Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 24. Mátyás
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Új rendszer a szelektív hulladékgyűjtéshez

Közélet
hulladékgyűjtés
Dunanett Kft.
Cserna Gábor
Dr Galambos Dénes
Dunaújváros

facebook megosztás

Molnár Emese - 2019. okt. 10., 15:42

Tizennyolc új kukásautóval bővült a flotta, első körben ötezer edényzet érkezett meg a kétkukás házhoz menő rendszer bevezetése érdekében, valamint egy hulladékudvart is építeni fognak.

Tovább folytatódik a környezettudatos hulladékgazdálkodás kialakítása városunkban, három területi fejlesztésről számolt be sajtótájékoztató keretében Cserna Gábor polgármester, dr. Galambos Dénes miniszterelnöki biztos és Ferencz Kornél, a Dunanett Nonprofit Kft. ügyvezetője.

A köztisztaság az egyik legfontosabb kérdéskör bármely település esetében. Mint azt Cserna Gábor elmondta, a kormány egy új hulladékstratégia kidolgozását készíti elő, azzal a céllal, hogy a hazánkban évente keletkező 3,8 millió tonna kommunális hulladékot jelentősen csökkentse. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium részéről is kiemelten fontos, hogy a közvetlenül nem hasznosítható hulladékok is a lehető legkisebb arányban kerüljenek a lerakókba, ugyanis van egy része ennek a hulladéknak, amelyet energetikailag lehet hasznosítani.
 

-Bár Magyarország nem szeretné növelni hulladékégetési kapacitását, de a már meglévőt modernizálnák annak érdekében, hogy alkalmas legyen sokkal jobb hatásfokú, a környezetet nem, vagy kevésbé terhelő energetikai hasznosításra. Dunaújvárosban is ennek jegyében fejlesztünk, így például a városban munkába állt új hulladékszállító járművek a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtő-rendszert is segítik majd, hogy a jövőben környezettudatos hulladékgazdálkodást építhessünk- ismertette a polgármester.

A fejlesztés része, hogy a Közép-Duna Vidéke Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás (amelynek Dunaújváros is tagja) egy KEHOP-os pályázat révén tizennyolc új kukásautót szerzett be, így összesen már huszonkét új járműből áll a Dunanett gépparkja (négy autót a Vertikál Zrt. szerzett be korábban).

A környezettudatos hulladékgazdálkodás érdekében szeretnék elindítani az úgynevezett többkukás, házhoz menő rendszerű szemétszállítást. A Dunanett Budai Nagy Antal úti telephelyére már megérkezett ötezer darab, 120 literes edényzet erre a célra. Ferencz Kornél elmondta, ezeket a családi házas övezetekben élő háztartásoknak biztosítják, de lesznek a társasházak részére is nagyobb, 1100 literes edényzetek. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a régibe a kommunális, míg az új kukákba a szelektív szemetet (papír, műanyag flakon, üveg, alumínium) kell tenni. Mindez ingyenes lesz a pályázatnak köszönhetően, tehát nem fog plusz költséget jelenteni a lakóknak sem az új edényzet, sem ezek elszállítása. A sajtótájékoztatón elmondták, a több tárolós gyűjtési rendszer bevezetése akkor kezdődik majd el, amikor ezen hulladékok fogadására alkalmas előkezelő művek is elkészülnek (várhatóan év végétől, jövő év elejétől).

Kialakítanak egy hulladékudvart is a Dunanett telephelyén. Ferencz Kornél vázolta, most is van egy kezdetleges udvar, ami eredendően a szelektív anyagok kezelésre jött létre tizenöt évvel ezelőtt. Ám a tervek szerint egy multifunkcionális, fejlett hulladékudvart fognak megvalósítani, amely a közszolgáltatáson felül képződő, bárminemű kommunális vagy szelektív anyag lekezelését szolgálja majd, kulturált, modern körülmények között.

Dr. Galambos Dénes miniszterelnöki biztos szerint látható a minőségi változás az új autók, edényzet tekintetében is, amelyre a pályázati forrás lehetőséget biztosított, és stabil, kiszámítható, jól tervezhető ezen közszolgáltatás is.

