Folytatódik a Szalki-sziget fejlsztése
Dunaújváros végre megkapta azt, amit érdemelt és a számos felújítás mellett a turisztikai fejlesztések is elindulhattak a városban – mondta a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója csütörtökön a Szalki-szigeten.
Dr. Guller Zoltán Cserna Gábor polgármesterrel és Mádai Balázzsal, a DVG Zrt. elnök-vezérigazgatójával tartott sajtótájékoztatót a várost érintő turisztikai fejlesztésekről és a Szalki-sziget ebben elfoglalt szerepéről. A rendezvényen részt vett dr. Dorkota Lajos, Fejér megye és Dunaújváros díszpolgára, dr. Galambos Dénes miniszterelnöki biztos is.
Cserna Gábor felidézte, hogy már a 2010-es megnyert választások előtt a városi közgyűlésben azt hangsúlyozták, hogy a Szalki-szigetet vissza kell adni a városlakóknak és újra közösségi térré kell tenni a területet. Az akkori városvezetés erre fittyet hányt, hagyta kallódni a Szalki-szigetet. 2010-ben a Fidesz megnyerte a választásokat és beváltotta ígéretét: lépésről lépésre alakították ki a sziget fejlesztési tervét, melyet aztán az azóta eltelt évek során fokozatosan meg is valósítottak. 2014-ben indult a kemping fejlesztése, ekkor két faház épült fel. A következő évben újabb kettő épült fel és a Gombát is felújították. 2016-ban elkészült a szaunapark, ami hatalmas népszerűségnek örvend azóta is. 2016 májusában a miniszterelnökkel kötött Modern Városok Program keretein belül kötött megállapodás egyik kiemelt pontja volt a városi vízi sportcentrum kialakítása és az egykori zöld SZTK épületének teljes felújítása mellett a Szalki-sziget rekreációs fejlesztése. A polgármester elmondta, hogy a városlakók örömmel fogadták ezeket a fejlesztéseket és birtokba is vették a szigetet. Népszerűek az itt működő rendezvények is, úgy, mint a Rockmaraton, a halászléfőző verseny, a strandröplabda országos bajnokság vagy akár az Augusztális. Cserna Gábor kiemelte, hogy a fejlesztések nem állnak le, a következő felújítási etapban teljesen megújul a Remix épülete, felújítják a szabadtéri színpadot, futópályát építenek, létesül egy turisztikai forgalmat bonyolító kikötő, sőt még a horgásztanya is megújul.
Guller Zoltán elmondta, hogy országjáráson vesz részt, de egyik településen sem fogadta a már megvalósult vagy folyamatban lévő fejlesztések ilyen hosszú sora, mint Dunaújvárosban. Kiemelte, hogy a városban 2014-hez képest 2018-ra 27 százalékos volt a turizmus növekedése, hatvanezer vendégéjszakával többet regisztráltak és a szálláshelyek bevétele is 100 millió forinttal nőtt. Mint mondta, ezzel Dunaújváros a térség vezető turisztikai központja lehet, melyet nagymértékben elősegít majd a vízisport centrum kialakítása, a szálloda felépülése és a hamarosan átadásra kerülő kalandpark is. Ehhez kapcsolódva elmondta, hogy annak az ötlete is felmerült, hogy egy kis állatkert is helyet kapjon a kalandparknál, mely még vonzóbbá tenné a területet a látogatók számára. Kiemelte, hogy a város bírja a kormány támogatását és együttműködés van kialakulóban arról, hogy a Szalki-szigeten még több kulturális programot rendezzenek.
Mádai Balázs hangsúlyozta, hogy a TOP-os pályázatok és a Modern Városok Program lehetőséget teremtettek arra, hogy komoly fejlesztések valósuljanak meg a városban melyek közül többet épp a napokban adnak majd át a közönségnek. Azt mondta, hogy ezek a fejlesztések nem állnak meg, ősszel neki is állnak a Szalki-sziget fejlesztési munkálatainak. Mint mondta a város támogatói szerződéssel bír a szálloda megépítésére, melynek az engedélyterve már megvan. Ha elkészül, az utat nyit a wellness-turizmus felé is, ami még komolyabb turisztikai rangra emeli majd a várost.
A sajtótájékoztató után a résztvevők egy rövid bejárás keretében mutatták be a kemping területén már megvalósult fejlesztéseket Guller Zoltánnak.
A rovat további hírei: Közélet
"Európai Mobilitási Hét" Dunaújvárosban is
2025. szep. 17.
Idén is remek programlehetőségekkel, fontos üzenetekkel és gondolatokkal várják az érdeklődőket a címben említett program keretében. A rendezvénysorozat kedden délelőtt startolt a Klímavédelmi akciónappal a Városháza téren.
Pintér Tamás polgármester: "A legnehezebb időkben is az emberek mellett kell állni"
2025. szep. 16.
Dunaújváros polgármestere, Pintér Tamás immár második ciklusát tölti a város élén. Az elmúlt hónapokban elsősorban a vasmű körüli válság, a gazdasági nehézségek álltak a középpontban. Pintér Tamás szerint a legfontosabb feladat most az, hogy a város új lehetőségeket találjon, és olyan jövőt építsen, amely kevésbé függ egyetlen iparágtól. Úgy véli, a város legnagyobb ereje továbbra is a közösségében rejlik.
Filmvetítéssel és találkozóval startolt a Richter Egészségváros helyi programja
2025. szep. 16.
A nagyszabású kezdeményezésről a napokban már hírt adtunk, ám a szeptember 20-án esedékes programkavalkádnak különleges nyitánya volt. A Kultik Moziban vetítették a Richter Gedeon életéről szóló Nem tűntem el című filmet Rudolf Péter főszereplésével.
Még lehet igényelni az őszi-téli szünet idejére az ingyenes étkeztetési támogatást
2025. szep. 16.
Az önkormányzat a szünidei gyermekétkeztetés részeként idén is ingyenes déli meleg főétkezést biztosít rászoruló gyermekeknek az őszi és téli tanítási szünet idejére. Figyelem, fontos: az igényeket október 17-ig lehet benyújtani! Felhívás.
Tíz sikeres év után búcsúzott a DKIK titkára
2025. szep. 15.
Végleg búcsút vett a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamarától Hegyiné Tóth Noémi titkár – mint ünnepélyes búcsúztatásán elhangzott, fontos szerepet vállalt az elmúlt évtizedben a kamara működésének és arculatának megteremtésében.
Felhőszakadás Dunaújvárosban
2025. szep. 14.
Felhőszakadással érte el városunkat a hidegfront: a villámárvíz miatt több utcát is elöntött a hirtelen jött nagy mennyiségű csapadék.
FitCity Dunaújváros – a mozgás mindenkié!
2025. szep. 12.
Dunaújváros új tömegsport-koncepcióval készül 2026-ra. A FitCity Dunaújváros – A mozgás mindenkié című program célja, hogy minél több helyi lakos találjon rá a számára ideális mozgásformára, miközben a sporton keresztül közösség is épül.