Címvédés a hölgyeknél
A hölgyek mezőnyében a Híd-Unió SE, míg a férfiaknál a Komló csapata nyerte a hétvégén megrendezett Mikulás Kupa elnevezésű kézilabda torna küzdelmeit.
Immáron 23. alkalommal rendezték meg január 18-án a Mikulás Kupa elnevezésű kézilabda tornát az Arany iskola tornatermében. Mint azt Nikolényi Ágnes főszervező elárulta, mivel a tavaly decemberi két munkanap, illetve az őszi bajnokságok elhúzódása miatt tudták csak most megrendezni a viadalt, melyen négy női és öt férfi csapat küzdött meg egymással a minél szebb helyezésekért. A reggel nyolctól este hét óráig tartó tornán végig kiváló hangulatban játszhatták mérkőzéseiket a résztvevő csapatok, akik közül az érdieket buzdították talán a leghangosabban az értük szurkolók, igaz a lelkes drukkerek csak délutánig maradtak, mert este héttől már az érdi női kézilabdázók EHF Kupa találkozóján volt jelenésük.
Ami pedig az eredményeket illette, a körmérkőzéses rendszerű viadal végén a hölgyek versengésében a 2017-es győztes budapesti Híd-Unió SE megvédte címét, megelőzve a szintén fővárosi BEKSE együttesét. Az idei torna bronzérmét az Atombigék (Tengelic) szerezte meg, míg az érdiek a negyedik helyen fejezték be a küzdelmeket. A férfiak versengésében a Komló végzett az első helyen, a Harkány és a legutóbbi győztes velencei Ittasokk előtt, míg a dunaújvárosi Titánok a negyedik helyen végeztek, megelőzve az Érdi Amatőr Fiúk formációját.
Ahogy azt már megszokhattuk, az eredményhirdetésen nemcsak a legjobb csapatokat, hanem az egyéni kategóriákban kiemelkedően teljesítő játékosokat is díjazták a szervezők. A gólkirálynak, gólkirálynőnek járó elismerést Kovács Roland (Harkány) és Kovács Flóra (Híd-Unió SE) érdemelte ki, a legjobb játékosnak Szeles Pétert (Érdi amatőr Fiúk) és Stefán-Vadász Vivent (Híd-Unió SE) választották, a kapusok között Gazsi Dániel (Komló) és Kiss Helga (BEKSE) örülhetett az elismerésnek, míg a legcsinosabb női játékosnak járó díjat Antal Kincső (Atombigék) vehette át.
Hankusz Kálmán felvételei
A torna végén Nikolényi Ágnes elárulta, mivel 2017-ben nem jött össze elég csapat a rendezéshez, ezért idén nem akartak kockáztatni, s egynaposra tervezték a viadalt, ám hála a remek rendezői gárdának és a résztvevő együtteseknek, mindenki nagyon sok szép élménnyel gazdagodott a nap végére. "Rengeteg pozitív visszajelzést kaptunk a csapatoktól, szóval elégedettek vagyunk, tényleg jól sikerült az idei torna. Természetesen szeretnénk megrendezni majd a következőt is, úgy tűnik, hogy ez a januári időpont optimálisabb a csapatok számára is, szóval valószínűleg maradunk ennél, ugyanakkor a tervünk mindenképpen az, hogy visszatérjünk a "régi" rendszerhez, s két napon keresztül tudjuk vendégül látni a Dunaújvárosba érkező csapatokat" – fogalmazott a torna főszervezője.
Végeredmény
Nők: 1. Híd-Unió SE, 2. BEKSE, 3. Atombigék, 4. Érdi Amatőr Lányok
Férfiak: 1. DÖKE Komlói KC, 2. Harkány SE, 3. ITTASOKK, 4. Titánok, 5. Érdi Amatőr Fiúk
Különdíjak
Legjobb góllövők: Híd-Unió SE – Kovács Flóra (16 gól), Harkány SE – Kovács Roland (25 gól)
Legjobb mezőnyjátékosok: Híd-Unió SE – Stefán-Vadász Vivien, Érdi Amatőr Fiúk – Szeles Péter
Legjobb kapusok: BEKSE – Kiss Helga, DÖKE Komlói KC – Gazsi Dániel
Legcsinosabb női játékos: Atombigék – Antal Kincső
A rovat további hírei: Sport
Újabb dupla siker
2025. okt. 22.
A DFVE serdülő és ifjúsági vízilabdázói is magabiztos győzelemmel zárták a Tatabánya-Semmelweis OSC elleni mérkőzésüket a korosztályos bajnokságok legutóbbi fordulójában.
Elismerték a világbajnokságok dunaújvárosi hőseit
2025. okt. 22.
A Gurics György Birkózó Centrumban köszöntötte a közelmúltban véget ért világbajnokságokon szereplő dunaújvárosi birkózókat Barta Endre alpolgármester.
Három döntős hely Jakartában
2025. okt. 21.
Székely Zója és Mayer Gréta is bejutott az egyéni összetett csütörtöki fináléjába a tornászok jakartai világbajnokságának selejtezőjéből.
DSTV: vár a ring
2025. okt. 21.
Településünk széles sportági kínálatának egyik jeles szereplője a Dunai Ökölvívó Sportegyesület. Az edzők elkötelezettek a sportág népszerűsítése mellett – a fiatalok mellett gondolnak az idősebb sportolókra, s persze azokra is, akik elsősorban hobbiszinten foglalkoznának az ökölvívással. Hangkép.
Biztos VRCK-siker a nyitányon
2025. okt. 21.
Nem adott esélyt röplabdázóinknak a tavalyi bronzérmes Kazincbarcika a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának első fordulójában.
Újabb álom teljesül a DLSZ Arénában
2025. okt. 20.
A tervek szerint december végéig elkészül a DLSZ Aréna új öltözőblokkja, melynek köszönhetően végre minden igényt kielégítő körülmények között sportolhatnak a városi kispályás labdarúgók.
Átrobogott a PVSK-n a dunaújvárosi gyors
2025. okt. 20.
Végig hatalmas fölényben játszva aratott 10-0-s sikert a PVSK elleni vasárnapi bajnokin a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata az NB II-es pontvadászatban.