Dunaújváros Hetilap

ÖKO-nap immár hetedszerre

Molnár Emese - 2019. szeptember 23. 11:44

A Városvédők Újtelepért Egyesület immár hetedik alkalommal szervezte meg az ÖKO-napot. Ennek részeként a már elromlott, nem használt elektronikai hulladékot gyűjtötték, nemcsak Újtelepről, hanem bármely városrészből, sőt, akár a szomszédos településekről is elhozhatták a kidobálnivalókat.

Mint azt Kissné Fehér Éva, az egyesület elnöke hangsúlyozta, annak idején éppen az a cél vezérelte őket, hogy az ilyen hulladékokat ne az erdőkbe, zöldövezetekbe hajigálják ki illegálisan. Többek között hűtőket, számítógépes eszközöket, háztartási kisgépeket, fémhulladékokat lehetett vinni (az idős lakóknak, akik nem tudták megoldani a szállítást, az egyesület tagjai segítettek). Ezeket nagy konténerekbe pakolták, és amint megteltek, az E-Elektra Zrt. elszállította, majd hozta az újabb üres konténereket. Igencsak sűrűn kellett cserélni, hiszen az akció végére 25,3 tonna műszaki- és fém hulladék gyűlt össze. Azt is fontos kiemelni a szervezés szempontjából, hogy nagyon flottul, gördülékenyen zajlott a szemét kipakolása.

A Vak Bottyán utcában, a Tündérkert játszótér mellett helyezték ki a konténereket. A polgárőrök és a rengeteg önkéntes segítő közreműködésével pedig ahogy beálltak az autósok a hulladékkal, néhány perc alatt ki is pakolták azokat, és már jöhetett is a következő. A programon műanyag palackok kupakjait is gyűjtöttek, ezekből 115 zsákravaló lett. Az ÖKO-napon lehetőség volt véradásra is, összesen negyvenhat önkéntestől tudtak vért venni a Vöröskereszt munkatársai. A rendőrség bűnmegelőzési előadást tartott, és kiállítottak egy kukásautót is, amelybe beülhettek a gyerekek.  

A rovat további hírei: Közélet

Érkezhet a mammográf berendezés, kezdődhet a térfigyelő rendszer közbeszerzése

Érkezhet a mammográf berendezés, kezdődhet a térfigyelő rendszer közbeszerzése

2025. dec. 04.

Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A rendkívüli ülés összehívása a Versenyképes Járások Program keretében történő közbeszerzési eljárások megkezdése, illetve más határidős feladatokban szükséges döntéshozatal miatt vált indokolttá.

Újabb fa öltött ünnepi köntöst Újtelepen

Újabb fa öltött ünnepi köntöst Újtelepen

2025. dec. 04.

Folytatódott az idei körzetszépítés Újtelepen – már a második fenyőfa is megkapta a karácsonyi fénysort a körzetben. Bár ez nem lehet újdonság a lakosoknak, hiszen hosszú évek óta ápolják ezt a kedves hagyományt, ezzel is hangolódva a szeretet ünnepére.

Értékőrzés a könyvtár közreműködésével

Értékőrzés a könyvtár közreműködésével

2025. dec. 04.

Mint arról már korábban beszámoltunk, fakataszter készül Dunaújvárosban. A témához kapcsolódóan a DARING projekt keretében szakmai egyeztetésre látogatott el a József Attila Könyvtárba Szabó Zsolt alpolgármester és dr. Kovács Adél, a Nemzetközi Pályázati Iroda vezetője.

Városunkat is meglátogatta a nagyszakállú (galériával)

Városunkat is meglátogatta a nagyszakállú (galériával)

2025. dec. 03.

Zsúfoltság és gyerekzsivaj töltötte meg a Városháza teret kedden – alapos oka volt a sürgés-forgásnak. Dunaújvárosba látogatott Jouloupukki, az igazi, nagyszakállú Mikulás a gyerekek és sok-sok felnőtt rajongó nagy örömére.

Hatalmas összefogás az ünnepi időszakban

Hatalmas összefogás az ünnepi időszakban

2025. dec. 03.

Örömteli esemény apropóján tartottak sajtótájékoztatót egy, a háttérben már futó jótékonysági akcióval kapcsolatban a szervezők. A helyszín az uszoda volt, ám nemcsak a vízilabdázók és az úszók csatlakoztak, hanem szerencsére sokan mások is.

Tragikus évfordulót ünnepelt a penteleiek közössége

Tragikus évfordulót ünnepelt a penteleiek közössége

2025. dec. 02.

Máig fekete lap a település történelemkönyvében – éppen 75 éve történt, hogy a kuláknak bélyegzett pentelei családokat kitelepítették otthonaikból. A gyászterhes eseményre emlékeztek a Pentele Klubházban hétfőn délután.

 

Együtt a tisztább Tündérkert Játszótérért

Együtt a tisztább Tündérkert Játszótérért

2025. dec. 02.

Újtelep lakosai időről-időre összefognak, hogy közösen tegyenek kitűzött céljukért – a közelmúltban a Tündérkert Játszótér takarítása volt terítéken, adventi készülődéssel körítve. Tóth Kámán önkormányzati képviselő szerint a körzetben alapvető ez a fajta együttműködés.