Cserna Gábor hangsúlyozta, ezzel tovább bővül Dunaújvárosban a szelektív hulladékgyűjtés, ami egyúttal nagy lehetőség is, hiszen végre otthon tudjuk majd szétválogatni a szemetet, amit szelektálva, környezetkímélő módon tudnak elszállítani. Köszönetét fejezte ki a Vertikál és a Dunanett vezetésének, valamint dr. Galambos Dénesnek a koordinációs munkájáért. Arról is szólt, míg a velük szemben induló szivárványkoalíció azt szokta mondani, hogy ebben a városban csak romolás és pusztítás történik, ehhez képest az elmúlt öt évben 53 milliárd forintos támogatás érkezett ebbe a városba, amellyel igenis a dunaújvárosiak életkörülményeit kívánták jobbá, komfortosabbá tenni.

- Mi az építkezés, a fejlődés, a fejlesztés hívei vagyunk, és bízom benne, hogy a választópolgárok hasonlóképpen gondolják, és megtisztelnek minket a folytatás lehetőségével- tette hozzá Cserna Gábor.

 

A rovat további hírei: Közélet

Nőnapi gyűjtés – a közösség segítségében bízva

2026. feb. 24.

Az akció hírével jelentkeztünk már, most itt a plakát: a nemzetközi nőnaphoz, azaz március 8-hoz közeledve újra közösségi összefogással szeretné segíteni műhelyünk a rászoruló hölgyeket. A DO, a DSTV és a hetilap stábja felhívása nyomán hat gyűjtőponton várják/várjuk a felajánlásokat!

Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

2026. feb. 23.

Remekül sikerült a IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál „Az emberek egészségéért” Alapítvány és a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet szervezésében. Nagyon sok támogató – köztük Dunaújváros önkormányzata – tett a jó cél érdekében; a közös segítség nyomán nagyot lépett a kollektíva a Skill Labor létrehozása felé. 

Friss diplomások köszöntése az egyetemen

2026. feb. 23.

Több mint 200 végzett hallgató vette át a diplomáját Dunaújvárosban, közülük 82-en kiváló minősítést érdemeltek. A hazai hallgatók mellett 20 külföldi diplomás is ünnepelt – Pintér Tamás polgármester és a felsőoktatási intézmény vezetői is tolmácsolták a jókívánságaikat. 

Új bázison folytatja a DunaKosár közössége

2026. feb. 22.

Alapítása ötödik évfordulójára, egyúttal komoly váltásra készül a DunaKosár közössége: a Waldorf Gimnázium újtelepi épületéből a belvárosba költöznek, méghozzá a legendás Patyolat udvarban alakítanak ki új bázist – a közösség összefogásában is bízva.

Kezdődik a parkolók nagytakarítása!

2026. feb. 21.

A Béke városrész lesz az első állomás, jövő hétfőtő péntekig öt helyszínen tartanak a munkálatok. Az autósoktól közreműködő segítséget várnak és türelmet kérnek – mutatjuk a menetrendet, napi bontásban!

Hamarosan megújul a Szentháromság szobor

2026. feb. 20.

Pentele egykori főtere visszanyeri a múltjának egy fontos részét – nem is olyan régen elszállították a szebb napokat látott Szentháromság szobrot, amely restaurálása jelenleg is zajlik. A munkálatok új fázisba léptek – Orosz Csaba önkormányzati képviselő számolt be a részletekről. 

Felelős költségvetés – nehéz gazdasági környezetben

2026. feb. 19.

Dunaújváros közgyűlése múlt heti ülésén fogadta el a város 2026-os költségvetését. A döntés kapcsán Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármesterrel beszélgettünk, aki hangsúlyozta: a büdzsé nem pusztán számok halmaza, hanem egy iránytű, amely megmutatja, hogyan működik a város, és milyen értékeket tart szem előtt a városvezetés.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Nőnapi gyűjtés – a közösség segítségében bízva

  2. Történelmi siker a diákolimpián

  3. DSTV: téltemető tüzeskedés a Vasvári udvarán

  4. Mediterrán konyha kulcsszereplői: az olívaolaj és a balzsamecet

  5. Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: téltemető tüzeskedés a Vasvári udvarán

DSTV: téltemető tüzeskedés a Vasvári udvarán

Embedded thumbnail for DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

Embedded thumbnail for DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

Top hírek

  1. Mentőhelikopteres bevetés a Szórádon (frissítve)

  2. Új bázison folytatja a DunaKosár közössége

  3. Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

  4. DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

  5. Kezdődik a parkolók nagytakarítása!

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 7. szám - 2026.02.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő