Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 09. Abigél, Alex
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Az ősz első napjaiban lehűl az idő

Mozaik
ősz
időjárás
lehülés
eső

facebook megosztás

doszerk - 2019. szep. 02., 08:00

Az ősz első napjaiban lehűl az idő. Jövő hétvégén néhol már 20 fokig se melegszik a levegő - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn kezdetben északnyugaton, majd délkelet, kelet kivételével másutt is kialakulhat zápor, zivatar. Több helyen megerősödik, a Dunántúlon néhol, valamint zivatar környezetében viharossá fokozódik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 12-21, a legmagasabb hőmérséklet általában 28-35, északnyugaton 24-27 fok között valószínű.

Kedden elszórtan - legkisebb eséllyel északnyugaton és délkeleten - fordulhat elő eső, zápor, néhol zivatar is. A Dunántúlon és a Zemplén környezetében időnként viharossá fokozódik a szél. A minimumhőmérséklet 12-19, a maximumhőmérséklet 19-31 fok között alakul, a tartósan csapadékos középső tájakon lehet a hűvösebb.

Szerdán napos időre lehet számítani, csapadék nem valószínű. A leghidegebb órákban 8-16 fok lesz. Napközben 22-28 fokig melegszik a levegő. Csütörtökön nagyobb eséllyel a Dunántúlon lehet zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet 9-16, a maximumhőmérséklet 23-29 fok között valószínű.

Pénteken elszórtan alakulhat ki zápor, zivatar. A legalacsonyabb hőmérséklet 12-18, a legmagasabb hőmérséklet 20-26 fok között alakul. Szombaton növekszik a csapadék esélye. A minimumhőmérséklet 12-18, a maximumhőmérséklet 20-26 fok között valószínű.

Vasárnap több helyen fordulhat elő zápor, zivatar. A legalacsonyabb hőmérséklet 12-18, a legmagasabb hőmérséklet 19-25 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

-MTI-

A rovat további hírei: Mozaik

Borongós napok, előbb lehűléssel, aztán enyhüléssel

2026. feb. 09.

Változékony, felhős időt ígér a hétre a DO meteorológiai szakértője. A periódus közepéig újra csökken a hőmérséklet, majd enyhülés kezdődik, de a napos idő egyelőre várat magára, sőt, szerdán befuthat egy csapadékzóna, és a hét végére újabb eső jöhet.

DSTV: szalagot tűzött a Rudas

2026. feb. 09.

Még tartanak a szalagavató ünnepségek, derül ki a DSTV összegzéséből. Az időszak nagyon izgalmas a középiskolák végzősei számára – a tánctanulás, ruhapróbák és a bemutató mellett azért is, mert már a közelgő kihívások előjele. Sorozatunk a Rudas iskola szalagtűző ünnepségével folytatódik. Hangkép.

Közösségépítők (2.): a "Terítéken" ízőrzője

2026. feb. 08.

Meg sem száradt a nyomdafesték múlt heti lapszámunk felhívásán, már be is futott az első tökéletes tipp: az alábbiakban a dunaújvárosi gasztrofront meghatározó közössége, a Terítéken Dunaújváros csoport "háziasszonya", Csilléryné Kockás Mónika útját követhetjük nyomon. A nagymama konyhájától!

Farsang, stresszkezelés és családfakutatás a népfőiskolán

2026. feb. 07.

Gazdag kínálattal jelentkezik februárban is a Dunamenti Regionális Népfőiskola – a népszokásoktól az életmódon át a két fronton működő családfakutatásig ível a választható programok sora a következő időszakban.

DSTV: a Rosti iskola szalagavatója

2026. feb. 07.

Kezdődik a báli szezon, egymást érik a szalagtűző, szalagavató ünnepségek a város intézményeiben, derül ki a DSTV összegzéséből. Sorozatunk első része a Rosti Pál Általános Iskola és Gimnázium ünnepségét eleveníti fel, amelyet a házasságkötő teremben rendeztek. Hangkép.
 

DSTV: villanyautók a hidegben

2026. feb. 03.

A téli hideg idő a gépjárművek rendszereit is megviselheti – érvényes a tétel az elektromos autókra is, derül ki a DSTV összegzéséből. A tulajdonosoknak érdemes megfelelő odafigyeléssel felkészíteniük járgányukat a hűvös napokra. Hangkép.

Nemzetközi progressive house élmény – DJ Ruby Máltáról a Tortugában!

2026. feb. 02.

Különleges zenei eseménynek ad otthont a Tortuga Cocktail & Beach Bar február 14-én: Valentin napján a Bogdan Presents sorozata keretében nemzetközileg is elismert DJ pörget Dunaújvárosban. A Progression Night vendégeként DJ Ruby érkezik, Máltáról. Hölgyeknek a belépés ingyenes, bulira fel! (X)

  • További hírek

Friss hírek

  1. Kovács-Seres Hunor lett a 2025-ös év legjobbja

  2. Borongós napok, előbb lehűléssel, aztán enyhüléssel

  3. Felemás hétvége az Andersenben

  4. DSTV: szalagot tűzött a Rudas

  5. Hazai éremeső a ranglistaversenyen

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: szalagot tűzött a Rudas

DSTV: szalagot tűzött a Rudas

Embedded thumbnail for DSTV: szólóban a hangzsonglőr

DSTV: szólóban a hangzsonglőr

Embedded thumbnail for DSTV: a Rosti iskola szalagavatója

DSTV: a Rosti iskola szalagavatója

Top hírek

  1. Baleset és teljes útzár Dunaújvárosnál (frissítve)

  2. 90 éves a Móricz nyugalmazott tanítónője

  3. Rozi néni 90 éves lett – Isten éltesse!

  4. Közmeghallgatást tartott Dunaújváros önkormányzata

  5. Közösségépítők (2.): a "Terítéken" ízőrzője

Galéria

Majosházi István Emlékverseny (2026)

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 5. szám - 2026.02.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő