Dunaújváros Hetilap

Újabb öt megyére terjesztik ki a munkaerőpiaci reformprogramot

doszerk - 2019. szeptember 30. 9:49

Újabb öt megyében - köztük Fejérben - indul el a munkaerőpiaci reformprogram, ezzel már az ország döntő részén, 15 megyében működhetnek hatékonyabban a munkaügyi hivatalok - jelentette be Varga Mihály az MTI-nek.

A pénzügyminiszter elmondta: a program a tavalyi indítása óta csaknem 40 ezer ember munkához jutását segítette, ami több mint a duplája a bevezetését megelőzően mérteknek. A tárcavezető hangsúlyozta, a szeptember végi kiterjesztéssel újabb öt megyében - Fejérben, Tolnában, Bács-Kiskunban, Komárom-Esztergomban és Pest megyében - kezdődik meg a munkaerő-közvetítést javító program.

A vállalati kapcsolattartás erősítésével, a munkaerőpiaci szempontból hátrányosabb helyzetű csoportok elhelyezkedésének támogatásával tovább csökkenthető a munkanélküliség - jelentette ki Varga Mihály. Ezt mutatja, hogy a programban érintett megyékben a tartósan álláskeresők száma mellett a munkanélküliségben eltöltött idő is csökkent - tette hozzá. A pénzügyminiszter ismertette, kilenc év alatt kevesebb, mint a harmadára csökkent a munkanélküliek száma Magyarországon, amit már egy éve eredményesen támogat a munkaerőpiaci reformprogram.

"A munkanélküliség további csökkentése érdekében az elkövetkezendő időszakban a program képzési oldalát is be kívánjuk vezetni és a helyi munkaerőigényekhez igazítani. Ezzel célzottan támogatjuk a vállalkozásokat, hogy megfelelően képzett munkaerőt biztosítsunk számukra a rendelkezésre álló közfoglalkoztatottak és álláskeresők köréből" - fogalmazott Varga Mihály.

A cél az, hogy minden embernek legyen munkája Magyarországon, aki képes és akar dolgozni. A programnak köszönhetően három százalék alá csökkenhet a munkanélküliség szintje, amivel megvalósulhat a teljes foglalkoztatottság - tette hozzá a tárcavezető.

-MTI-
 

A rovat további hírei: Közélet

Sokszáz fiatal mozizott ingyen a Kultikban

Sokszáz fiatal mozizott ingyen a Kultikban

2025. dec. 12.

A Kultik Mozi idén is folytatta az egyik legszebb hagyományát az önkormányzat és az Útkeresés Segítő Szolgálat közreműködésével. Csütörtök délután sokszáz gyerkőc láthatta a „Lilo és Stitch – A csillagkutya” című mesét – az élményt pedig újfent pattogatott kukorica és üdítő tette teljessé.

Karácsonyi díszben pompázik a körforgó

Karácsonyi díszben pompázik a körforgó

2025. dec. 12.

Városunk egyik legforgalmasabb körforgóját évek óta a Pannon Oktatási Központ és Magángimnázium közössége díszíti fel karácsony közeledtével – idén is csodás látványt nyújt a közlekedőknek. A körzetszépítést Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester is megköszönte az iskolának.

Ünnepi percek után fontos döntések a közgyűlésen

Ünnepi percek után fontos döntések a közgyűlésen

2025. dec. 11.

Az esztendő utolsó tervezett ülését tartotta városunk közgyűlése most csütörtökön délelőtt. A fontos döntések előtt ünnepélyes keretek között adta át Pintér Tamás polgármester a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat.

Dr. Al-Sheraji Mohamed érdemelte a rangos önkormányzati elismerést

Dr. Al-Sheraji Mohamed érdemelte a rangos önkormányzati elismerést

2025. dec. 11.

Kitűnő sebészt díjaztak, dr. Al-Sheraji Mohamed vette át az egészségügyi szféra legrangosabb önkormányzati elismerését. A "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat Pintér Tamás polgármester adta át az ünnepi közgyűlés előtt a több évtizede a pályán dolgozó sebésznek a Városházán ma délelőtt.

Életmentőkké váltak az óvodapedagógusok

Életmentőkké váltak az óvodapedagógusok

2025. dec. 11.

A közelmúltban két olyan eset is történt Dunaújvárosban, amikor kizárólag az óvónők lélekjelenlétének és felkészültségének hála nem történt tragédia – a gyermekeink életét vigyázó „angyalkákat” köszöntötte Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester.

Különleges foglalkozás a fenntartható környezetért a Szent Pantaleimon iskolában

Különleges foglalkozás a fenntartható környezetért a Szent Pantaleimon iskolában

2025. dec. 10.

Az élhető jövőért most kell cselekedni – szárazföldön és vízen egyaránt bőven akad teendő. A PET Kupa Egyesület célja, hogy megismertessék a gyerekekkel az újrahasznosításban rejlő csodákat, egyúttal tudatos hulladékgyűjtővé nevelve őket.

DSTV: a kitelepítettekre emlékeztek

DSTV: a kitelepítettekre emlékeztek

2025. dec. 10.

A személyes emlékeket felidéző anyaggal kiegészített beszámolót már közöltük, most itt a DSTV összeállítása: éppen 75 éve történt, hogy a kuláknak bélyegzett pentelei családokat kitelepítették otthonaikból. A gyászterhes eseményre emlékeztek a Pentele Klubházban az évfordulón. Hangkép.