Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 17. Antal, Antónia
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Fokozatosan mérséklődik a meleg

Mozaik
időjárás
meleg
ősz
november

facebook megosztás

doszerk - 2019. nov. 17., 18:26

A következő napokban is változékony lesz az időjárás, többször várható eső. Emellett fokozatosan mérséklődik a meleg, a jövő hétvégén már inkább csak 10 fok körül alakulnak a maximumok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfő reggel, kora délelőtt a középső országrészben várható szórványosan eső, zápor, miközben délnyugaton, nyugaton már egyre nagyobb területen kiderül az ég. Kora délutánra már csak északkeleten eshet. Többfelé élénk, néhol erős lesz a szél. A leghidegebb órákban északkeleten általában 4-8, másutt 8-12 fok lesz. Napközben többnyire 12-16, a Tiszántúl egy részén 17, 18 fokig melegszik a levegő.

Kedden északkeleten és a főváros térségében napközben helyenként tartósabban is megmaradhat a köd. A tartósan borult tájakon szitálás előfordulhat. Élénk, néhol erős lesz a szél. A minimumhőmérséklet 1-7, a maximumhőmérséklet 10-17 fok között valószínű.

Szerdán többfelé valószínű eső, záporeső, legkisebb eséllyel északkeleten. A szél élénk, néhol erős lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet 2-8, a legmagasabb hőmérséklet 10-17 fok között valószínű.
Csütörtökön is eleinte többfelé valószínű eső, záporeső, majd délnyugat felől felszakadozik a felhőzet. A leghidegebb órákban 4-10 fok lesz, napközben 10-15 fokig melegszik a levegő.
Pénteken is csak rövid napos időszakok lehetnek, néhol fordulhat elő eső, záporeső. A szél élénk, időnként erős lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet 3-8, a legmagasabb hőmérséklet 9-14 fok között valószínű.

Szombaton néhol, vasárnap a Dunántúlon lehet kisebb eső, zápor. A szél élénk, időnként erős lesz. A minimumhőmérséklet szombaton 1-6, vasárnap 0 és plusz 5 fok között valószínű. A nappali maximumok mindkét nap 8-13 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

-MTI-

A rovat további hírei: Mozaik

Töltsünk együtt egy délutánt – már lehet jelentkezni a Kolbásztöltő Fesztiválra!

2026. jan. 17.

Ingyenes kolbász- és pálinkakóstoló, valamint lakodalmas talpalávaló is csalogatja a vendégeket február derekán – idén immár a XIV. Kolbásztöltő Fesztivál várja a városlakókat a felújított Mondbach-kúria udvarán Bálint napján. Figyelem, fontos: közeleg a jelentkezési határidő!
 

Amit a címkékről tudni érdemes

2026. jan. 17.

Amikor a boltok polcain sorakozó termékekre tekintünk, gyakran az árra utaló matricák jutnak eszünkbe először. Ez a kép azonban félrevezető lehet, hiszen a termékekhez kapcsolódó címkék sokkal többet jelentenek. (X)

DSTV: matchboxok a templomban

2026. jan. 17.

Érdekes és nosztalgikus bemutatóra csalogat a DSTV összeállítása. Valószínűleg nagyon sok emléket felidéz az a kiállítás, amely ötven év matchbox-gyűjteményével várja a vendégeket a dunaújvárosi evangélikus templomban. Hangkép.
 

Mire figyeljünk az utasbiztosítás kiválasztásakor?

2026. jan. 16.

Közeledik az utazási szezon, és mindannyian izgalommal várjuk, hogy zavartalanul élvezzük a jól megérdemelt kikapcsolódást. Ahhoz azonban, hogy a nyaralásunk valóban stresszmentes legyen, nem szabad elhanyagolnunk a megfelelő biztosítás kiválasztását. (X)
 

Esküvő kiállítás a Mondbach-kúriában

2026. jan. 14.

A tavalyi kísérlet szép sikere után újra esküvő kiállításnak ad otthont a Mondbach-kúria. Az eseményre szombaton várják a vendégeket, látványos és gazdag programmal! Boldogító bemutató a boldogító "igen" jegyében. Flyer.

Disznótor és családfakutatás a népfőiskolán

2026. jan. 14.

Két érdekes programmal folytatódik a Dunamenti Regionális Népfőiskola előadásainak sora – a már futó családfakutató sorozat mellett ízletes szokásokkal is ismerkedhetnek az érdeklődők – figyelem, már ma délután!

DSTV: jeges Dunaújváros

2026. jan. 13.

Miközben az utak az ónos esőtől nehezen járhatók, a másik, szép arcát is megmutatja a tél – környezetünk a hó és a fagy birodalmává vált az elmúlt napokban. A jeges város képeiből nyújt át egy csokorral a DSTV összeállítása. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Töltsünk együtt egy délutánt – már lehet jelentkezni a Kolbásztöltő Fesztiválra!

  2. Amit a címkékről tudni érdemes

  3. Hatalmas küzdelem, bravúros pontszerzés

  4. DSTV: matchboxok a templomban

  5. Gazdára találtak az elhagyott ruhadarabok

Videók

Embedded thumbnail for Töltsünk együtt egy délutánt – már lehet jelentkezni a Kolbásztöltő Fesztiválra!

Töltsünk együtt egy délutánt – már lehet jelentkezni a Kolbásztöltő Fesztiválra!

Embedded thumbnail for DSTV: matchboxok a templomban

DSTV: matchboxok a templomban

Embedded thumbnail for DSTV: 2025 a pingpong asztaloknál

DSTV: 2025 a pingpong asztaloknál

Top hírek

  1. Kelendővé vált a jótékony célú finomság

  2. Elrendelték a zaklató bűnügyi felügyeletét

  3. Forró teával köszönték meg a jeges munkát

  4. "Tomi" ott segít, ahol szükség van rá

  5. Idős asszonyt rabolt ki – letartóztatás a végre

Galéria

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 2. szám - 2026.01.16.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő