A szezon előtt a közös képviselők kérhetik a fűtés bekapcsolását
Szeretnénk felhívni a lakosság figyelmét, hogy bár a fűtési szezon október 15-én kezdődik, de még ez előtt is igénybe vehetik a távhőszolgáltatást, hiszen az időjárás előrejelzés szerint közeledik az erős lehűlés, és beköszönt az igazi ősz.
A szezon előtt a fűtés bekapcsolást kizárólag a közös képviselők kérhetik, hozzájuk kell fordulni igényeikkel a társasházak lakóinak.
Fontos tudni, hogyha egy hőközponthoz több társasház tartozik, abban az esetben mindegyik képviselő írásos nyilatkozatára szükség van.
A kérelmet az Építők útja 1. szám alá kell eljuttatni vagy ugyfelszolgalat@dvcsh.hu e-mail címre.
Kérés nélkül csak október 15. után indítja el a távfűtést a DVCSH illetve, abban az esetben kapcsolják be a fűtést, ha a napi középhőmérséklet több napon keresztül nem haladja meg a 12 fok Celsiust.
Akiknek a radiátora termosztatikus szeleppel rendelkezik, állítsák azokat 5-ös fokozatba, hogy lehetőség legyen a rendszer légmentesítésére, és megfelelő módon tudják elindítani távfűtést. Amennyiben hibát észlelnek, a társaság hibabejelentésén, az Építők útja 1. szám alatt, illetve a (25) 413-622, 411-528-as telefonszámokon megtehetik észrevételeiket.
A rovat további hírei: Közélet
Dr. Vántus Judit érdemelte a Dunaújváros Közszolgálatáért Díjat
2025. jún. 27.
A szféra legrangosabb elismerését a köztisztviselők napja alkalmából rendezett ünnepségen vehette át a vagyonkezelési osztály vezetője a Városháza "C" szárnya emeleti rendezvénytermében ma délelőtt. Méltatás.
DSTV: Rejtő János szép, íves pályája
2025. jún. 27.
Gazdag és szerteágazó életpálya áll Rejtő János mögött, derül ki a DSTV összegzéséből. A neves műszaki szakember hatalmas tudását a villamosipar területén kamatoztatta, jelenleg is fáradhatatlanul kutatja a megújuló energiaforrások kínálta lehetőségeket. Portré, hangkép.
Változik az ügyfélfogadás a Polgármesteri Hivatalban
2025. jún. 26.
Módosul az ügyfélfogadás már pénteken is, majd hétfőn és kedden zárva tart a hivatal. A következő ügyfélfogadási nap jövő szerdán lesz!
DSTV: előadás a függőségekről
2025. jún. 26.
Fontos ismeretterjesztő előadásra várta a szülőket az Arany János Általános Iskola, derül ki a DSTV összegzéséből. A Szertelen Ház szakemberei a gyerekeket leggyakrabban érintő függőségekről, a megelőzés és a felismerés módszereiről számoltak be. Hangkép.
Hűsítő figyelmesség a tikkasztó hőségben
2025. jún. 25.
Azzal talán mindenki egyetért, hogy a héten borzalmas volt a hőség. Akinek nem volt dolga, nem is lépett az utcára – aki viszont útnak indult a Rómain, hűtött vizet kapott Szabó Zsolt alpolgármestertől és Motyovszki Mátyás képviselőtől.
A vasmű "megmentése" – kommentár nélkül
2025. jún. 25.
Egyetlen nap alatt 1700 dolgozót küldött el a Dunarolling Dunai Vasmű Kft hétfőn. Dunaújvárosban talán nincs olyan ember, akinek ne lenne kötődése a szebb napokat látott acélipari óriáshoz – a vasmű szolgált városunk alapjául.
„Dunaújváros fái négy évszakban” – a napokban lezárult az első, tavaszi forduló
2025. jún. 24.
Mint arról már korábban beszámoltunk, remek felhívást tett közzé Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő. A címben említett fotópályázatról már olvashattak – most lezárult a tavaszi ciklus, következik az első díjátadó.