Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Art Café: "Homecoming" – Zu Baker koncertje a bejglikóma után!

2019. december 24. (kedd) 10:01 - Öcaline

Már a címválasztásban is a dunaújvárosi eredőkre reflektál Zu Baker, alias Semegi Zoltán, aki szeretett városunkból startolt a zenei pályán: a Kortárs Művészeti Intézet kávézójában karácsony után ad koncertet – nyüzsgést visz az éjszakába, tartsatok, tartsunk vele!

A karácsonyi bejglikóma utánra kínál különleges zenei csemegét az Art Café december 27-én, pénteken este: Homecoming, vagyis Hazatérés címmel – vállaltan a dunaújvárosi eredőkre reflektálva – lép közönség elé Zu Baker (Semegi Zoltán). A még mindig pimaszul fiatal muzsikus – mint sokan mások – szeretett városunkból indult világrendítő útjára:
– Érdekes összefüggés, hogy a címválasztás duplán érvényes, hiszen nemcsak a városhoz, hanem az intézményhez is köthető: első zenei szárnypróbálkozásaim részben a kortárs intézetben voltak. Számomra így különösen izgalmas lesz visszatérni egykori törzshelyünkre, a kávézóba, ahol számos hideg péntek estét sikerült már átvészelni.
A koncert 20 órakor kezdődik, és Zu Baker megfogalmazásában "a karácsonyi elcsendesülés ellenpontjaként remek alkalom lesz arra, hogy vigyünk egy kis nyüzsgést az éjszakába". A koncertről és a műfaji hovatartozásról a fiatal muzsikus elárulta, saját zenei kísérletekkel készül a rendhagyó helyszínen, ahol jobbára eddig kiadatlan szerzemények lesznek hallhatók. Minimál, ambient, elektronikus muzsika, Zu Baker rövid ígérete szerint "alapból táncos témák, de a helyszín miatt próbálom majd eltolni ambient irányba".

A belépés díjtalan – mindenkit szeretettel várnak. Nyüzsögjetek!

(Fotó: Zu Baker)

A rovat további hírei: Kultúra

Látogatás Lesznóban: a visegrádi országoknak más jelent a szabadság...

Látogatás Lesznóban: a visegrádi országoknak más jelent a szabadság...

2020. január 27. (hétfő)

Különleges rendezvényen vett részt Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester és az általa vezetett delegáció a lengyelországi Leszno városában a napokban. Összeállításunk nemcsak a napokban tett látogatást eleveníti föl, de bemutatja Dunaújváros legfiatalabb, de legaktívabb testvérvárosi kapcsolatát is.

A magyar kultúra napja: koncerttel és díjátadóval ünnepeltek

A magyar kultúra napja: koncerttel és díjátadóval ünnepeltek

2020. január 23. (csütörtök)

A magyar kultúra napját a hagyományokhoz templomi koncerttel, valamint a Dunaújváros közgyűlése által alapított "Pro Cultura Intercisae" Díj átadásával ünnepelték városunkban. Az elismerést Tóth Jánosné Végh Mária, a Munkásművelődési Központ volt igazgatója vehette át az evangélikus templomban rendezett tegnapi ünnepségen. 

Könyvtár: fekete ruhában a kultúra napján

Könyvtár: fekete ruhában a kultúra napján

2020. január 22. (szerda)

"A kultúra értékei romokban, béreink alatta..." – a József Attila Könyvtár kollektívája is csatlakozott a magyar kultúra napjára időzített országos szakszervezeti akcióhoz. Háttér és petíció a hajtás után.

A magyar kultúra napja – ünnepi koncerttel, díjátadóval

A magyar kultúra napja – ünnepi koncerttel, díjátadóval

2020. január 20. (hétfő)

Folytatják a szép hagyományt, ünnepi koncertre várják a vendégeket a magyar kultúra napján az evangélikus templomban – a szerdán 18 órakor kezdődő eseményen a Szent Efrém Férfikarnak tapsolhat a közönség, és persze átadják a "Pro Cultura Intercisae" Díjat is.

Versenyfelhívás: mi legyen a Dunaújvárosiak Dala?

Versenyfelhívás: mi legyen a Dunaújvárosiak Dala?

2020. január 20. (hétfő)

Közös versenyfelhívással jelentkezett Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester, valamint Futó Gábor zenész – a városlakóktól várják a Dunaújvárosiak Dalát! 

"Tudod, az élet szép": klip a kliptelen dalhoz – premier itt!

"Tudod, az élet szép": klip a kliptelen dalhoz – premier itt!

2020. január 15. (szerda)

Dunaújvárosi alkotó, konkrétan Nil készítette el az első klipet az Animal Cannibals első lemezén lévő "kliptelen" dalok egyikéhez. "Tudod, az élet szép" – mutatom máris!

Pannon Filharmonikusok: kamarakoncert az altemplomban

Pannon Filharmonikusok: kamarakoncert az altemplomban

2020. január 15. (szerda)

Visszatérő vendégként lépnek közönség elé a Pannon Filharmonikusok muzsikusai szeretett városunkban szombaton: ezúttal egy fagott-zongora duó mutatkozik be a Krisztus király főtemplom új koncerthelyszínként debütáló fűtött altemplomában.