Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 09. Franciska, Fanni
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Hajrávereség Debrecenben

Sport
Dunaújváros
DAB
Acélbikák
Erste Liga
DEAC

facebook megosztás

spigott - 2020. jan. 26., 21:02

Hiába vezetett még tíz perccel a meccs vége előtt, egygólos vereséget szenvedett Debrecenben a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Idegenben, a DEAC elleni mérkőzéssel folytatta az Erste Liga felsőházának küzdelmeit ma este fél héttől a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. David Leger együttesébe visszatért a legutóbbi meccsen hiányzó Martin Lendák és Kovács Erik is, ám a továbbra is sérült Zanoski mellett Azari Zsolt betegség miatt volt kénytelen kihagyni az összecsapást.

Melyet nem kezdtek rosszul az Acélbikák, ám hiába töltöttek lényegesen több időt a támadó harmadban, mint ellenfelük, mégis a vendéglátók szerezték meg a vezetést Novotny révén a 14. perc végén (1-0). A gól után emberelőnyben támadhattak a mieink az egyenlítésért, ám Hetényi továbbra is védett mindent, így hiába hozta a kapura lövési mutatót 17-8-ra a DAB, mégis a Debrecen vonulhatott minimális előnnyel a szünetre.

A fordulást követően az első fór újra a mieink kapták, ám ahogy az elsővel, úgy ezzel sem tudtak élni David Leger tanítványai, vagyis továbbra sem akart megszületni a remélt egyenlítő találat. Erre egészen a 35. percig kellett várni, mikor egy kivédekezett emberhátrány után Turcotte végre betalált egy fórból, s kezdődhetett minden elölről (1-1). A harmad hajrájában kapott még egy emberelőnyt együttesünk, ám ezt már nem tudta kihasználni, így bőven maradt még izgalom a harmadik húsz percre is.

Képek: DO-archív

Az utolsó felvonás elején előbb a DEAC került fórba, majd az Acélbikák kettős előnybe, s utóbbival sikerült is élni Turcotte-nak köszönhetően, így végre nálunk volt az előny (1-2). A DEAC persze nem adta fel, s a játékrész derekán Graaskamp is gólra váltott sajnos egy hazai fórt, egálra hozva ezzel a meccset (2-2). Az 55. percben újra emberelőnybe kerültek a Bikák, de ezzel már nem tudtak élni, s mint kiderült, ez végzetes hiba volt, mert két perccel a meccs vége előtt Sági betalált, s mivel a hátralévő idő már nem volt elég az egyenlítéshez, így végül a DEAC örülhetett a 3-2-es győzelemnek.

DEAC – DAB 3-2 (1-0, 0-1, 2-1)

DEAC: Hetényi – Filbrandt, Vokla (1), Izacky, Mazzag, Novotny 1, Kiss, Léránt, Hári, Sági 1 (1), Graaskamp 1 (1), Mestyán, Sándor, Molnár, Salló, Kozma, Markov. Vezetőedző: David Musial.

DAB: Hughson – Kovács B. (1), Vuorijärvi (1), Dansereau (1), Mazurek, Somogyi B., Hüffner, Lendák, Gebei, Silló, Turcotte 2, Dósa, Hruby, Kovács E., Németh, Subotic, Baker, Gulácsi, Somogyi N., Tamás. Vezetőedző: David Leger.

A rovat további hírei: Sport

Előnyben a MAC

2026. már. 09.

Közel járt a győzelemhez, mégis vereséget szenvedett a DAB-ASP jégkorong csapata az Andersen Liga negyeddöntőjének első mérkőzésén a MAC Budapest AHC ellen.

Biztosan hozták a kötelező győzelmet

2026. már. 09.

Kétgólos győzelmet aratott a sereghajtó Dombóvár elleni hazai bajnokin a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután.

A fejekben kell rendet tenni

2026. már. 09.

Felejthető teljesítményt nyújtva szenvedett 3-0-s vereséget a DKSE röplabda csapata a DEAC elleni hazai mérkőzésen a TippmixPro Férfi NBI Extraliga vasárnapi fordulójában.

Nagy pofon a fővárosban

2026. már. 08.

A játék minden elemében jobb címvédő sajnos rettentően simán győzte le vízilabdázóinkat a két gárda szombat esti bajnoki találkozóján.

Újra hazai pályán a DKSE

2026. már. 08.

Ezúttal a tabellán hetedik DEAC látogat az egyetem sportcsarnokába a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának vasárnapi fordulójában.

Kell a három pont a sereghajtó ellen

2026. már. 07.

Nem hibázhat a Dunaújváros FC labdarúgó csapata, itthon kell tartania a három pontot a Dombóvár elleni hazai mérkőzésen vasárnap délután.

DSTV: kispályán is nagy siker

2026. már. 07.

Kispályás labdarúgóktól zúgott a Rácalmási Sportcsarnok az elmúlt hétvégén. Az Africas csapata diadalmaskodott a XVI. DunaBau Deák 45+ Amatőr Kispályás Labdarúgó Kupán. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Előnyben a MAC

  2. Autószerelő műhely égett le Perkátán

  3. Biztosan hozták a kötelező győzelmet

  4. Napos nyitány, szeles végjáték – de már igazi tavasz!

  5. A fejekben kell rendet tenni

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: horrorpremier a Kultikban

DSTV: horrorpremier a Kultikban

Embedded thumbnail for DSTV: évfolyamkoncertekkel csalogattak

DSTV: évfolyamkoncertekkel csalogattak

Embedded thumbnail for "A Gebei" – jó hangulat, bemutató, dedikálás várta a vendégeket a könyvtárban

"A Gebei" – jó hangulat, bemutató, dedikálás várta a vendégeket a könyvtárban

Top hírek

  1. Választás 2026: a döntések tétje és a jelöltek listája

  2. Hamis vád miatt emelt vádat az ügyészség

  3. Nőnapi ünnepcsokor a Generációk Házában

  4. Autószerelő műhely égett le Perkátán

  5. "A Gebei" – jó hangulat, bemutató, dedikálás várta a vendégeket a könyvtárban

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 9. szám - 2026.03.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő