Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 31. Szilveszter
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Gól nélkül nem megy

Sport
Dunaújváros
DAB
Acélbikák
jégkorong
Brassó

facebook megosztás

spigott - 2019. dec. 06., 19:35

Idei harmadik mérkőzését is elveszítette a Brassó ellen a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Ligában.

Brassóban folytatta az Erste Liga küzdelmeit ma este fél hattól a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. Mivel a két gárda eddigi meccseit rendre a Brassó nyerte, volt miért visszavágnia a dunaújvárosiaknak, akik igen hamar, már a második percben emberhátrányba kerültek, ám sikerült átvészelniük a kritikus időszakot kapott gól nélkül. Mindkét gárda igen nyílt játékot játszott ez az első harmadban jegyzőkönyvezett 35 kapura lövésből (18-17) is kiderült, ám gólt sem a mieink, sem a még egy emberelőnyt kihagyó házigazdák nem tudtak szerezni, így az első húsz perc után teljesen nyílt volt a meccs.

A második felvonást az Acélbikák kezdhették emberfórban, ám ahogy vendéglátójuk, úgy a mieink sem tudtak élni az előny adta lehetőséggel. A hosszú gólcsendet sajnos a házigazdák törték meg, mert a 29. percben Armstrong lövése már utat talált Hughson ketrecébe, így innentől a Bikáknak kellett szaladniuk az eredmény után (1-0).

Kép: DO-archív

Hamar egalizálhattak volna a mieink, ám második emberelőnyükkel sem tudtak élni, majd a 34. percben már Mazurek kiállítása alatt kellett védekezniük, ám ezt a részfeladatot már jobban oldották meg Miroslav Ihnacak tanítványai, így nem nőtt a hazaiak előnye. Ahogy sajnos a dunaújvárosi gólok száma sem változott a második szünetig, így hiába voltak aktívabbak az Acélbikák, a harmadik felvonás előtt továbbra is a Brassó állt közelebb a sikerhez.

A záró etapban hiába ment előre a DAB, a Brassó továbbra is jól őrizte ketrecét, ráadásul Tőke sem hibázott, ezért csak nem akart megszületni a remélt egyenlítő találat. Az 50. percben megkapta harmadik emberelőnyét is együttesünk, de ezzel sem sikerült élni. A hajrában kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre Miroslav Ihnacak, ám ez sem sült el jól, mert Brown nem hibázta el az üres kaput, s kialakította a 2-0-s hazai sikert jelentő végeredményt.

Corona Brasov – DAB 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

Corona Brasov: Tőke – Armstrong 1 (1), Labrecque, Fowlie (1), Brown 1, Gliga, Borisenko, Mihály, Péter, Tranca, Zsók, Bíró O., Bors, Molnár, Constantin, Bíró G., Gajdo, Haraga, Bíró M., Gajdó, Vasile. Vezetőedző: Julius Pénzes.

DAB: Hughson – Vuorijärvi, Kovács, Azari, Dansereau, Mazurek, Lendák, Baker, Turcotte, Silló, Németh, Dósa, Ambrus, Pinczés, Subotic, Tamás, Ráduly, Gebei, Gulácsi. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.

(Szentimrey Tamás)

A rovat további hírei: Sport

DSTV: eredményes évet zártak az úszók

2025. dec. 31.

Eredményes esztendőt zárt a DKSE úszó szakosztálya. Mindannyian hallottunk Kovács-Seres Hunor sikereiről, ám mint arról Szabó Gergő szakosztályvezető az év végi interjúban beszámolt, a nálánál jóval fiatalabb versenyzők is remekül szerepeltek. Hangkép.

Vereség az évzárón

2025. dec. 31.

Két harmadig tudta szorosan tartani a BJA HC elleni Erste Liga találkozót a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata kedden este.

Megmutatták, amit eddig tanultak

2025. dec. 31.

Végig becsülettel küzdöttek a DKKA fiataljai a Vác ellen, de a vendégek magabiztos győzelemmel vitték el a pontokat a sportcsarnokból kedden este.

DSTV: sikert sikerre halmozva

2025. dec. 30.

Sikerekben gazdag és eredményes esztendőt zárt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület. Mátyás Gábor büszkeséggel tekint vissza minden szakosztály munkájára – évértékelőre kértük az ügyvezető elnököt. Hangkép.

A BJA ellen zárja az évet a DAB

2025. dec. 30.

A 2025-ös esztendő utolsó mérkőzésén a BJA HC gárdáját látják vendégül az Acélbikák jégkorongozói az Újpesti Jégcsarnokban ma este hat órától.

Nagy változások után, itthon folytatják a bajnokságot

2025. dec. 30.

Alaposan megfiatalított kerettel, a Vác elleni hazai mérkőzéssel folytatja az NB I-es pontvadászatot a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata ma délután öt órától.

Két siker az Andersenben

2025. dec. 29.

A DAB-ASP a nyolcadik, a DUE-Worm Angels első győzelmének örülhetett a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi mérkőzésein.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: eredményes évet zártak az úszók

  2. Dunaújváros Kedvence 2025 – itt a végeredmény!

  3. Vereség az évzárón

  4. Rendőrségi ajánlások – mielőtt meglódul a szilveszteri bulivonat!

  5. Megmutatták, amit eddig tanultak

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: eredményes évet zártak az úszók

DSTV: eredményes évet zártak az úszók

Embedded thumbnail for DSTV: szilveszteri bakipraádé

DSTV: szilveszteri bakipraádé

Embedded thumbnail for DSTV: sikert sikerre halmozva

DSTV: sikert sikerre halmozva

Top hírek

  1. Eltűnt, nagyon keresik Németh Zsoltot

  2. Lakókocsi égett Dunaújvárosban

  3. BÚÉK 2026: szilveszteri parti csalogat a Városháza téren!

  4. Dunaújvárosi rendőrök kutatták fel a pénzüket elhagyó szlovák-ukrán párt

  5. DSTV: sikert sikerre halmozva

Galéria

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő