Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 13. Veronika
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Folytatódik a Szalki-sziget fejlsztése

Közélet
Szalki-sziget
fejlesztés
Modern Városk Program
felújítás
Cserna Gábor
Dunaújváros

facebook megosztás

Brousil Csaba - 2019. szep. 12., 19:32

Dunaújváros végre megkapta azt, amit érdemelt és a számos felújítás mellett a turisztikai fejlesztések is elindulhattak a városban – mondta a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója csütörtökön a Szalki-szigeten.

Dr. Guller Zoltán Cserna Gábor polgármesterrel és Mádai Balázzsal, a DVG Zrt. elnök-vezérigazgatójával tartott sajtótájékoztatót a várost érintő turisztikai fejlesztésekről és a Szalki-sziget ebben elfoglalt szerepéről. A rendezvényen részt vett dr. Dorkota Lajos, Fejér megye és Dunaújváros díszpolgára, dr. Galambos Dénes miniszterelnöki biztos is.

Cserna Gábor felidézte, hogy már a 2010-es megnyert választások előtt a városi közgyűlésben azt hangsúlyozták, hogy a Szalki-szigetet vissza kell adni a városlakóknak és újra közösségi térré kell tenni a területet. Az akkori városvezetés erre fittyet hányt, hagyta kallódni a Szalki-szigetet. 2010-ben a Fidesz megnyerte a választásokat és beváltotta ígéretét: lépésről lépésre alakították ki a sziget fejlesztési tervét, melyet aztán az azóta eltelt évek során fokozatosan meg is valósítottak. 2014-ben indult a kemping fejlesztése, ekkor két faház épült fel. A következő évben újabb kettő épült fel és a Gombát is felújították. 2016-ban elkészült a szaunapark, ami hatalmas népszerűségnek örvend azóta is. 2016 májusában a miniszterelnökkel kötött Modern Városok Program keretein belül kötött megállapodás egyik kiemelt pontja volt a városi vízi sportcentrum kialakítása és az egykori zöld SZTK épületének teljes felújítása mellett a Szalki-sziget rekreációs fejlesztése. A polgármester elmondta, hogy a városlakók örömmel fogadták ezeket a fejlesztéseket és birtokba is vették a szigetet. Népszerűek az itt működő rendezvények is, úgy, mint a Rockmaraton, a halászléfőző verseny, a strandröplabda országos bajnokság vagy akár az Augusztális. Cserna Gábor kiemelte, hogy a fejlesztések nem állnak le, a következő felújítási etapban teljesen megújul a Remix épülete, felújítják a szabadtéri színpadot, futópályát építenek, létesül egy turisztikai forgalmat bonyolító kikötő, sőt még a horgásztanya is megújul.

Guller Zoltán elmondta, hogy országjáráson vesz részt, de egyik településen sem fogadta a már megvalósult vagy folyamatban lévő fejlesztések ilyen hosszú sora, mint Dunaújvárosban. Kiemelte, hogy a városban 2014-hez képest 2018-ra 27 százalékos volt a turizmus növekedése, hatvanezer vendégéjszakával többet regisztráltak és a szálláshelyek bevétele is 100 millió forinttal nőtt. Mint mondta, ezzel Dunaújváros a térség vezető turisztikai központja lehet, melyet nagymértékben elősegít majd a vízisport centrum kialakítása, a szálloda felépülése és a hamarosan átadásra kerülő kalandpark is. Ehhez kapcsolódva elmondta, hogy annak az ötlete is felmerült, hogy egy kis állatkert is helyet kapjon a kalandparknál, mely még vonzóbbá tenné a területet a látogatók számára. Kiemelte, hogy a város bírja a kormány támogatását és együttműködés van kialakulóban arról, hogy a Szalki-szigeten még több kulturális programot rendezzenek.

