Harmadszor is legyőzné a Debrecent a DAB
Kőkemény hatvan perc vár a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóira szerdán este a DEAC otthonában.
Remek játékkal aratott 4-1-es sikert a DEAC ellen hétfőn este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely idei tizenharmadik sikerével feljött az Erste Liga tabellájának negyedik helyére úgy, hogy mindössze egy pontra van lemaradva a címvédő Ferencvárostól, s ugyanennyivel előzi meg a hétfőn legyőzött debrecenieket. Sokáig nem örülhettünk azonban a legutóbbi három pontnak, ugyanis holnap már újabb feladat vár Miroslav Ihnacak együttesére, mely este fél héttől ezúttal Debrecenben méri össze erejét a DEAC gárdájával.
Kép: DO-archív
Ugyan a két csapat idei meccseit rendre a mieink nyerték, ez még nem jelenti azt, hogy könnyű meccs várna a Bikákra sőt, egy várhatóan nagyon motivált, törleszteni vágyó ellenfél vár szerdán este Somogyiékra. A debreceniek több játékosukat is nélkülözték ráadásul a hétfői meccsen, s nagy kérdés, hogy a Rutherford, Sági, Vokla hármasból lesz-e valaki, aki vállalni tudja a szereplést holnap, ez szintén növelhetné David Musial vezetőedző variációs lehetőségeit.
Acélbikáink szakvezetője, Miroslav Ihnacak természetesen nagyon örült a hétfői sikernek, s mint azt elmondta, ahhoz, hogy szerdán is győztesen hagyjuk el a jeget, a mérkőzés első percétől az utolsóig kőkeményen kell küzdeni minden egyes korongért, s emellett fegyelmezetten és hatékonyan kell játszania jégkorongozóinknak.
A rovat további hírei: Sport
Középdöntős juniorok
2025. júl. 13.
Nagy küzdelemben verte meg a lengyeleket, s ezzel bejutott az Európa-bajnokság legjobb tizenkét csapata közé a magyar junior női kézilabda válogatott.
Lőgyakorlat Japán ellen
2025. júl. 13.
Harminchárom gólt szerezve aratott kiütéses győzelmet a japánok ellen a magyar női vízilabda válogatott a szingapúri világbajnokság második csoportmérkőzésén.
Harmadosztályú ellenfél a kupában
2025. júl. 12.
Az NB III-as Bonyhád VLC lesz a Dunaújváros FC labdarúgó csapatának ellenfele a Magyar Kupa első fordulójában.
Fontos győzelemmel kezdtek a magyarok
2025. júl. 11.
Fordulatos csatában aratott egygólos, 10-9-es győzelmet a görögök elleni világbajnoki csoportmeccsen a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott.
DSTV: tábor a vízben
2025. júl. 11.
Mint arra már korábban is utaltunk, nyáron településünk megannyi szakosztálya és sportközössége táboroztatja a gyerekeket. A Fabó Éva Sportuszodában is zajlik az élet – a DKSE úszó szakosztálya is várja a versenyző, úszó, és az úszással még csak ismerkedő gyerekeket. Hangkép.
Felemás kezdés a junior Eb-n
2025. júl. 11.
Észak-Macedónia ellen simán nyert, a csehektől viszont kikapott a dunaújvárosi Fehér Luca Blankával felálló U19-es magyar női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.
DSTV: ismét sokan rúgták a bőrt
2025. júl. 10.
Véget ért a Dunaújváros Kupa, amely az egyik legjelentősebb sorozat a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség életében. A szervező DLSZ részéről Petrás Gábor főtitkár értékelte a döntőt és magát a sorozatot, valamint számolt be a tervezett augusztusi programokról is. Hangkép.