Kácser Zita ismét remekelt

2019. szeptember 9. (hétfő) 8:00 - doszerk

Ötödik alkalommal nyerte meg a Wizz Air Budapest Nemzetközi Félmaraton versenyét a dunaújvárosi Kácser Zita.

Rekordszámú résztvevőt szólított rajthoz vasárnap a BSI szervezésében megrendezett 34. Wizz Air Budapest Nemzetközi Félmaraton, mely az atlétika szakág Magyarország Félmaraton Bajnoksága is volt.

Az egyéni versenyre 9 798-an neveztek, köztük több mint 2 600 külföldi futó, 84 országból. A magyar résztvevők több mint 850 településről érkeztek. Több mint 1 300 futó először próbálkozott a 21,1 kilométeres táv teljesítésével, ezen kívül a távot le lehetett küzdeni párban és trióban is.

Kép forrása: atletika.hu

A főváros legszebb pontjait érintő hagyományos eseményen a magyar bajnoki címet a férfiaknál 1:07:14-es idővel a BEAC olimpikonja, Csere Gáspár, a hölgyeknél pedig a múlt hétvégén olimpiai és vb-szintet teljesítő, akadályfutó országos csúcstartónk, a dunaújvárosi nevelésű, de a debreceni DS CI színeiben versenyző Kácser Zita szerezte meg 1:14:49-es idővel. Mindkét győztes szezonbeli legjobb idejét érte el a bajnokságon.

Kép forrása: Kácser Zoltán

A tavalyival ellentétben most kissé hűvös, borult idő várta a résztvevőket a Pázmány Péter sétány ELTE Lágymányosi Campus előtti területén. A férfiaknál hármas kenyai siker született Laban Cheruiyot (1:04:56) végső győzelmével, míg a legjobb magyarként Csere Gáspár a negyedik helyen ért célba. A nők versenye páros befutással, a versenybíróság megítélése szerint azonos idővel, de nüánsznyi különbséggel Kácser Zita (1:14:47) győzelmét hozta csapattársa, Hellen Jepkosgei Kimutai (kenyai) előtt, így Zita immáron ötödször nyerte meg a rendkívül rangos viadalt.

Döntésre várnak a futsalosok

2020. április 09. (csütörtök)

Gazdaságilag és szakmailag is megviseli a hazai futsal klubokat a koronavírus-járvány okozta helyzet, árulta el Zemankó Zoltán, a Dunaferr DUE Dutrade FC futsalosainak operatív vezetője.

Szeptemberre halasztották a szegedi kajak-kenu vb-t

Szeptemberre halasztotta az eredetileg július 10-12-re kiírt szegedi gyorsasági kajak-kenu világbajnokságot a sportág nemzetközi szövetsége (ICF).

Újra elhalasztották a vízilabdázók selejtezőjét

2020. április 08. (szerda)

A FINA hivatalos közleményben tudatta, hogy – miként az várható volt – a trieszti és a rotterdami májusi selejtezőket is elhalasztja.

A közösség érdekeit figyelték!

Időben felfüggesztette bajnokságait, ám így sem maradt munka nélkül a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség vezetése.

Sok a kérdőjel a bokszolóknál is

2020. április 07. (kedd)

Szépen zárták legutóbbi versenyüket, ám azóta csak otthon edzenek a Dunai Ökölvívó SE sportolói.

Körülbelül 15 koronavírus-teszt lett pozitív az úszóknál

Sós Csaba, a magyar úszó-válogatott szövetségi kapitánya szerint a nemzeti csapat és a szakmai stáb tagjain elvégzett koronavírus-tesztek közül körülbelül 15 lett pozitív.