Dunaújváros Hetilap

Újabb százmilliós felújítás

Brousil Csaba - 2019. október 3. 16:53

Az aszfalt felmarásával megkezdődtek a 6219-es út régi városhoz bekötő szakaszának felújítási munkálatai.

Az autópálya és a körforgók megépítése után ez az útszakasz a 62819-es számot kapta, felújítása TOP-os forrásból valósul meg, mintegy 100 millió forintból. Dr. Galambos Dénes miniszterelnöki biztos elmondta, hogy ez a felújítás része a városfejlesztési projektnek. A Modern Városok Program keretében történt 2016-os megállapodás első pontja tartalmazza, a városba vezető utak rekonstrukciójának szükségességét, hogy ezzel is megkönnyítsék a munkaerő áramlását.

A 6219-es út felújításának első üteme, a mezőfalvi körforgóig már meg is történt. Ez a fejlesztés azt a projektet egészíti ki, ami azért fontos, mert a közeli gyárakban dolgozókat szállító járatos buszok és a Volán járatai is mind erre közlekednek. Palkovics Katalin, a 9-s választókörzet fideszes képviselőjelöltje elmondta, hogy örül annak, hogy a körzetében az elmúlt években esedékes útfelújítások kapcsolódtak ehhez a koncepcióhoz. Megújult ugyanis a Venyimi út, és az Aranyvölgyi út. Mindkettő szervesen kapcsolódik ehhez a mostani felújításhoz. A képviselőjelölt kiemelte, hogy a jövőbeni tervek között szerepel a Venyimi úttól a 6-os útig húzódó útszakasz (Aranyvölgyi út folytatása, Petőfi utca) felújítása is.

A kivitelező cég képviseletében Horváth Arnold, hogy elkezdték az aszfaltréteg felmarását egy kilométer hosszan. Eztán következik az ároktisztítás, majd az aládolgozás és az új aszfaltréteg lefektetése. A munkálatok várhatóan egy hónapot vesznek igénybe.

A rovat további hírei: Közélet

Bréking: csőtörés a víztoronynál, jelentős kiesés a vízszolgáltatásban (FRISSÍTVE)

Bréking: csőtörés a víztoronynál, jelentős kiesés a vízszolgáltatásban (FRISSÍTVE)

2025. dec. 06.

Komoly a baj, jelenleg szünetel a szolgáltatás a Római, a Béke és a Technikum városrészben, valamint a belváros egyes területein is. Tart a hibaelhárítás. Online közvetítettünk, közvetítünk. (FRISSÍTVE 14.17-kor)

Díjátadó, jubileum, születésnap – ünnepelt a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete

Díjátadó, jubileum, születésnap – ünnepelt a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete

2025. dec. 05.

Megtartotta hagyományos évzáró közgyűlését a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete a Campus étteremben. Az esemény részeként adta át Pintér Tamás polgármester a „Szociális Munkáért – Dunaújváros” elismerést Kondor László címzetes elnöknek, a Rudas iskola címzetes igazgatójának.

URBACT gyakorlati gyűjtemény készül

URBACT gyakorlati gyűjtemény készül

2025. dec. 05.

A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kilenc hallgatója látogatott el Dunaújvárosba Szövényi Anna tanszékvezető egyetemi docens vezetésével az URBACT projekt apropóján. Az egyetemistákat Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte.

Van megoldás a hódok okozta károk ellen

Van megoldás a hódok okozta károk ellen

2025. dec. 05.

A vízparti területek rendszeres látogatói is megtapasztalhatták, hogy a környező településekhez hasonlóan Dunaújvárosban is rengeteg kárt okoznak a hódok. A békés együttélés azonban nálunk megvalósul – dróthálóval védik a fákat a Szalki-szigeten.

Rangos díjat kapott a Jót, Szívből – Dunaújvárosért csapata

Rangos díjat kapott a Jót, Szívből – Dunaújvárosért csapata

2025. dec. 05.

Az Év Közösségi Kezdeményezése díjat vehette át a Jót, Szívből – Dunaújvárosért akciócsoport az Önkéntességért Díjak fővárosi átadóján csütörtökön délután.

Székesfehérváron ülésezett a Megyei Jogú Városok Szövetsége – fontos témákkal

Székesfehérváron ülésezett a Megyei Jogú Városok Szövetsége – fontos témákkal

2025. dec. 05.

25 város képviselői vettek részt a Megyei Jogú Városok Szövetsége (MJVSZ) elnöksége és választmánya napokban rendezett tanácskozásán – városunkat Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester képviselte.

 

Érkezhet a mammográf berendezés, kezdődhet a térfigyelő rendszer közbeszerzése

Érkezhet a mammográf berendezés, kezdődhet a térfigyelő rendszer közbeszerzése

2025. dec. 04.

Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A rendkívüli ülés összehívása a Versenyképes Járások Program keretében történő közbeszerzési eljárások megkezdése, illetve más határidős feladatokban szükséges döntéshozatal miatt vált indokolttá.