Szép sikerek a IV. Dunai Ökölvívó Kupán

2019. október 5. (szombat) 22:56 - Szárszó Lajos

Remek szervezés, nagyszerű mérkőzések, és dunaújvárosi győzelmek mellett zajlott a Dunai Ökölvívó SE által szervezett rendezvény.

Immáron negyedik alkalommal rendezték meg városunkban a Dunai Ökölvívó Kupát, melynek ezúttal a Dunaújvárosi Egyetem sportcsarnoka adott otthont. A viadalt szervező Dunai Ökölvívó SE rekordlétszámú nevezőt várt az évről évre egyre rangosabb viadalra, melyre több mint százhatvan nevezés érkezett, s egy osztrák, valamint egy horvát együttes mellett az ország szinte minden szegletéből érkeztek versenyzők a megméretésre. A sportág hazai nagyjai a Honvéd, a Vasas és a Ferencváros is erős csapattal képviselte magát a délután három órakor kezdődő tornán, melyen természetesen a hazai erők is kötelek közé léptek, így a DÖSE hét bokszolójáért is szoríthattak az ökölvívás helyi szerelmesei.

A kupát megtisztelte jelenlétével dr Dorkota Lajos, Fejér megye és Dunaújváros díszpolgára, Szepesi Attila gazdasági és stratégiai ügyekért felelős alpolgármester, Erdei Zsolt félnehézsúlyú profi világbajnok ökölvívó, a Magyar Ökölvívó-szakszövetség társelnöke, és Nagy Anett, a Magyar Ökölvívó-szakszövetség főtitkára.

Izsák Máté Dunaújváros önkormányzatának nevében mondott köszöntőjében kiemelte, nagy büszkeség a város számára, hogy már negyedik alkalommal adhatott otthont a Dunai Ökölvívó Kupának.

-  A Dunai Ökölvívó SE négy évvel ezelőtt azzal a céllal hozta létre a Dunai Ökölvívó Kupát, hogy ezzel hagyományt teremtsen. Büszkék vagyunk arra a munkára, melyet ifjú tehetségeink végeznek el, akik több nagyszerű eredményt értek el. Az sportegyesület sportolói közül ketten Diákolimpiai bajnokok, ketten az Olimpiai Reménységek Tornáján szereztek elsőséget, egy sportoló Európa bajnoki harmadik hellyel büszkélkedhet, valamint egy bokszoló Európa Kupán lett az első. Ez pedig azt bizonyítja, hogy nagyszerű munka folyik abban a radari, európai színvonalú, kiválóan felszerelt ökölvívó komplexumban, mely a magyar kormány és Dunaújváros önkormányzata által a modern városok keretén belül épült fel, mely épületet más küzdősportot űző dunaújvárosiak is igénybe vettek.

Ünnepi díjátadón vett részt Izsák Máté, az Oktatási, kulturális, ifjúsági és sportbizottság elnöke, az 5. vk. önkormányzati képviselője, Lassingleitner Fruzsina, a 4. választókerület képviselője és Sztankovics László, 8. választókerület képviselője.

Lassingleitner Fruzsina, aki tizennégy éven keresztül volt a magyar karate-válogatott tagja, Dunaújváros Önkormányzata nevében, mint a rendezvény támogatója vett át és adott át díjat.

- Örülök annak, hogy immár negyedik alkalommal került megrendezésre Dunaújvárosban az ország legnagyobb boksz gálája. Külön öröm számomra, hogy ezzel a fiatal korosztály számára népszerűsíteni sikerült a küzdősportot. Hihetetlen mérkőzéseket láthattunk, melyen a sportolók nagy elszántsággal, küzdőszellemmel, léptek a ringbe. Nagyszerű volt látni a szép technikai kivitelezésű mérkőzéseket, melyek a gála színvonalát emelték. Gratulálok a felkészítő edzőknek, a sportolóknak és a szervezőknek, akik hozzájárultak ahhoz, hogy ilyen remek gála jöhessen létre.
A szervezők ajándékokat adtak át Erdei Zsoltnak, a Magyar Ökölvívó-szakszövetség társelnökének, és Nagy Anettnek, a Magyar Ökölvívó-szakszövetség főtitkárának.

Sulák András, a DÖSE szakmai vezetője: - Nagyon elfáradtunk, hiszen rengeteg sportolót láttunk vendégül, és nagyon sok mérkőzés zajlott. De megérte a fáradtságot, hiszen mindenki nagyon meg volt elégedve a körülménnyel, a versenyzéssel, a szervezéssel, és annak színvonalával. Nagyon köszönöm mindenkinek, aki ehhez hozzásegített bennünket! A DÖSE versenyzői nagyon szépen bunyóztak, és szép eredményeket értek el. Tóth Tamás nem csak győzött, hanem megkapta a legjobb serdülőnek járó különdíjat is. Jóni Rikárdó bemutató mérkőzést vívott, amely nagyszerűen sikerült. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Szabó Dániel egy felnőtt magyar bajnoki ezüstérmestől sajnos vereséget szenvedett, de ez volt élete első meccse, melyen szépen helyt állt. Pintér Ádám egyhangú pontozással győzött, míg Horváth Máté szintén, nagyon meggyőző bunyóval győzött.
A szervezők természetesen idén is kitettek magukért, látványos show-elemek színesítették a programot, melyhez városunk popsztárja, Horváth Tamás is hozzájárult fellépéseivel.

IV. Dunai Ökölvívó Kupa

IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit
IV. Dunai Ökölvívó Kupa - fotó: Sándor Judit

A rovat további hírei: Sport

Nem hibázott a Karmacsi

Nem hibázott a Karmacsi

2019. október 15. (kedd)

Újabb sima győzelemnek örülhetett a címvédő a városi kispályás labdarúgó bajnokság Acerbis Osztályában.

Tanulságos bajnoki nyitány

Tanulságos bajnoki nyitány

2019. október 15. (kedd)

Harmadik helyen végzett a DSE Röplabda Akadémia U15-ös csapata a korosztályos bajnokság első fordulójában.

Nehéz meccsre számíthatnak az Acélbikák

Nehéz meccsre számíthatnak az Acélbikák

2019. október 15. (kedd)

A sereghajtó Hokiklub Budapest elleni mérkőzéssel folytatja az Erste Liga küzdelmeit ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Szoboszlai: tudunk ennél jobban játszani

Szoboszlai: tudunk ennél jobban játszani

2019. október 14. (hétfő)

Önkritikusan értékelte a csapat, illetve a saját teljesítményét Szoboszlai Dominik, a magyar labdarúgó-válogatott középpályása az Azerbajdzsán elleni hazai Európa-bajnoki selejtezőn aratott 1-0-s győzelem után.

Most nem volt esély

Most nem volt esély

2019. október 14. (hétfő)

Nem sikerült pontot szereznie a Dunaújváros PASE U19-es és U17-es csapatainak a korosztályos bajnokságok hétvégi fordulójában.

Ezúttal három vereség

Ezúttal három vereség

2019. október 14. (hétfő)

A DFVE mindhárom utánpótlás leány vízilabda csapata vereséget szenvedett a korosztályos bajnokságok vasárnapi fordulójában.

Dunaújvárosban nyert a Brassó

Dunaújvárosban nyert a Brassó

2019. október 13. (vasárnap)

A helyzeteivel jobban gazdálkodó, pontosabban játszó Brassó 3-1-re legyőzte a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóit.