Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 22. Vince, Artúr
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Borús idő lesz a héten

Mozaik
időjárás
lehülés
eső
ősz

facebook megosztás

doszerk - 2019. nov. 03., 16:41

Borús, csapadékos idő lesz a héten, fokozatos lehűlésre is készülni kell, jövő vasárnap  többfelé már a 10 fokot sem éri el a hőmérséklet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn a nap első felében sokfelé várható eső, zápor, a déli megyékben zivatarok is lehetnek. A Dunántúlon azonban már késő délelőtt, a Dunától keletre pedig a délután folyamán fokozatosan megszűnik a csapadék, ezzel együtt nyugat felől a felhőzet is csökken és kisüt a nap. A legalacsonyabb hőmérséklet 8-16 fok között alakul, 10 fok körüli értékek csak az Északi-középhegység északi oldalán, illetve hajnalban a nyugati határvidéken lehetnek. A legmagasabb hőmérséklet 13-20 között valószínű, délkeleten lesz a melegebb.

Kedden kezdetben még csak az északi megyékben, majd délután már a déli országrészben is valószínű eső, zápor, néhol zivatar is. A szél többfelé megerősödik. A leghidegebb órákban 3-10 fok lesz. Napközben az északi megyékben 11-18, délen 19-24 fokig melegszik a levegő.

Szerdán és csütörtökön is többfelé kell esőre, záporra számítani. A minimumok szerdán 6-14, csütörtökön 4-10 fok között alakulnak. A maximumhőmérséklet szerdán 12-17, csütörtökön 11-17 fok között valószínű.

Péntek hajnalban többfelé köd képződik, majd fokozatosan megvastagszik a felhőzet. Szórványosan várható eső, zápor. A szél megélénkül, helyenként meg is erősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet 2-7, a legmagasabb hőmérséklet 10-16 fok között alakul.

Szombaton szórványosan lehet eső, zápor. A szél élénk, néhol erős lesz. A minimumhőmérséklet 3-10, a maximumhőmérséklet 10-16 fok között alakul. Vasárnap helyenként fordulhat elő eső, zápor. A szél többfelé megélénkül, néhol meg is erősödik. A leghidegebb órákban 1-8 fok lesz. Napközben 7-12 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.

-MTI-

A rovat további hírei: Mozaik

A láncfűrész lánc részei: te tisztában vagy ezekkel?

2026. jan. 22.

A láncfűrész lánc a vágás lelke, mégis sokan csak akkor foglalkoznak vele, amikor már nem működik megfelelően. Pedig a hatékony és biztonságos munkavégzés alapja a lánc felépítésének ismerete. (X)

Szabadkori a Szalkin – amikor a tél újra olyan, mint régen

2026. jan. 21.

A tél idén nemcsak a havat hozta magával, hanem egy rég nem tapasztalt élményt is: a tartós mínuszoknak köszönhetően a Szalki-sziget szabadstrand felőli oldalán olyan vastagra fagyott a jég, ami alkalmas a korcsolyázásra is. 
 

Kell-e szünetet tartani a melatonin szedésében?

2026. jan. 21.

Az alvás elengedhetetlen része az életünknek, amely nagyban befolyásolja a napi teljesítményünket és általános közérzetünket. Sokan különböző módszereket keresnek alvásuk javítására, és ezek közé tartozik a melatonin étrend-kiegészítőként való használata. (X)

A kannabisz megítélésétől a CBD megismeréséig

2026. jan. 20.

A kannabiszról sokaknak elsősorban a bódulattal és a tudatmódosítással kapcsolatos asszociációk jutnak eszébe. A növény azonban ennél összetettebb, mivel számos különböző természetes vegyületet tartalmaz. (X)

Távoli tájakra csalogat a népfőiskola

2026. jan. 20.

A népszerű sorozatok, például a japán séta, a családfakutató sorozat vagy éppen a Szenior Akadémia mellett új ismeretterjesztő előadásokkal csalogatja az érdeklődőket a Dunamenti Regionális Népfőiskola a hónap második felében. Lássuk a kínálatot!
 

Itt a durva mínuszok hete – a végén lehet icipici enyhülés, csapadékkal

2026. jan. 19.

Kemény hétre készülhetünk meteorológiai szempontból a DO időjárási szakértőjének friss előrejelzése szerint. Röpködnek a mínuszok, különösen az éjszakák és hajnalok lesznek kopogósak. A hét végére jöhet hó, de aki tarhonyapirítást tervez, halassza!

Hogyan kell karbantartani a laprugókat?

2026. jan. 19.

A karbantartás elsődleges célja, hogy az alkatrész élettartamát meghosszabbítsuk. Ez elengedhetetlen ahhoz, hogy a hétköznapokban a jármű teherbírása és stabilitása ideális maradjon. (X)

  • További hírek

Friss hírek

  1. Kulcsszereplők a fenntarthatóság terén

  2. A láncfűrész lánc részei: te tisztában vagy ezekkel?

  3. Álomkezdés, majd gólfesztivál a vb-győztes ellen

  4. DSTV: ritmusos kezdés

  5. Szabadkori a Szalkin – amikor a tél újra olyan, mint régen

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: ritmusos kezdés

DSTV: ritmusos kezdés

Embedded thumbnail for Jégpályák Éjszakája Dunaújvárosban is (videóval, galériával)

Jégpályák Éjszakája Dunaújvárosban is (videóval, galériával)

Embedded thumbnail for DSTV: Luther Pub a város szobrairól

DSTV: Luther Pub a város szobrairól

Top hírek

  1. Tragikus becsapódás, végzetes ütközés

  2. Sikeres seregszemle a boldogító "igen" jegyében (galéria)

  3. A közösség diadala lett az újtelepi véradás

  4. Szabadkori a Szalkin – amikor a tél újra olyan, mint régen

  5. „Boldogító igen!” – idén újra esküvő kiállítás csalogatott a Mondbach-kúriába (galériával)

Galéria

Jégpályák Éjszakája (2026)

Esküvő kiállítás (2026)

Újévi Gála (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 2. szám - 2026.01.16.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő