Légy szíves a Barátság városrészben is
Most már a Barátság városrészben is gyűjthetjük a PET-palackok kupakjait, ugyanis ma ide is kihelyeztek egy szív alakú gyűjtőt.
Városunkban először a Petőfi iskola mellé helyeztetett ki egy szív alakú kupakgyűjtőt Lassingleitner Fruzsina önkormányzati képviselő. Hatalmas sikere van, hiszen körülbelül egy hónap alatt már másodszor telt meg. Hétfőn délelőtt a DVG Zrt. szakemberei a Barátság városrészben is kihelyeztek egy ugyanilyen kupakgyűjtőt. Gombos István, az 1-es számú választókerület képviselője elmondta, az eredeti ötlet Dániából származik. Hangsúlyozta, minden jó ötletet érdemes honosítani, és látva, hogy a Petőfi iskola melletti gyűjtőt milyen előszeretettel használják az emberek, ezért a hozzá tartozó körzetbe is kihelyeztetett egyet.
- Környezetvédelmi és jótékony célokat szolgál, mindamellett, hogy ötvös-szobrászként szerintem térplasztikai minőséget is jelent - tette hozzá Gombos István.
Szándékosan a Barátság úti kisposta melletti területre helyezték ki ezt a kupakgyűjtőt. Itt volt ugyanis a szelektív hulladékgyűjtő sziget, amit vissza is fognak ide rakni, amint üzembe helyezik a térfigyelő kamerát. Utóbbi azt a célt szolgálja, hogy tetten érhessék az illegális szemétlerakókat, és a felvételek alapján, a bizonyítékokkal feljelentést lehessen tenni. A képviselő elmondta, ha visszakerül a szelektív hulladékgyűjtő, akkor lehetőség van egyben, a PET-palackok kupakjaival együtt a megfelelő helyre tenni a szemetet, az újrahasznosítás érdekében.
Természetesen amint megtelik a kupakgyűjtő, jótékony célra ajánlják fel a kupakokat, hogy azokból támogatást kapjon akár egy rászoruló akár egy egészségkárosodott gyermek és családja.
Amíg a szakemberek rögzítették a kupakgyűjtőt, Gombos István arról is beszélt, hogy hasonlóan, mint a Vasmű klub, a téren lévő, bezárt üzlethelyiségek is magántulajdonban vannak.
- A Vasmű klub vételi szándékát többször is megküldtük a gyár vezetésének évekkel ezelőtt, de nem reagálták rá. Remélem, a legutóbbi megkeresésünkkel sikerrel járunk, hiszen a körzet lakóival egyeztetve komoly terveink vannak a hasznosítására, például egy kézi gyógyszertár és egy ATM automata kialakítása. A térfigyelő kamera pedig lehetőséget adna a védettségre is. Nem tudom, hogy az itt lévő egykori kis áruház és vendéglátóipari egység tulajdonosainak milyen szándékuk van a helyiségek hasznosítására, de bízom benne, hogy megtaláljuk velük is a közös nevezőt - mondta a képviselő.
A rovat további hírei: Közélet
Helyfoglaló roncsok helyett parkolóhelyek
2025. nov. 07.
Újabb adag közterületen "felejtett" autót szállított el az önkormányzat – egészen pontosan ezúttal 6 darabot. A még 2019-ben útjára indított akciónak köszönhetően már több tucat parkolóhely szabadult fel a városban – a "parkolófelszabadító" hadművelet változatlanul a dunaújvárosiak bevonásával folyik.
DSTV: fókuszban a meghatározó folyamatok
2025. nov. 07.
Az írott változatot már olvashatták, most itt a DSTV anyaga az elmúlt hónapok dunaújvárosi közéletét meghatározó ügyekről. Áttekintő interjú Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármesterrel. Hangkép.
Elkészült Újtelepen a Tündérkert Játszótér
2025. nov. 06.
Sok-sok munka van a Városvédők Újtelepért Egyesület és a nekik segítséget biztosító önkéntesek mögött. Elkészült a Tündérkert Játszótér felújítása – a gyermekek immáron szép és biztonságos közegben kapcsolódhatnak ki.
A Rómain folytatódik a lomtalanítás
2025. nov. 06.
Egyúttal erre a naptári évre be is fejeződik az önkormányzat népszerű sorozata a szombati akcióval. A városrész négy gyűjtőpontján várják a lomokat 8-14 óra között, tételes lista a hajtás után!
DSTV: újabb útfejlesztési tervek
2025. nov. 06.
A beszámolóval jelentkeztünk már, most itt a DSTV összegzése a legújabb belterületi útfejlesztésekről. A Venyimi úti kereszteződéstől egészen a McDonald's gyorsétteremig megújulhat az Aranyvölgyi út a Versenyképes Járások Program keretében. Hangkép.
Csöndes és nyugalmas, meghitt gyásznapok
2025. nov. 05.
Idén is meghitten emlékezhettünk eltávozott szeretteinkre a temetőben, a Duna-parton, valamint a Krisztus Király főtemplom urnatemetőjében. Mindenszentek és a halottak napja valóban a fájdalomról, a méltó emlékezésről, a családi és baráti kötelékek fontosságáról szólt.
Jót futott a város – szép eredménye lett
2025. nov. 05.
Emlékeznek még a "Jót, Fut a Város – Dunaújváros!" rendezvényre? A támogatók újfent jótékony cél érdekében fogtak össze. Az összefogásnak hála pedig terápiás-fejlesztő relaxációs szobával gazdagodott az Aprók Háza Tagóvoda.









