A címvédő érkezik
Az esztendő utolsó mérkőzésén a Ferencvárost fogadják a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói az Erste Ligában.
Nem sokat búslakodhat a DEAC otthonában elszenvedett vereség tegnapi után a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely ma este hat órától már újra pályára lép az Erste Ligában. Miroslav Ihnacak tanítványaira ezúttal sem vár könnyű feladat, ugyanis az a Ferencváros látogat a Dunaújvárosi Jégcsarnokba, mely a sorozat címvédőjeként a második helyen áll a tabellán úgy, hogy eddig lejátszott huszonkilenc mérkőzéséből huszonegyet megnyert, s nyolc alkalommal szenvedett vereséget, így jelenleg nyolc ponttal előzi meg Acélbikáinkat a táblázaton. A két gárda eddig három alkalommal találkozott egymással az idei szezonban, s mind a három találkozó rendkívül kiegyenlített csatát hozott.
Kép: DO-archív
Az Erste Liga mezőnyében egyedül az Acélbikák mondhatják el magukról azt, hogy eddigi találkozóik mindegyikén pontot tudtak rabolni a zöld-fehérektől, ugyanis egy rendes játékidőben aratott 3-1-es győzelem mellett kétszer is csak hosszabbítás után szenvedtek vereséget a címvédőtől. A ma esti találkozón is a pontszerzés lesz a célja jégkorongozóinknak, ám helyzetük nem lesz egyszerű, mert míg a mieink tegnap este még Debrecenben játszottak, addig a fővárosiak pihenten várhatják az év utolsó találkozóját. Az biztos, hogy csapatunk minden tagjától extra kell a remélt pontszerzéshez az esztendő utolsó mérkőzésén, melyet követően lehet egy kicsit szusszanni is, mivel legközelebb csak január 8-án játszanak meccset a DAB hokisai.
A rovat további hírei: Sport
Hazai tarolás a DKSE Kupán (galériával)
2025. okt. 15.
Remekül szerepeltek a DKSE versenyzői a Pap Zoltán Tornacsarnokban megrendezett utánpótlás viadalon.
DSTV: nehéz szezonra készülnek
2025. okt. 15.
Az eredményeket tekintve a szezon első pár mérkőzése után jutott mindenből a Pentele Asztalitenisz Sportegyesület csapatai számára. Az alakulatok eddigi szereplését értékelte Varga Richárd, az egyesület elnöke. Hangkép.
Továbbra is hibátlan a DFC női csapata
2025. okt. 15.
Négygólos győzelmet aratott Pakson, így öt mérkőzésélből ötöt megnyerve vezeti az NB II nyugati csoportjának tabelláját a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata.
Fényes dunaújvárosi érmek a veteránok világbajnokságán
2025. okt. 14.
Mátyás Gábor aranyérmet, Barna Zoltán ezüstöt szerzett a birkózók Tatabányán megrendezett veterán világbajnokságán, melyen a DKSE hét versenyzője is részt vett.
DSTV: együtt mozdult a város
2025. okt. 14.
Komoly érdeklődés mellett rendezte meg a DKSE és városunk önkormányzata a MOZD'ÚJVÁROS elnevezésű közösségi sportnapot a Szalki-szigeten szombaton. A remek hangulatú eseményen mezei akadályfutás, a DKSE sportági bemutatói, valamint egyéb mozgásformák várták az érdeklődőket. Hangkép.
Vármegyei rangadó a kupában
2025. okt. 14.
Az Alba Fehérvár KC lesz a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapatának ellenfele a Magyar Kupa harmadik fordulójában.
Három hazai érem
2025. okt. 13.
Egy egyéni és két páros számban értek el dobogós helyezést a Danubius KSE tollaslabdázói a hétvégén megrendezett országos harmadosztályú tollaslabda ranglista versenyen.