten: élt a jég! (galéria)

  5. Lakossági fórumot hirdet a főépítész

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 3. szám - 2026.01.23.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő