Átvették a pályázaton elnyert eszközöket az önkéntes és önkormányzati tűzoltók

doszerk - 2019. november 26. 7:39

Huszonhét önkéntes tűzoltó egyesületnek és négy önkormányzati tűzoltóságnak adták át az országos pályázaton elnyert eszközöket a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságon.

A szervezetek szertárfelújításra, működési költségekre, tűzoltó technikai felszerelésekre, védőruházatra és oktatásra kaptak támogatást. Az új eszközöket Magosi Lajos tűzoltó ezredes, megyei katasztrófavédelmi igazgató adta át az önkéntes és önkormányzati tűzoltóknak. 

Az önkéntes tűzoltó egyesületek és az önkéntes mentőszervezetek támogatására országosan összesen 700 millió forintot, míg az önkormányzati tűzoltóságok eszközfejlesztési támogatására 225 millió forintot biztosított a központi költségvetés 2019-ben.

A pályázatnak köszönhetően az önkéntes egyesületek egyebek között a beavatkozásokhoz szükséges eszközöket és felszereléseket kaptak, mint például (tömlők, kötelek, tűzcsapkulcsok, állványcső föld alatti tűzcsaphoz, láncfűrészek, kéziszerszámok és –lámpák),  ezen kívül különféle képzések is elérhetővé váltak számukra. Azok az egyesületek, amelyek a hagyományőrzést vagy a fiatalok felkészítését vállalták, ehhez a tevékenységükhöz is igényelhettek támogatást. A Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz tartozó huszonhét egyesület, a baracsi, a bodajki, a csákberényi, a csákvári, a csókakői, a daruszentmiklósi, a dégi, a fehérvárcsurgói, az iszkaszentgyörgyi, az isztiméri, a lajoskomáromi, a lovasberényi, a magyaralmási, a mezőfalvai, a móri, a pázmándi, a pentelei, a polgárdi, a pusztaszabolcsi, a sárosdi, a seregélyesi, a székesfehérvári és a velencei, Bács-Kiskun megyéből a kunszentmiklósi, a dunavecsei és a szalkszentmártoni, valamint Tolna megyéből a simontornyai önkéntes tűzoltó egyesület összesen csaknem huszonhét millió forintos támogatásban részesült.

Az önkormányzati tűzoltóságok számára második alkalommal nyílt meg a pályázati lehetőség, amelynek célja az eszközfejlesztés támogatása, valamint a tűzoltóságok felszereltségének javítása. A pályázaton Fejér megye mind a négy önkormányzati tűzoltósága, a móri, a polgárdi, a váli és a bicskei parancsnokság eredményesen vett részt, amelynek során védőruházatra és technikai eszközökre nyertek támogatást tizennégy és fél millió forint értékben. 

Az önkéntes mentőszervezetek pályázatán a martonvásári járási önkéntes mentőcsoport tagjaként a martonvásári önkéntes tűzoltók részesültek támogatásban, amelynek köszönhetően ősszel egy terepjáró autóval bővült az önállóan is beavatkozó egyesület gépjárműparkja.

Az ünnepélyes átadáson Magosi Lajos tűzoltó ezredes a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója elismerően szólt a megye önkéntes tűzoltóinak odaadó és támogató munkájáról, és megköszönte eddig végzett tevékenységüket. Hozzátette, hogy a most átadott legkorszerűbb eszközöket biztonsággal, a környezetükben élő emberek érdekében és a hivatásos tűzoltók munkáját kiegészítve használják.

A rovat további hírei: Sziréna

Dunaújvárosi rendőrök vizsgálták a halálos kimenetelű közlekedési baleset hátterét

Dunaújvárosi rendőrök vizsgálták a halálos kimenetelű közlekedési baleset hátterét

2025. máj. 14.

A tragédia Vajtán történt még március végén, a baleset során kigyulladt egy autó, a kocsi 24 éves utasa életét vesztette a tűzben. A dunaújvárosi rendőrök nyomoztak az ügyben: bódult állapotban, engedély nélkül vezetett a sofőr, értesült a DO.

Őrjöngő férfit fogtak el a rendőrök

Őrjöngő férfit fogtak el a rendőrök

2025. máj. 13.

Ököllel és asztallábbal esett neki egy férfinak az a 27 éves dunaújvárosi lakos  a Szabadság úton még múlt pénteken. A támadó kábítószer hatása alatt garázdálkodott, értesült a DO.

Útlezárások a hosszú hétvégén – figyelem, a buszközlekedést is érinti!

Útlezárások a hosszú hétvégén – figyelem, a buszközlekedést is érinti!

2025. ápr. 30.

Felhívással fordult a közlekedőkhöz a város önkormányzata: a hosszú hétvégén változások lesznek a parkolási rendben és a közlekedés kapcsán is a Vasmű úton és környékén! Változás várható a buszközlekedés terén is!

Megtalálták a hajóbalesetben eltűnt dunaújvárosi férfi holttestét

Megtalálták a hajóbalesetben eltűnt dunaújvárosi férfi holttestét

2025. ápr. 29.

A Budafok-Tétény közelében eltűnt Lieszkovszky Zalán holttestét találták meg Bölcskénél vasárnap kora délután. A dunaújvárosi férfi egy hajóbaleset áldozata lett a közelmúltban – napokig eltűntként keresték, de beigazolódtak a balsejtelmek: életét vesztette.

Dunaújvárosi férfi tűnt el a hajóbalesetben

Dunaújvárosi férfi tűnt el a hajóbalesetben

2025. ápr. 21.

A Csepel TC erőnléti edzője, a Dunaújváros PASE labdarúgóinak és a dunaújvárosi futsalosok volt játékosa, Lieszkovszky Zalán tűnt el a szombat esti dunai hajóbalesetben, értesült a DO.

DSTV: az internet sötét oldala

DSTV: az internet sötét oldala

2025. ápr. 06.

Az Internet Fiesta programsorozata számos érdekes előadást tartogatott a látogatóknak a József Attila Könyvtárban, derül ki a DSTV összegzéséből. Ilyen volt az Internet sötét oldala című bűnmegelőzési beszámoló  arról, hogy egyre több gondot jelentenek az online csalások. Hangkép.

DSTV: avarégetést csak szabályosan!

DSTV: avarégetést csak szabályosan!

2025. ápr. 01.

A kerti zöldhulladék elégetésének szabályairól már olvashattak hasábjainkon, most következzen a DSTV összegzése arról, milyen előírásoknak kell megfelelni azoknak, akik komposztálás helyett az égetést választják. A kalauz Orosz Csaba önkormányzati képviselő. Hangkép.