Mádai Balázs hangsúlyozta, hogy a TOP-os pályázatok és a Modern Városok Program lehetőséget teremtettek arra, hogy komoly fejlesztések valósuljanak meg a városban melyek közül többet épp a napokban adnak majd át a közönségnek. Azt mondta, hogy ezek a fejlesztések nem állnak meg, ősszel neki is állnak a Szalki-sziget fejlesztési munkálatainak. Mint mondta a város támogatói szerződéssel bír a szálloda megépítésére, melynek az engedélyterve már megvan. Ha elkészül, az utat nyit a wellness-turizmus felé is, ami még komolyabb turisztikai rangra emeli majd a várost.

A sajtótájékoztató után a résztvevők egy rövid bejárás keretében mutatták be a kemping területén már megvalósult fejlesztéseket Guller Zoltánnak.

A rovat további hírei: Közélet

Április 12-én lesz az országgyűlési választás

2026. jan. 13.

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.

A szolidaritási hozzájárulás újra kormányzati sarc, milliárdos teher a városnak

2026. jan. 12.

Karácsony közeledtével nem mindenki örülhetett: a december 23-án megjelent kormányrendelet szerint idén is jelentős szolidaritási adót kell fizetnie a fővárosnak és 23 kerületének, valamint 334 további önkormányzatnak – Dunaújvárosnak 1 milliárd 588 millió forintot.

Beszélgetés Gyöngyössy Csabával – egy év tapasztalatairól, a feladatokról, tervekről

2026. jan. 11.

Nagyjából egy év telt el azóta, hogy Gyöngyössy Csaba elfoglalta helyét a városi közgyűlésben. Bár a képviselői szerep új volt számára, a közélet világa nem jelentett ismeretlen terepet, ráadásul szeret ügyeket elintézni.

DSTV: az év első dunaújvárosi babája

2026. jan. 10.

A köszöntésről már beszámoltunk, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy megszületett az esztendő első dunaújvárosi babája. Isten hozott a Föld nevű bolygón, Sárközi Máté Adrián, jó egészséget és sok boldogságot az egész családnak! Hangkép.

Óvintézkedések a tartós, kemény fagyok idejére

2026. jan. 08.

Tételes közleménnyel szolgált a következő napok fagyveszélye kapcsán a város önkormányzata. A dokumentum tartalmát Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester ismertette – az alábbiakban betűhíven közöljük!

Gyászol a kórház, elhunyt dr. Makkai Noémi

2026. jan. 08.

Fájdalmas veszteség érte a Szent Pantaleon Kórház közösségét: az intézmény mély megrendüléssel tudatta, hogy életének 43. évében elhunyt Toponáryné dr. Makkai Noémi, a csecsemő- és gyermekosztályunk szakorvosa. Nekrológ.

Ideiglenes melegedőhelyek és vörös kód Dunaújvárosban!

2026. jan. 07.

A tartós hideg és a hóhelyzet miatt a város önkormányzati intézményei közül többet ideiglenes melegedőhelyként is megnyit a lakosság számára – az adott intézmények nyitvatartási idejében. A szociális intézmények esetében a vörös kód protokoll érvényes!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Számtalan trükköt bevetnek az online csalók

  2. DSTV: jeges Dunaújváros

  3. DSTV: erős a jótékony oldal

  4. Szőrtelenítés és plasztikai beavatkozások: tévhitek és valós kérdések

  5. Április 12-én lesz az országgyűlési választás

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: jeges Dunaújváros

DSTV: jeges Dunaújváros

Embedded thumbnail for DSTV: erős a jótékony oldal

DSTV: erős a jótékony oldal

Embedded thumbnail for DSTV: havas, fagyos tudnivalók

DSTV: havas, fagyos tudnivalók

Top hírek

  1. Bestiálisan bántalmazta az albérlőjét – letartóztatták

  2. Elrendelték a zaklató bűnügyi felügyeletét

  3. Eltűnés miatt keresik a testvérpárt

  4. Beszélgetés Gyöngyössy Csabával – egy év tapasztalatairól, a feladatokról, tervekről

  5. Alakul a DFC 2026-os kerete

Galéria

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 1. szám - 2026.01.09.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő