Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Art Café: "Homecoming" – Zu Baker koncertje a bejglikóma után!

2019. december 24. (kedd) 10:01 - Öcaline

Már a címválasztásban is a dunaújvárosi eredőkre reflektál Zu Baker, alias Semegi Zoltán, aki szeretett városunkból startolt a zenei pályán: a Kortárs Művészeti Intézet kávézójában karácsony után ad koncertet – nyüzsgést visz az éjszakába, tartsatok, tartsunk vele!

A karácsonyi bejglikóma utánra kínál különleges zenei csemegét az Art Café december 27-én, pénteken este: Homecoming, vagyis Hazatérés címmel – vállaltan a dunaújvárosi eredőkre reflektálva – lép közönség elé Zu Baker (Semegi Zoltán). A még mindig pimaszul fiatal muzsikus – mint sokan mások – szeretett városunkból indult világrendítő útjára:
– Érdekes összefüggés, hogy a címválasztás duplán érvényes, hiszen nemcsak a városhoz, hanem az intézményhez is köthető: első zenei szárnypróbálkozásaim részben a kortárs intézetben voltak. Számomra így különösen izgalmas lesz visszatérni egykori törzshelyünkre, a kávézóba, ahol számos hideg péntek estét sikerült már átvészelni.
A koncert 20 órakor kezdődik, és Zu Baker megfogalmazásában "a karácsonyi elcsendesülés ellenpontjaként remek alkalom lesz arra, hogy vigyünk egy kis nyüzsgést az éjszakába". A koncertről és a műfaji hovatartozásról a fiatal muzsikus elárulta, saját zenei kísérletekkel készül a rendhagyó helyszínen, ahol jobbára eddig kiadatlan szerzemények lesznek hallhatók. Minimál, ambient, elektronikus muzsika, Zu Baker rövid ígérete szerint "alapból táncos témák, de a helyszín miatt próbálom majd eltolni ambient irányba".

A belépés díjtalan – mindenkit szeretettel várnak. Nyüzsögjetek!

(Fotó: Zu Baker)

A rovat további hírei: Kultúra

ICA-D: sereg, szemle – "Belátások" péntektől

ICA-D: sereg, szemle – "Belátások" péntektől

2020. július 15. (szerda)

33 művész több mint félszáz alkotása szerepel a dunaújvárosi tárlaton a Kortárs Művészeti Intézetben: a helyi alkotók seregszemléjét péntektől egészen szeptember elejéig láthatja a közönség a kulturális bázison.

Újra kinyitnak a nagy londoni múzeumok

Újra kinyitnak a nagy londoni múzeumok

2020. július 15. (szerda)

Augusztusban újra kinyitnak a nagy londoni múzeumok, de azzal számolnak, hogy látogatóik 80 százalékát elvesztik.

Pénteken kezdődik a Szegedi Szabadtéri Játékok évada

Pénteken kezdődik a Szegedi Szabadtéri Játékok évada

2020. július 15. (szerda)

Pénteken Georg Friedrich Händel Agrippina című operájának bemutatójával elkezdődik a Szegedi Szabadtéri Játékok idei rendhagyó évada.

A jelszó a régi: gyerünk a moziba be!

A jelszó a régi: gyerünk a moziba be!

2020. július 14. (kedd)

Hosszú várakozást követően újra megnyitja kapuit a nagyközönség előtt a Dózsa Mozicentrum csütörtökön. A város kultikus helye a KULTIK mozi hálózat tagjaként kerül be újra a kulturális vérkeringésbe, és egy nem akármilyen nyitó programmal kezdi meg "újkori" működését. Tételes kínálat a hajtás után!

Száz film versenyez a balatonszemesi Bujtor István Filmfesztivál fődíjáért

Száz film versenyez a balatonszemesi Bujtor István Filmfesztivál fődíjáért

2020. július 14. (kedd)

Száz film indul a XI. Bujtor István Filmfesztivál versenyprogramjában, melynek vetítései mellett koncertek, színházi előadások, hajózás, veteránautós felvonulás, kiállítások és gasztronómiai programok is várják a közönséget Balatonszemesen augusztus 17. és 21. között.

Augusztusban ismét megrendezik OrgonaPont koncertsorozatot és az Orgonák éjszakáját

Augusztusban ismét megrendezik OrgonaPont koncertsorozatot és az Orgonák éjszakáját

2020. július 13. (hétfő)

Augusztusban tizenkét városban rendezi meg a Filharmónia Magyarország az OrgonaPont koncertsorozatot, augusztus 8-án pedig második alkalommal tartják meg az Orgonák éjszakáját, írja az MTI.

Képregény készült a Mátyás-templom történetéről

Képregény készült a Mátyás-templom történetéről

2020. július 12. (vasárnap)

Múltébresztők címmel adott ki képregényt a Mátyás-templom gondnoksága a Budavári Nagyboldogasszony-, közismert nevén Mátyás-templom történetéről, írja az MTI.