Két bronzérem Szegedről

spigott - 2019. szeptember 12. 12:27

A 10. Szegedi Sárkányhajó Fesztiválról sem tértek haza érmek nélkül a Dragon Steel SE sárkányhajósai.

A sikeres, Klub Eb, valamint a Nemzeti vb után a 10. Szegedi Sárkányhajó Fesztiválon vettek részt a Dragon Steel SE sárkányhajósai. A rendezvényen 24 csapat mérte össze erejét vegyes, open, női (házisárkány) és maraton kategóriákban. A verseny a Tisza-parti város Öreg híd feletti szakaszán zajlott, miközben a rakparton most is készült a finom halászlé.

Mint arról Tóth Edit, a Dragon Steel SE sárkányhajósainak elnöke érdeklődésünkre elárulta, az egyesület ugyanazzal a vegyes csapattal indult rövidtávon és 2000 méteren is. A rövidtávon, a Vegyes Kupában 15 csapat indult, s a mieink a rangsoroló után a III., tehát a legerősebb dimenzióba jutottak, majd a nem a legjobban sikerült középfutam után a kisdöntőbe kerültek. Itt, ahogy a középfutamban is, egymás után kétszer 200 métert kellett lenyomni, s a dunaújvárosiak végül a kisdöntő első helyét szerezték meg, méghozzá olyan idővel, amivel a nagydöntő és a kisdöntő eredményeit összesítve sikerült bronzérmet szerezniük.

A Dragon Steel SE két női versenyzője a Házisárkányok Kupában is megmérette magát az MKB-BRFK Police Dragons csapatát segítve, méghozzá kiválóan, mert egységük kiválóan küzdött, s szép aranyéremmel gazdagodott a viadal végén.

Kép forrása: Dragon Steel SE

"A délutáni 2000 méteres futamnak is azzal a vegyes csapattal vágtunk neki, mint délelőtt. A maraton open kategóriában főleg tiszta fiú legénységgel indítanak csapatokat, de mivel a verseny a legjobb edzés, így mi nyolc nővel neveztük a hajónkat ebben a kategóriában is. Ahogy eredményünk is igazolja, kár lett volna kihagyni ezt a versenyszámot, mert a 11 induló egység közül, megszereztük második bronzérmünket is úgy, hogy mindössze egy tizeddel maradtunk le a dobogó második fokáról" – árulta el Tóth Edit.

Egyesületünk innentől kezdve már a jövő évi hazai (Magyar Bajnokságok, Fesztiválok) és nemzetközi versenyekre (Francia Klub Vb-re, Kijevi Nemzeti Eb-re, Ír Bajnokságra) készül, ám mint azt a Dragon Steel SE elnöke elárulta, továbbra is sok szeretettel várják soraikba a lelkes, vízi életet, sportot és közösséget kedvelő csatlakozni vágyókat minden korosztályban! Jelentkezni a dragonsteelse.hu oldalon keresztül is lehet.

A Dragon Steel SE szegedi versenyzőinek névsora: Bényi Andrásné, Fischer Péter, Gálné S. Éva, Hoffmanné-Bárdos Helga, Illés Zsolt, Kótai Ferenc, Karmazsin Attila, Koszi Ferenc, Körmendi László, Pipa Károly, Dr. Rubics László, Rubicsné G. Lívia, Ruffing Gyöngyi, Szatmári Csaba, Tiringer Márk, Tóth Edit, Tóth Gergely, Tóth Villő, Wágner Luca, Ősz-Wágner Zita.

A rovat további hírei: Sport

Önzetlen segítség a szőnyegen

Önzetlen segítség a szőnyegen

2025. júl. 29.

A súlyos betegséggel küzdő, mindössze másfél esztendős Balogh Nolen Botond gyógyulásának elősegítéséért rendezett jótékonysági eseményt a Fox SE a mögöttünk hagyott hétvégén.

Motorcsónak vb az öbölben

Motorcsónak vb az öbölben

2025. júl. 29.

Dunaújvárosban rendezik meg a Formula Future Gyermek és Ifjúsági Motorcsónak Világbajnokság küzdelmeit szerdától szombatig.

Nem volt esély a franciák ellen

Nem volt esély a franciák ellen

2025. júl. 29.

Három szettben szenvedett vereséget a francia csapat ellen a magyar U16-os fiú röplabda válogatott a jereváni Európa-bajnokságon.

Szerelmük a Duna és a túrázás

Szerelmük a Duna és a túrázás

2025. júl. 28.

Dunaújvárosban is megpihentek a hatvannyolcadik Nemzetközi Dunatúra mezőnyének összetartó tagjai, akik bő két hónap alatt közel kétezerötszáz kilométert töltenek a Dunán.

Elkészült a DAB felkészülési programja

Elkészült a DAB felkészülési programja

2025. júl. 28.

Négy edzőmérkőzés vár a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatára a nyári felkészülési időszakban.

Győzelemmel kezdett a DFC

Győzelemmel kezdett a DFC

2025. júl. 28.

Megérdemelt sikert aratott a Pénzügyőr elleni bajnokin a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászat első fordulójában vasárnap este.

Újra bizonyítottak sárkányhajósaink

Újra bizonyítottak sárkányhajósaink

2025. júl. 27.

Összesen hét érem megszerzéséből vették ki részüket a Dragon Steel SE sárkányhajósai a Brandenburgban megrendezett Nemzetek Közötti Világbajnokságon.