Végül sima vereség

2019. december 7. (szombat) 20:06 - spigott

A hajrában esett szét teljesen a Dunaújvárosi Acélbikák csapata Gyergyószentmiklóson, így nem kerülhette el az újabb vereséget.

A Brassó elleni pénteki 2-0-s vereség után ma este fél hattól már Gyergyószentmiklóson húztak korcsolyát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói. Ugyan a vendéglátók csak a hatodik helyen álltak az Erste Liga tabelláján, mégis nagyon nehéz meccs várt együttesünkre, mely bő egy hónappal ezelőtt 4-0-ra kapott ki Erdélyben mai vetélytársától.
Ahogy Brassóban, úgy ezúttal is igen nyílt hokival kezdtek az Acélbikák, hol az egyik, hol a másik oldalon adódtak lehetőségek, s bár igazán nagy helyzetet egyik gárda sem tudott kialakítani, azért volt dolga a kapusoknak. A mieinktől elsősorban Dansereau veszélyeztetett, míg a túloldalon Valdix próbálkozott kétszer is, szerencsére eredménytelenül. A 14. percben megkapta első emberelőnyét a házigazda, s bár ezt sikerült kivédekeznie a Bikáknak, miután kiegészültek, kihagyott a figyelem, s egy kapu előtti kavarodás végén Valdix előnyhöz juttatta a házigazdákat (1-0). A bekapott gól után sajnos nagyon visszaesett a mieink játéka, egymás után jöttek az eladott korongok, s csak Hughson védéseinek köszönhettük, hogy nem nőtt tovább a gyergyói előny.

A második felvonás elején Dósa került ajtó-ablak helyzetbe, de ő sem tudta megtörni a mieink négy harmad óta tartó gólcsendjét. A túloldalon bezzeg Vorobjev nem hibázott, miután üresen hagyták a 22. percben, így egyenlítés helyett még nagyobb hátrányba került a DAB (2-0). A következő támadásból Turcotte is kihagyta a kihagyhatatlant, egyszerűen be voltak oltva gól ellen az Acélbikák, akik első emberelőnyük alatt sem tudtak kifogni Cooke kapuson. A harmad hajrája felé közeledve két alkalommal játszhatott emberelőnyben a Gyergyó is, s bár Hughson vezérletével sikerült ezeket kivédekezni, a túloldalon is csak egy védett Németh-lövést jegyezhettünk fel, így az eredmény már nem változott a második szünetig.

Muszáj volt gólt, gólokat szerezni a harmadik felvonásban, s a 44. percben végre megtört a gólcsend, mert Pinczés Olivér úgy ért bele Dósa lövésébe, hogy a jégre pattanó korong a bal felsőbe vágódott (2-1). A következő lehetőség is a mieink előtt adódott, de Dansereau lövését védte Cooke, majd a folytatásban Hughsont dolgoztatták meg a hazaiak, de a dunaújvárosi hálóőr is állta a rohamokat. Az 53. percben Lendák lőtt óriási ziccerben kapuvasat, majd elcserélték magukat a Bikák, így ismét emberhátrányba kerültek. Ezt sajnos Ryan Rupert révén ki is használta a Gyergyó, így öt perccel a meccs vége előtt eldőlni látszott a három pont sorsa (3-1). A hajrára sajnos ismét teljesen szétesett a DAB, Ryan Rupert előbb emberelőnyből talált be, majd egy újabb óriási védelmi hiba után Elekes sem hibázott, így végleg eldőlt a meccs (5-1). A hajrában Mazurek szépített az álláson, de nem adták meg a gólját, s a reklamálásokból három fegyelmit is kaptak a dunaújvárosiak, akik az utolsó másodpercekben Turcotte révén azért betaláltak, ám a vereséget így sem kerülhették el.

Gyergyói HK – DAB 5-2 (1-0, 1-0, 3-2)

GYHK: Cooke – Góga (1), Rasulov (1), Péter (1), Rupert M. (1), Rupert R. 2, Bobcek (1), Ferenc, Daradics, Valdix 1, Vorobjev 1 (1), Kozma, Nagy (1), Benedek, Elekes 1, Sára (1), Barabás (1). Vezetőedző: Malcolm Cameron.

DAB: Hughson – Vuorijärvi, Kovács, Azari, Dansereau (1), Mazurek, Lendák, Baker, Turcotte 1, Silló, Németh, Dósa (1), Ambrus, Pinczés O. 1, Subotic (1), Tamás, Ráduly, Gebei, Gulácsi. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.

(Szentimrey Tamás)

Nem volt esély az UVSE ellen

2020. február 24. (hétfő)

A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabda csapata is vereséget szenvedett az UVSE elleni hazai bajnokin.

Hard Dog Race Dunaújvárosban is

Városunkba érkezik március 14-én a Hard Dog Race elnevezésű futóverseny, melynek főbb céljai közé tartozik a megfelelő kutyatartási kultúra elsajátítása és mindennapi alkalmazása.

Elmaradt a visszavágás

Csak az első harmadban tudta megnehezíteni az Ares HC dolgát a DUE RFT floorball csapata a két gárda vasárnapi bajnokiján.

Hozta a kötelezőt a Dunaferr

2020. február 23. (vasárnap)

A várakozásoknak megfelelően magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott a PTE-PEAC elleni hazai találkozón a Dunaferr SE röplabda csapata.

Egyre nagyobb bajban az Acélbikák!

A negyeddöntős párharc második mérkőzését is elveszítette a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, így az Újpest kényelmes előnyből várhatja a fővárosi folytatást.

Elvárható a győzelem

A sereghajtó PTE-PEAC ellen csak a három pont megszerzésének célja lebeghet a Dunaferr SE röplabdázóinak szeme előtt.

Hátrányban az Acélbikák

2020. február 22. (szombat)

Hazai környezetben szenvedett 4-1-es vereséget a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Újpesttől az Erste Liga rájátszásának első mérkőzésén.