Nem pihentek a tollaslabdázók

spigott - 2019. december 31. 9:05

Két versenyen három érmes helyezésnek örülhettek a Danubius KSE tollaslabda szakosztályának sportolói.

A Danubius KSE tollaslabda szakosztályának sportolói két országos amatőr versenyen is szerepeltek a karácsonyi ünnepeket követően. A 11 éves Hajnal Bálint az Érden megrendezett december 27-i Csoki-kupán lépett pályára, ahol összesen tizenkét játékos indult kategóriájában. Bálint nehéz ellenfelek között izgalmas mérkőzéseket játszott, s ugyan érmet most nem szerzett, a verseny így is kiváló lehetőséget jelentett számára abban, hogy felkészüljön a diákolimpia küzdelmeire.

Korom Ádám és Szabó Károly a dobogó harmadik fokán! (Kép: Danubius KSE)

Budapesten, a december 28-án megrendezett Zrínyi Amatőr Tollaslabda Versenyen Korom Ádám és Szabó Károly C-kategória egyéniben lépett pályára. Károly a tizenharmadik helyen végzett az erős mezőnyben, míg Ádám szép játékkal, veretlenül nyerte meg kategóriája küzdelmeit. Johann Fanni és Kaszás Zsolt a C-kategória páros számában hatodik helyet szerezte meg. Szabó Károly és Korom Ádám elődöntőt játszhatott, s bár szoros, 11-10-es vereséget szenvedtek, így is bronzérem lett a jutalmuk. B kategória párosban lépett pályára Turi Kamilla, aki a tizenötödik helyen végzett, s szintén itt szerepelt Csomor-Németh Lili és Pintér Gergő kettőse is, akik a hetedik helyet szerezték meg, míg Csomor Péter a dobogó harmadik fokára állhatott a viadalon, számolt be a Danubius KSE versenyzőinek eredményeiről Jakab János vezetőedző.

A rovat további hírei: Sport

Strandon is eredményesek

Strandon is eredményesek

2025. júl. 16.

Több éremmel zárták a Kiskőrösön megrendezett Strandbirkózó Országos Bajnokság első fordulóját a DKSE tehetséges versenyzői a mögöttünk hagyott hétvégén.

DSTV: tábor a háló két oldalán

DSTV: tábor a háló két oldalán

2025. júl. 16.

A nyári sporttáborok közül először a DSE Röplabda Akadémia röplabda táborába látogattunk el. Már akkor is szó volt arról, hogy a tábor idén is nagy sikerrel zajlott.

Sokba került a rövidzárlat

Sokba került a rövidzárlat

2025. júl. 16.

Hiába vezetett szűk háromnegyed óráig, egy komolyabb hullámvölgy miatt kétgólos vereséget szenvedett a dánoktól magyar U19-es női kézilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Biztos győzelemmel zárták a csoportkört

Biztos győzelemmel zárták a csoportkört

2025. júl. 15.

A horvátok ellen is nagyon sima sikert könyvelhetett a két dunaújvárosi játékossal feleálló magyar női vízilabda válogatott a szingapúri világbajnokságon. Következhet a negyeddöntő!

Sikeres edzőtábor Tatán

Sikeres edzőtábor Tatán

2025. júl. 15.

A napi három gyakorlás mellett a kikapcsolódásra is volt ideje a Danubius KSE tollaslabdázóinak az egyesület szokásos nyári táborában, melyet ezúttal Tatán rendeztek meg.

Győzelemmel kezdték a középdöntőt

Győzelemmel kezdték a középdöntőt

2025. júl. 15.

A házigazda Montenegró elleni kétgólos sikerrel tartotta életben negyeddöntős reményeit a DKKA-s Fehér Luca Blankával felálló magyar junior női kézilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Legjobbjait köszöntötte a DLSZ

Legjobbjait köszöntötte a DLSZ

2025. júl. 14.

Közel ötven díjat adtak át a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség hagyományos szezonzáró ünnepségén, melyen városunk vezetése is képviseltette magát.