Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Mesemondók a könyvtárban: nemes csata, jeles eredmények

2019. december 10. (kedd) 17:08 - Öcaline

Nagyszerű élményt ígért kicsiknek és nagyoknak, és az ígéretet maximálisan be is váltotta a József Attila Könyvtárban rendezett Mikulás napi mesemondó verseny. A szó elszállt, viszont az összes fontos eredmény itt!

Megérkezett műhelyünkhöz a Mikulás napi mesemondó verseny tételes eredménylistája – a József Attila Könyvtár Gyermekkönyvtárában rendezett múlt pénteki viadal sok szép pillanatot hozott minden résztvevőnek, értékelte a megméretést Tóth Éva, az intézmény vezetője. A szakmai zsűri sem fukarkodott az elismerésekkel – az erőpróba színvonalára jellemző, hogy összesen hét Aranyalma-díjat osztottak ki a verseny végén rendezett eredményhirdetés során. Lássuk máris a részleteket, méghozzá a könyvtártól kapott összegzés alapján!

Aranyalma-díjasok:

Kingl Marcell László 2.osztály (Batthyány Fülöp Gimnázium és Általános Iskola, Enying, Felkészítő tanár: Kalmár Ildikó)
Nagy Amira Szonja 3. osztály (Vasvári Pál Általános Iskola, Felkészítő tanár: Arnold Erika)
Kingl Rozina 4. osztály (Batthyány Fülöp Gimnázium és Általános Iskola, Enying, Felkészítő tanár: Yondo-Botos Katalin)
Kövesdi Kata 4. osztály (Beszédes József Általános Iskola, Dunaföldvár, Felkészítő tanár: Lengyel Judit)
László Zsófia 4. osztály (Batthyány Fülöp Gimnázium és Általános Iskola, Enying, Felkészítő tanár: Yondo-Botos Katalin)
Somogyi Angelika Kármen 4. osztály (Gárdonyi Géza Általános Iskola, Felkészítő tanár: dr. Horváthné Lázár Gabriella)
Papp Eszter 6. osztály (Gárdonyi Géza Általános Iskola, Felkészítő tanár: Dörögdy Anita)

Különdíjasok:

Salma Kinga 1. osztály (Gárdonyi Géza Általános Iskola, Felkészítő tanár: Braun Márta)
Varga Vanessza 3. osztály (Batthyány Fülöp Gimnázium és Általános Iskola, Enying, Felkészítő tanár: Novákné Lantos Judit)
Fehérvári Gergő 5. osztály (Széchenyi István Gimnázium, Felkészítő tanár: Péntek Klára) 

Gratulálunk a díjazottaknak! Szó szerint és vitán felül: mesés élmény volt!
 

A rovat további hírei: Kultúra

Látogatás Lesznóban: a visegrádi országoknak más jelent a szabadság...

Látogatás Lesznóban: a visegrádi országoknak más jelent a szabadság...

2020. január 27. (hétfő)

Különleges rendezvényen vett részt Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester és az általa vezetett delegáció a lengyelországi Leszno városában a napokban. Összeállításunk nemcsak a napokban tett látogatást eleveníti föl, de bemutatja Dunaújváros legfiatalabb, de legaktívabb testvérvárosi kapcsolatát is.

A magyar kultúra napja: koncerttel és díjátadóval ünnepeltek

A magyar kultúra napja: koncerttel és díjátadóval ünnepeltek

2020. január 23. (csütörtök)

A magyar kultúra napját a hagyományokhoz templomi koncerttel, valamint a Dunaújváros közgyűlése által alapított "Pro Cultura Intercisae" Díj átadásával ünnepelték városunkban. Az elismerést Tóth Jánosné Végh Mária, a Munkásművelődési Központ volt igazgatója vehette át az evangélikus templomban rendezett tegnapi ünnepségen. 

Könyvtár: fekete ruhában a kultúra napján

Könyvtár: fekete ruhában a kultúra napján

2020. január 22. (szerda)

"A kultúra értékei romokban, béreink alatta..." – a József Attila Könyvtár kollektívája is csatlakozott a magyar kultúra napjára időzített országos szakszervezeti akcióhoz. Háttér és petíció a hajtás után.

A magyar kultúra napja – ünnepi koncerttel, díjátadóval

A magyar kultúra napja – ünnepi koncerttel, díjátadóval

2020. január 20. (hétfő)

Folytatják a szép hagyományt, ünnepi koncertre várják a vendégeket a magyar kultúra napján az evangélikus templomban – a szerdán 18 órakor kezdődő eseményen a Szent Efrém Férfikarnak tapsolhat a közönség, és persze átadják a "Pro Cultura Intercisae" Díjat is.

Versenyfelhívás: mi legyen a Dunaújvárosiak Dala?

Versenyfelhívás: mi legyen a Dunaújvárosiak Dala?

2020. január 20. (hétfő)

Közös versenyfelhívással jelentkezett Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester, valamint Futó Gábor zenész – a városlakóktól várják a Dunaújvárosiak Dalát! 

"Tudod, az élet szép": klip a kliptelen dalhoz – premier itt!

"Tudod, az élet szép": klip a kliptelen dalhoz – premier itt!

2020. január 15. (szerda)

Dunaújvárosi alkotó, konkrétan Nil készítette el az első klipet az Animal Cannibals első lemezén lévő "kliptelen" dalok egyikéhez. "Tudod, az élet szép" – mutatom máris!

Pannon Filharmonikusok: kamarakoncert az altemplomban

Pannon Filharmonikusok: kamarakoncert az altemplomban

2020. január 15. (szerda)

Visszatérő vendégként lépnek közönség elé a Pannon Filharmonikusok muzsikusai szeretett városunkban szombaton: ezúttal egy fagott-zongora duó mutatkozik be a Krisztus király főtemplom új koncerthelyszínként debütáló fűtött altemplomában.