Dunaújváros Hetilap

Ma Kolbászfesztivál lesz Pentelén!

doszerk - 2019. november 30. 7:34

Ma immár TIZEDIK alkalommal rendezik meg a Pentelei Kolbászfesztivált és Disznótoros kóstolót. A rendezvényre a szervezők szeretettel meghívják Dunaújváros és városkörnyékének összes lakóját.

Kezdés 13. 00 órakor. Eredményhirdetés kb. 15.30-kor, befejezés 20.00-kor.  
Helyszín: Pentele Városrész, Mentálhigiénés Iskola, Magyar út 49.

A részvételhez minden csapat a helyszínen elkészített 3 kilogramm kolbász-alapanyaggal nevezhetett, melyet saját fűszerezéssel elkészít és betölt. Keverőedényt, kolbásztöltőt és sütőt mindenkinek hoznia kell, valamint belet és fűszereket. Tartalékként két db sütőzsámoly és egy kolbásztöltő áll rendelkezésre a helyszínen, melyet a csapatok szükség esetén igénybe vehetnek. Javasolt azonban a saját ismert eszköz üzemeltetése. 20 deka sült kolbászt kell leadni a szakavatott bírálóbizottságnak, melyet az értékel. Az első három helyezett díjazásban részesül és ezen kívül még több különdíjat is odaítél a zsűri, így határon túlról érkező legjobb csapat,  MEZŐFÖLD BAJNOKA, második és harmadik helyezettje is különdíjban részesül. 

Ingyenes kolbász kóstoló: 14,20-tól a helyszínen. 

 

A rovat további hírei: Közélet

Gyászol a Bartók Kamaraszínház, elhunyt Török Imre

Gyászol a Bartók Kamaraszínház, elhunyt Török Imre

2025. már. 31.

Évtizedeken át volt a színház fontos háttérembere, tíz éven át az intézmény műszaki igazgatójaként dolgozott Török Imre – vasárnap távozott az élők sorából, nyugodjon békében! Búcsúszavak.

Vért adni menő – ments meg három életet!

Vért adni menő – ments meg három életet!

2025. már. 30.

Visszatértek a középiskolás alkalmak márciusban, komoly tervek formálódnak a következő hónapra is: színes és változatos az alkalmak listája, válogathatnak az önkéntesek a véradások terepén. Íme, az összes fontos tudnivaló!   

Mindig él a remény, de mindig hamvába hull, mint az idő: megint állítunk az órákon

Mindig él a remény, de mindig hamvába hull, mint az idő: megint állítunk az órákon

2025. már. 29.

Mindösszesen annyi pozitívuma lesz a holnaptól érvényes nyári időszámításnak, hogy tovább marad világos. Amúgy szívóág, értelmetlen, összezavar, és persze elhussan egy teljes óra a Zéletből.

Még igényelhető a tavaszi szünetre az ingyenes étkeztetés

Még igényelhető a tavaszi szünetre az ingyenes étkeztetés

2025. már. 28.

Dunaújváros önkormányzata idén is ingyenes déli meleg főétkezést biztosít a szülő, vagy törvényes képviselő kérelmére a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult, valamint a hátrányos vagy a halmozottan hátrányos helyzetű általános- és középiskolás kiskorú gyermekek részére a tavaszi szünet időtartamára.

A város ereje az odafigyelésben rejlik

A város ereje az odafigyelésben rejlik

2025. már. 27.

Az Útkeresés Segítő Szolgálat és az Érted vagyunk 1987 Alapítvány az év minden szakában várja a felajánlásokat a menstruációs szegénység visszaszorítására. A nemes kezdeményezést Szabó Zsolt alpolgármester is méltatta és támogatta.

A művészetnek is van, lehet gyógyító ereje

A művészetnek is van, lehet gyógyító ereje

2025. már. 27.

Sokszínű, gazdag kiállítás nyílt a Szertelen Házban. Orsós Gábor első önálló bemutatkozása az alkotó festményeit, rajzait és kerámiáit vonultatja fel. A beszédes, mély tartalmú és olykor megrázó képeken a művész egész élete visszaköszön – megmutatja küzdelmeit és sebezhetőségét.

Svédasztalos lett a gimnázium menzája is

Svédasztalos lett a gimnázium menzája is

2025. már. 27.

Fontos és örömteli fejlesztés apropóján tartott sajtótájékoztatót Pintér Tamás polgármester, a Hungast csoport képviselői, illetve Kratzmajer Zoltán a Széchenyi István Gimnázium igazgatója. Immáron a gimiben is svédasztalos menza várja az iskola tanulóit.