Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 29. Adél
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Nagy csaták a Gárdonyiban

Sport
Dunaújváros
lábtoll-labda
Gárdonyi iskola

facebook megosztás

doszerk - 2019. nov. 20., 12:29

Közel száz sportoló vett részt a második alkalommal megrendezett Dunaújvárosi Nyílt Lábtoll-labda Versenyen.

A Gárdonyi iskolában rendezték meg szombaton a II. Dunaújvárosi Nyílt Lábtoll-labda Versenyt, melyen három gyakorlottsági szinten, három versenyszámban összesen hetvenhárom sportoló mérette meg magát. Mint arról Kohán Árpádné főszervező beszámolt, a verseny előtt megismerkedhettek Herczeg Gáborral, a nyolcvanszoros magyar válogatott játékossal, aki bemutatót tartott dekázásból, csapatunk tagjainak segítségével adogató játékból, majd egy-egy rövidített játszmával pontosítottuk a kezdők számára a csapat és egyéni verseny szabályait. Játéka példa volt arra, hogy milyen szintre lehet eljutnia annak, aki ebben a sportágban szeretne eredményeket elérni. Herczeg Gábor rendkívül barátságos, szerény játékos, aki ezek után szívesen beszélgetett a gyerekekkel, készülhettek közös fotók, adott autogramot és játszott is kicsit a vállalkozó kedvűekkel.

A csapatversenyben a legtöbb induló a kezdő fiúk és a kezdő lányok csoportjában volt, s a diákok között két szülői csapat is versengett. Az anyukák csapatának tagjai között Varga Ildikó, Bartha Gabriella és Szücs Tamásné, míg az apukáknál Kondor András, Rabi István és Zudor Csaba vett részt a viadalon, s utóbbiak dobogó második fokára állhattak fel. Itt játszott Szóládi Zoltán intézményvezető is a családjával, valamint a Kerti család (Ferenc, Zsuzsanna, Benett és Emília) minden tagja pályára lépett. A középhaladó fiúk között játszott Kohán Árpádné, kiegészítve azt a két versenyzőt, akiknek hiányos volt a csapatuk. Mindketten egykori gárdonyisok voltak: Major I. Csongor és Zecher Józsué. A középhaladó lányok és a haladó lányok szintre csak egy-egy nevezés érkezett, ezért összevonták játékukat másik csoporttal, s a versenyszám győzteseit érmekkel jutalmazták.

A lábtoll-labdázás alapja a magabiztos labdakezelés, mert csak azzal lehet megfelelő taktikai játékot játszani. Ezért rendeztek most is dekázó bajnokságot. Ezen a versenyen a legtöbbet dekázó lány Kondor Anett volt, a legtöbbet dekázó fiú pedig – 460 érintéssel – Kattári Dávid. A versengést egyéni versenyszámmal zárták, három csoportban. Az egyik csoport a lányoké volt, ahova tíz lány nevezett. A fiúknál külön játszottak a haladók, lehetőséget adva ezzel az előkelőbb helyezés elérésre azoknak, akiknek még kevesebb a technikai tudásuk. A III. nyílt verseny januárban várható, s a szervezők remélik, hogy az indulók száma még tovább fog nőni.

A verseny dobogósai

Lány csapatverseny (kezdő)
1. Kondor Anett – Csenki Sára – Zecher Zoé (Gárdonyi)
2. Lőrincz Laura – Szabó Patrícia – Jávorszky Petra – Nagy Dorina (Kereskedelmi)
3. Szabó Alexandra – Tóth Katalin – Móré Melinda – Apáti Annamária (Kereskedelmi)

Fiú csapatverseny (kezdő)
1. Sztankó Gaszton – Bartik Dominik – Lőrincz Zoltán (Kereskedelmi)
2. Kondor András – Zudor Csaba – Rabi István (Szülői csapat)
3. Kádár Barna – Budai Tamás – Sebők Martin (gárdonyi)

Fiú csapatverseny (középhaladó)
1. Irowa Noel – Vadas Dominik – Rabi Marcell (Gárdonyi)
2. Major I. Csongor – Zecher Józsué – Kohán Árpádné (Dunaferr – Széchenyi – Gárdonyi)
3. Sziver Patrik – Nagy Dániel – Zudor Milán (Gárdonyi)

