Dunaújváros Hetilap

Újra úton a fáklya

doszerk - 2019. november 28. 13:16

Barta Endre, humán ügyekért felelős alpolgármester és Kovács István, a Mikulás nagykövete tartott sajtótájékoztatót a Városháza téren csütörtökön.

Barta Endre elmondta, hogy örömmel álltak a nagykövet kezdeményezése mögé, mely hazai és határon túli területeket is érint. Kovács István kiemelte, hogy az Újra az úton a fáklya megmozdulással az a célja, hogy minél többen vegyenek részt a programon, minél többen vigyék kezükbe a fáklyát a futás során. Négyszáz iskolába jutnak el az akció során, a rajt Dunaújvárosból indul majd a főtérről január 10-én és határon túli magyarok lakta területeket is érint. Az olimpiai fáklya vezeti majd a megmozdulást, amit 2008 óta már több mint százezren vittek a kezükben a korábbi futások alkalmával. A nagykövet megköszönte Barta Endrének, hogy a kezdeményezés mellé állt és hogy támogatja azt.

A rovat további hírei: Közélet

Színes ugróiskola a közösségi időtöltésért

Színes ugróiskola a közösségi időtöltésért

2025. nov. 25.

Ha színes közterületi festésről van szó, talán már nem is szükséges Nagy Gergő nevét emlegetni – városszerte tudhatják a lakosok, hogy a művésznek mindig köze van az újabb alkotásokhoz. A Radnóti utcában is tevékenykedett a közelmúltban – újabb ugróiskola díszíti az összekötő utat.

Lehetőségek tárháza a Pannon iskolában

Lehetőségek tárháza a Pannon iskolában

2025. nov. 25.

A napokban a Pannon Oktatási Központba látogatott el Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester – méghozzá a nemrégiben megnyílt Nemzetközi Pályázati Iroda munkatársaival. Für Zoltán igazgatóhelyettes mutatta be az intézményüket.

A Szonáta Zeneművészeti Alapítvány volt, a Viadana Kamarakórus lesz a támogatott

A Szonáta Zeneművészeti Alapítvány volt, a Viadana Kamarakórus lesz a támogatott

2025. nov. 23.

Újabb negyedév végéhez ért a Széchenyi Pékség és az önkormányzat közös kezdeményezése, a Dunaújváros Kenyere akció: összesen 8019 darab város kenyere fogyott, amelyeknek árából 50 forint került egy jótékonysági alapba – ez 400 950 forint támogatást jelent a Szonáta Zeneművészeti Alapítványnak.

Közéleti témák a pszichológus szemüvegén át – a Dunaújvárosi Estek sorozatában

Közéleti témák a pszichológus szemüvegén át – a Dunaújvárosi Estek sorozatában

2025. nov. 21.

A belső egyensúly megőrzésének lehetőségeit taglalta a Dunaújvárosi Estek vendégeként Szöllős Luca Léna pszichológus a Városháza "C" szárnyában csütörtökön délután. Izgalmas témák sora került terítékre!

Újabb zárt kutyafuttató épült a városban

Újabb zárt kutyafuttató épült a városban

2025. nov. 21.

A Technikum városrész lakói számára fontos fejlesztés valósult meg az 5. és a 6. választókerület találkozásánál a Bocskai István utca 6. mögötti zöldterületen. Erről számoltak be Szabó Zsolt és Mezei Zsolt alpolgármesterek, a Technikum városrész önkormányzati képviselői.

A kerítésnek hála biztonságos a játszótér

A kerítésnek hála biztonságos a játszótér

2025. nov. 21.

A város egészét tekintve apró, ám a városrész lakói számára kiemelten fontos fejlesztés történt Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő körzetében. A Hajnal utcában található játszótér az egyik legnépszerűbb közösségi pont – mostantól kerítés teszi még biztonságosabbá.

Jó hír a KIÉT ülésén: nyolcszáz intézményi dolgozó kap borítékot még karácsony előtt

Jó hír a KIÉT ülésén: nyolcszáz intézményi dolgozó kap borítékot még karácsony előtt

2025. nov. 21.

A következő esztendő költségvetés-tervezésének fontos állomása a fenntartói és munkavállalói oldal, a Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsa (KIÉT) és az önkormányzat illetékesének egyeztetése arról, hogyan változnak a munkáltatói juttatások a következő esztendőben.