Szép eredmények Seregélyesen

2019. december 10. (kedd) 13:05 - spigott

Több dobogós helyezésnek is örülhettek a Danubius KSE tollaslabdázói a Seregélyesen megrendezett országos ranglista versenyen.

Seregélyesen rendezték meg a mögöttünk hagyott hétvégén a Mikulás Kupa elnevezésű Országos Amatőr Tollaslabda Versenyt, s a dunaújvárosi Danubius KSE-t több versenyző is képviselte a viadalon. Pintér Gergő "A" és "B" egyéniben indult, s utóbbiban ezüstéremnek örülhetett a nap végén. Csomor-Németh Lili és Csomor Péter, valamint Jakab Fanni és Szentpéteri Gábor kettősei a "B" kategória páros versenyszámában megosztott bronzérmet szereztek, míg Rostási Tibor egyéniben és párosban is pályára lépett, több mérkőzést is nyert, a dobogóra azonban nem állhatott fel az erős mezőnyben.

A legkisebbek kategóriájában indult Jónás Patrik, akinek ez volt élete első országos tollaslabda versenye, s itt a Danubius KSE edzőinek és versenyzőinek nagy örömére az előkelő harmadik helyet szerezte meg, tudtuk meg Jakab Jánostól, a Danubius KSE vezetőedzőjétől.

Jónás Patrik (jobbról a második) a dobogón! (Kép: Danubius KSE)

(Szentimrey Tamás)

Törölték a magyar érdekeltségű korosztályos vb-ket

2020. szeptember 18. (péntek)

A Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) törölte a 2020/2021-es szezonból az U20-as férfi divízió 1/A világbajnokságot, melyen a magyar csapat is részt vett volna, valamint a női U18-as divízió 1/A vb-t, melynek Győr lett volna a házigazdája.

Fegyelmezettebb, jobb játék kell!

Kőkemény negyven perc vár a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapatára a Berettyóújfalu elleni szombati bajnokin.

Keretet hirdettek a kapitányok

2020. szeptember 17. (csütörtök)

Danyi Gábor és Elek Gábor, a magyar női válogatott szövetségi kapitányai kihirdették a szeptember 28.-október 3. közötti budapesti edzőtáborra meghívott játékosok névsorát.

Bajnoki nyitány előtt a Dunaferr!

Idegenben, a MAFC-BME otthonában vág neki az Extraliga 2020/2021-es szezonjának pénteken este a Dunaferr SE röplabda csapata.

Birkózó ob - Több mint 200-an neveztek

A koronavírus-járvány miatti kényszerszünetet követően szombaton rögtön a legjelentősebb hazai versennyel, a felnőtt országos bajnoksággal kezdődik meg a birkózók - hagyományos - szezonja, a versenyt a csepeli Kozma István Magyar Birkózó Akadémián, a KIMBA Sportcsarnokban rendezik meg.

Élen a belgák, Magyarország továbbra is 52.

A magyar válogatott továbbra is 52. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, melynek élén a világbajnoki bronzérmes Belgium maradt.

Elmarad az Európa-bajnokság

Véglegesnek tekinthető, hogy idén nem rendezik meg a mezeifutó Európa-bajnokságot, bár a múlt heti törlés után több tagország, így Magyarország is jelezte érdeklődését.