Évtizedes elhivatottság az emberekért
A katasztrófavédelem hivatásos állományában hosszú időn át töltött szolgálata és eredményes munkája elismeréséül Magyarország belügyminisztere Szolgálati Jelet adományozott három Fejér megyei tűzoltónak.
Az elismeréssel a lakosság védelme és mentése érdekében harminc éven át és jelenleg is végzett elhivatottságát köszönték meg Takács József tűzoltó alezredesnek, a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat tűzoltójának. Tűzoltóként húsz éve ugyancsak az életmentés és az anyagi javak védelme iránt kötelezte el magát és végzi hivatását Ormándy Zoltán tűzoltó őrnagy, a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat tűzoltója és Fülöp András tűzoltó főtörzsőrmester, a sárbogárdi hivatásos tűzoltó-parancsnokság gépjárművezetője.
Az elismeréseket Magosi Lajos tűzoltó ezredes, megyei katasztrófavédelmi igazgató adta át.
A rovat további hírei: Sziréna
Újra életet mentett a szénmonoxid-érzékelő
2025. dec. 12.
Kisapostagon támadt a "néma gyilkos" a napokban, családi ház konyhájában jelzett az érzékelő, adta hírül a vámegyei katasztrófavédelmi igazgatóság.
Csalt és lopott – sértettek sorának okozott kárt
2025. dec. 10.
A Dunaújvárosi Járási Ügyészség indítványozta annak a férfinak a letartóztatását, aki elhagyott bankkártyával vásárolt és több sértettől tulajdonított el értékeket. Büntetlen előéletű, de ezt a bőséges sorozatot egy hónap alatt produkálta.
Ismét életet mentett a szénmonoxid-érzékelő
2025. nov. 27.
Dunaújvárosi lakásban figyelmeztette a szénmonoxid-érzékelő jelzése a lakókat a mérgező gáz veszélyére egy társasházi lakásban szerdán este. A tűzoltók ki is mutatták a "néma gyilkos" jelenlétét, értesült a DO.
Perkátán bukott az autótolvaj
2025. nov. 27.
Nem mindennapi sorozatról számolt be a Zsaru Magazin híradása nyomán a vármegyei rendőrség közösségi felülete. Több soron is bukott a fiatal, íme!
Együtt a netes csalások ellen
2025. nov. 26.
Az internetes átverések elleni küzdelem jegyében folytatja sorozatát a Dunamenti Regionális Népfőiskola – az eseményre a Kossuth Lajos utcai központban várják az érdeklődőket csütörtökön délután.
Eltűnés miatt keresik Viktóriát – jelentkezzen, ha tud róla! (FRISSÍTVE)
2025. nov. 24.
A dunaújvárosi rendőrök kérik a lakosság segítségét kérik a 15 éves mezőfalvi lány eltűnése ügyében. Már egy megosztás is közelebb vihet a fiatalhoz! (FRISSÍTVE)
Baleset a reggeli órákban
2025. nov. 22.
Villanyoszlopnak ütközött egy személyautó Dunaújvárosban, a Szórád Márton út és az Aranyvölgy út kereszteződésénél.