Fiú csapatverseny (haladó)
1. Sin Viktória – Pottondi Judit – Ribárik Ármina – Csenki Doroti (Rudas)
1. Tokodi Dániel – Vadas Viktor – Bozár J. Rajmond (Nemes – Rudas)

Fiú egyéni: 1. Irowa Noel (Gárdonyi), 2. Kovács Krisztián (Gárdonyi), 3. Szíver Patrik (Gárdonyi)

Fiú egyéni (haladó): 1. Bozár János Rajmund (Dunaferr), 2. Kattári Dávid (gárdonyi), 3. Lednecki Patrik (Gárdonyi)

Lány egyéni: 1. Pottondi Judit (Rudas), 2. Sin Viktória (Rudas), 3. Lőrincz Laura (Kereskedelmi)

Dekázó bajnokság (lányok): 1. Kondor Anett (Gárdonyi), 2. Jávorszky Petra (Kereskedelmi), 3. Lőrincz Laura (Kereskedelmi)

Dekázó bajnokság (fiúk): 1. Kattári Dávid (Gárdonyi), 2. Kovács Krisztián (Gárdonyi), 3. Rabi Marcell (Gárdonyi)

A rovat további hírei: Sport

DSTV: röplabdás évnyitó a Campusban

2026. jan. 28.

A Campus Étteremben tartotta meg hagyományos évnyitó ünnepségét a DSE Röplabda Akadémia a közelmúltban. Az évértékelővel egybekötött rendezvényen a DSTV kamerája is ott volt. Hangkép.

Szolnokra látogatnak a röplabdázók

2026. jan. 28.

A tabellán tizenkettedik Szolnok vendégeként lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának újabb fordulójában ma este nyolc órától.

A BJA otthonában zárjak az Erste Ligát a DAB

2026. jan. 28.

A Vasas Jégcentrumban, a BJA HC elleni összecsapással fejezi be az Erste Liga 2025/2026-os szezonjának küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este.

Elismerték legjobbjaikat a motorcsónakosok (galériával)

2026. jan. 27.

A 2025-ös esztendő eredményei alapján idén is Horváth Attila vehette át az Év Sportolója kitüntető címet a Magyar Motoros Vízisport Szövetség hagyományos díjátadóján.

Nem okozott gondot a román csapat a magyar válogatottnak

2026. jan. 27.

Fölényes, 25 gólos győzelmet aratott kedden a magyar női vízilabda-válogatott a funchali Európa-bajnokságon: Cseh Sándor szövetségi kapitány csapata 28-3-ra nyert a román együttes ellen a csoportkör második fordulójában.

DSTV: Kenguru Kupa a Vasváriban

2026. jan. 27.

Ahogy az elmúlt harminc esztendőben már annyiszor, idén is megrendezte hagyományos Kenguru Kupáját a Vasvári iskola. Az intézmény tornatermében megtartott viadalra kilenc helyi óvoda gyermekei látogattak el, hogy egy játékos sorversenyben mérjék össze egymással erejüket. Hangkép.

Felemás forduló az Andersenben

2026. jan. 27.

A DAB-ASP simán nyert, a DUE-Worm Angels viszont kikapott a listavezetőtől a jégkorongozók Andersen Ligájának szombati fordulójában.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: röplabdás évnyitó a Campusban

  2. Az antikólikás cumisüvegek szerepe és jelentősége

  3. Szolnokra látogatnak a röplabdázók

  4. Nem válogatnak az eszközökben a csalók

  5. Miért választják egyre többen a használt játékokat?

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: röplabdás évnyitó a Campusban

DSTV: röplabdás évnyitó a Campusban

Embedded thumbnail for DSTV: képeslapok lettek az évzáró műtárgyak

DSTV: képeslapok lettek az évzáró műtárgyak

Embedded thumbnail for Átképzéssel segítik a városi munkakeresőket

Átképzéssel segítik a városi munkakeresőket

Top hírek

  1. Gyászol Dunaújváros, elhunyt Hubikné Tarján Éva

  2. Gyanús volt a Mercedes – nem alaptalanul

  3. Szabadkori a Szalki-szigeten: élt a jég! (galéria)

  4. Lakossági fórumot hirdet a főépítész

  5. Átképzéssel segítik a városi munkakeresőket

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 3. szám - 2026.01.23.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő