Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Kezdődik a Mosoly Évada

2019. szeptember 2. (hétfő) 7:54 - Molnár Emese

A Bartók Kamaraszínház a Valahol Európában című musical búcsúelőadásával lezárta a nyári szünetet, ezzel együtt pedig Őze Áron igazgató meghirdette a Mosoly Évadát.

A rutinos színházba járók, a kultúra kedvelői tudják, hogy a Petőfi Művészeti Liget nyári koncertsorozatának zárása egyben a következő színházi évad megnyitója. Ez a ligetzáró-évadnyitó rendezvény, amelyet múlt szombaton tartottak a Bartók színház mellett lévő szabadtéri színpadon. Este nyolc órára megtelt a nézőtér, és elsőként Őze Áron igazgató lépett a közönség elé. Ismertette a Mosoly Évadának tizennégy tervezett bemutatóját, amelyek közül a család minden tagja találhat kedvére való előadást, tele vígjátékkal. Kezdésként a Bolha a fülbe című bohózatot láthatjuk szeptember 23-án, aztán következik egy zenés mesejáték, a Makrokozmosz. Itt készült, de Szentendrén mutatták be először a Liliomot, amelyet még szeptemberben mi is megtekinthetünk. Aztán Feke Pál rendezésében jön a Tied a világ című zenés társasjáték, amelyben az Illés zenekar slágerei csendülnek fel. Aztán október végén egy igen komoly mondanivalóval bíró, megrendítően szép darab következik Őze Áron rendezésében: az Elnémulás a kis nemzetek nyelvéért érzett felelősség balladisztikusnak is mondható drámája. A repertoárban szerepel még a Portugál című tragikomédia, a Gyerekrablás a vonat című zenés családi oknyomozás, Utánképzés ittas vezetőknek címmel egy tragikomédia, a Jónás könyve előadás, a tánctagozatosok Mózes című játéka, végül egy krimi, Idegenek a vonaton címmel. Ezen kívül műsoron lesznek még az előző szezonban sikerrel játszott darabok is, mint például a Twist Olivér vagy a Hajmeresztő.

Az évadismertető után egy kis játékra hívta a közönséget az igazgató, kérdéseket tett fel az előző évad darabjairól, a helyes választ adók pedig páros belépőjegyet nyertek tetszőleges előadásra.

A köszöntő után pedig kezdetét vette a Valahol Európában című musical úgynevezett darabtemetése. Ez annyit jelent, hogy most láthatta utoljára a közönség. Három évig játszották helyben és az ország számos pontján ezt a dunaújvárosi gyermekek főszereplésével készült nagysikerű darabot. Az előadás búcsúztatásának oka igen prózai: megnőttek, felcseperedtek a musicalban szereplő fiatalok. Szép élményekkel gazdagodott mindegyikük, és a színház csapata is. Mint azt Őze Áron elmondta, lesz még ebben az évadban olyan darab, amelyben ismét szerepet kapnak majd dunaújvárosi tehetségek.

Bartók évadnyitó 2019 ősz

Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán
Bartók évadnyitó 2019 ősz - fotó: Ónodi Zoltán

A rovat további hírei: Kultúra

Meghalt Sára Sándor

Meghalt Sára Sándor

2019. szeptember 22. (vasárnap)

Életének 86. évében vasárnap meghalt Sára Sándor filmrendező, operatőr, a nemzet művésze, az egykori Duna Televízió első elnök-főigazgatója - közölte a család vasárnap az MTI-vel.

Sikerdarabbal kezd a Bartók

Sikerdarabbal kezd a Bartók

2019. szeptember 20. (péntek)

Egy népszerű, hosszú idő óta sikerrel játszott darabbal kezdi a Mosoly évadát a Bartók Kamaraszínház. Georges Feydeau Bolha a fülben című bohózata itt is kacagtató előadást ígér a nézőknek.

Újra városunkban lép fel a Rolling Stones legendás szaxofonosa

Újra városunkban lép fel a Rolling Stones legendás szaxofonosa

2019. szeptember 18. (szerda)

Az East Gipsy Band nagyszerű kezdeményezés a roma zenei hagyomány és a jazz ötvözése terén élvonalbeli magyar roma zenészekkel. Ők adnak koncertet csütörtök este Tim Ries-szal, a Rolling Stones szaxofonosával kiegészülve a Juharos Étteremben

Összecsaptak a gladiátorok

Összecsaptak a gladiátorok

2019. szeptember 15. (vasárnap)

Ismét megrendezésre került az Intercisa Múzeum hagyományos római napja, „A halálba menők köszöntenek!” címmel a Római Kőtárban.

Vásznon a lét kérdései

Vásznon a lét kérdései

2019. szeptember 13. (péntek)

Minden olyat megfest Szabadi Katalin, amely hatással van valamilyen módon érzelmeire. Festményeinek témája elsősorban a lét kérdéseivel foglalkozik. Gyakran állítja ki alkotásait, amelyeket most a dunaújvárosi közönség is megtekinthet.

Mága Zoltán koncertet ad Dunaújvárosban!

Mága Zoltán koncertet ad Dunaújvárosban!

2019. szeptember 12. (csütörtök)

Mága Zoltán, Liszt Ferenc-díjjal elismert hegedűművész szeptember 27-én a dunaújvárosi Krisztus Király Templomban ad ingyenes koncertet.

Pentelei Molnár János remekeiből

Pentelei Molnár János remekeiből

2019. szeptember 09. (hétfő)

Bátran állíthatjuk, hogy exkluzív kiállítás nyílt az Intercisa Múzeumban múlt pénteken.