Dunaújváros Hetilap

Hankook: abronccsal segítettek a mindennapok hőseinek!

Öcaline - 2019. december 18. 11:06

Gyermekmentő szolgálatok, tűzoltó egyesületek, mozgáskorlátozottakat segítő alapítványok – csak néhány példa a támogatott szervezetek közül, amelyek járműveire a Hankook egyedülálló Abroncsadományozási Programja keretében idén is vadonatúj prémium abroncsok kerülhettek. Összegzés a hajtás után!

Idén is szép sikerrel ért véget a Hankook nemzetközi viszonylatban is jelentős Abroncsadományozási Programja, áll a város határában üzemelő gyár friss közleményében. Az ország legnagyobb ilyen jellegű kezdeményezésének eredményeként 2019-ben a vállalat

több mint 2300 gumiabroncsot adott át,

ezzel támogatva több száz civil szervezet mindennapi munkáját. Az idén immár nyolcadszorra rendezett országos akció lezárásaként a Hankook három kisorsolt szervezet számára házhoz szállította, mi több, fel is szerelte az új garnitúrákat!
A Hankook Tire Magyarország Kft. hazánkban egyedülálló kezdeményezése keretében az abroncsgyártó idén is olyan közhasznú alapítványoknak, egyesületeknek és nonprofit szervezeteknek  nyújtott segítséget, amelyek – a mindennapok hőseit mozgósítva – tevékenységükkel a társadalom számára fontos, sokszor életmentő feladatokat látnak el. 
A pályázati időszak lezárultával a Hankook összesen 237 regionális, továbbá három országos szervezet számára adományozott abroncsokat. Az összegzésből kitűnik: a nyár elején meghirdetett felhívásra idén is több száz pályázat érkezett. Mint minden évben, az idei támogatottak között is számos nagycsaládosokat segítő, betegeket gondozó, tűzoltó, mentő és polgárőr egyesület található. A lokális és/vagy térségi szerepet vállaló civil szervezetek mellett természetesen

a kiemelt fontosságú feladatokat ellátó

országos intézmények – így az Országos Mentőszolgálat, a Magyar Vöröskereszt és a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósága – is szerepelnek a nyertesek hosszú listáján. 
Az akció kapcsán Juhos Attila, a Hankook Tire Budapest Kft. értékesítési igazgatója kiemelte, nagy örömükre szolgál, hogy idén is támogathatták a civil szervezetek munkáját:
– Ők azok, akik sokszor igen nehéz körülmények között mindannyiunk számára nélkülözhetetlen feladatokat látnak el. Valamennyi támogatott szervezet közös vonása, hogy munkájuk elengedhetetlen része a mobilitás, ezért a jó szándék mellett felelősségünknek érezzük, hogy termékeinkkel hozzájáruljunk a biztonságos közlekedésükhöz!

A vállalat emellett idén rendhagyó módon három szervezetet sorsolt ki, amelyeknek egy személyes látogatás alkalmával nem csupán házhoz szállították, de fel is szerelték helyben az új gumikat. A sorsolás nyertesei – a budapesti székhelyű Értelmi Fogyatékosok Fejlődését Szolgáló Magyar Down Alapítvány, a szintén fővárosi Civitan Club Budapest-Help Egyesület és a balassagyarmati Cserhát Különleges Mentőcsoport – örömmel fogadták a felajánlást, és járműveikre még a komoly fagyok beállta előtt felkerültek a kiváló minőségű és biztonságos abroncsok. 

(Archív fotó: Hankook Tire)

A rovat további hírei: Közélet

Bréking: csőtörés a víztoronynál, jelentős kiesés a vízszolgáltatásban (FRISSÍTVE)

Bréking: csőtörés a víztoronynál, jelentős kiesés a vízszolgáltatásban (FRISSÍTVE)

2025. dec. 06.

Komoly a baj, jelenleg szünetel a szolgáltatás a Római, a Béke és a Technikum városrészben, valamint a belváros egyes területein is. Tart a hibaelhárítás. Online közvetítettünk, közvetítünk. (FRISSÍTVE 14.17-kor)

Díjátadó, jubileum, születésnap – ünnepelt a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete

Díjátadó, jubileum, születésnap – ünnepelt a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete

2025. dec. 05.

Megtartotta hagyományos évzáró közgyűlését a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete a Campus étteremben. Az esemény részeként adta át Pintér Tamás polgármester a „Szociális Munkáért – Dunaújváros” elismerést Kondor László címzetes elnöknek, a Rudas iskola címzetes igazgatójának.

URBACT gyakorlati gyűjtemény készül

URBACT gyakorlati gyűjtemény készül

2025. dec. 05.

A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kilenc hallgatója látogatott el Dunaújvárosba Szövényi Anna tanszékvezető egyetemi docens vezetésével az URBACT projekt apropóján. Az egyetemistákat Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte.

Van megoldás a hódok okozta károk ellen

Van megoldás a hódok okozta károk ellen

2025. dec. 05.

A vízparti területek rendszeres látogatói is megtapasztalhatták, hogy a környező településekhez hasonlóan Dunaújvárosban is rengeteg kárt okoznak a hódok. A békés együttélés azonban nálunk megvalósul – dróthálóval védik a fákat a Szalki-szigeten.

Rangos díjat kapott a Jót, Szívből – Dunaújvárosért csapata

Rangos díjat kapott a Jót, Szívből – Dunaújvárosért csapata

2025. dec. 05.

Az Év Közösségi Kezdeményezése díjat vehette át a Jót, Szívből – Dunaújvárosért akciócsoport az Önkéntességért Díjak fővárosi átadóján csütörtökön délután.

Székesfehérváron ülésezett a Megyei Jogú Városok Szövetsége – fontos témákkal

Székesfehérváron ülésezett a Megyei Jogú Városok Szövetsége – fontos témákkal

2025. dec. 05.

25 város képviselői vettek részt a Megyei Jogú Városok Szövetsége (MJVSZ) elnöksége és választmánya napokban rendezett tanácskozásán – városunkat Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester képviselte.

 

Érkezhet a mammográf berendezés, kezdődhet a térfigyelő rendszer közbeszerzése

Érkezhet a mammográf berendezés, kezdődhet a térfigyelő rendszer közbeszerzése

2025. dec. 04.

Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A rendkívüli ülés összehívása a Versenyképes Járások Program keretében történő közbeszerzési eljárások megkezdése, illetve más határidős feladatokban szükséges döntéshozatal miatt vált indokolttá.