Harmadszor is legyőzné a Debrecent a DAB
Kőkemény hatvan perc vár a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóira szerdán este a DEAC otthonában.
Remek játékkal aratott 4-1-es sikert a DEAC ellen hétfőn este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely idei tizenharmadik sikerével feljött az Erste Liga tabellájának negyedik helyére úgy, hogy mindössze egy pontra van lemaradva a címvédő Ferencvárostól, s ugyanennyivel előzi meg a hétfőn legyőzött debrecenieket. Sokáig nem örülhettünk azonban a legutóbbi három pontnak, ugyanis holnap már újabb feladat vár Miroslav Ihnacak együttesére, mely este fél héttől ezúttal Debrecenben méri össze erejét a DEAC gárdájával.
Kép: DO-archív
Ugyan a két csapat idei meccseit rendre a mieink nyerték, ez még nem jelenti azt, hogy könnyű meccs várna a Bikákra sőt, egy várhatóan nagyon motivált, törleszteni vágyó ellenfél vár szerdán este Somogyiékra. A debreceniek több játékosukat is nélkülözték ráadásul a hétfői meccsen, s nagy kérdés, hogy a Rutherford, Sági, Vokla hármasból lesz-e valaki, aki vállalni tudja a szereplést holnap, ez szintén növelhetné David Musial vezetőedző variációs lehetőségeit.
Acélbikáink szakvezetője, Miroslav Ihnacak természetesen nagyon örült a hétfői sikernek, s mint azt elmondta, ahhoz, hogy szerdán is győztesen hagyjuk el a jeget, a mérkőzés első percétől az utolsóig kőkeményen kell küzdeni minden egyes korongért, s emellett fegyelmezetten és hatékonyan kell játszania jégkorongozóinknak.
A rovat további hírei: Sport
Győzelemmel zártak a juniorok
2025. júl. 21.
Hetedik helyen végzett a dunaújvárosi Fehér Luca Blankával felálló magyar junior női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.
Megtalálták a Szent Grált
2025. júl. 20.
Idén is remek hangulatban rendezte meg hagyományos nyári táborát a Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület a Nyalóka-szigeten.
Elődöntős a magyar válogatott
2025. júl. 19.
Folyamatosan javuló játékkal aratott háromgólos győzelmet a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott az olaszok elleni világbajnoki negyeddöntőben.
Hetedik helyért játszanak a juniorok
2025. júl. 19.
Nem sikerült legyőznie a házigazda Montenegrót, így "csak" a hetedik helyért játszhat a magyar junior női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.
DSTV: darts nyáron is
2025. júl. 18.
Dunaújváros egyik legaktívabb és legösszetartóbb közössége a dartskedvelők tábora. Nyári helyzetjelentést kértünk a Dunaújvárosi Darts Clubból. Hangkép.
Álom maradt az elődöntő
2025. júl. 18.
A második félidőben sokkal pontosabb dánok egy góllal legyőzték a magyar női junior kézilabda válogatottat a montenegrói Európa-bajnokság negyeddöntőjében.
DSTV: szezonzáró a DLSZ-nél
2025. júl. 17.
Ismét sikeres szezont tudhat maga mögött a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség. Egészen elképesztő az a játékos és csapatmennyiség, amely a szövetség kötelében sportolhat – volt kiket, és volt mit ünnepelni a szezonzáró ünnepségükön. Hangkép.