Lenullázták az Acélbikákat

spigott - 2020. január 13. 20:28

Fegyelmezetlen, erősen felejthető játékkal szenvedett vereséget a Hokiklub Budapest vendégeként a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

A Hokiklub Budapest elleni fővárosi mérkőzéssel folytatta a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga alapszakaszának küzdelmeit. Miroslav Ihnacak tanítványaira nem várt könnyű feladat az utóbbi időben jó formát mutató házigazdákkal szemben, ám ahhoz, hogy maradjon esélyük előrébb lépni jelenlegi ötödik helyükről, muszáj lett volna elhozni a három pontot a Tüskecsarnokból.

Nehezítette a mieink helyzetét, hogy Zanoski a bemelegítésnél megsérült, így nem tudta vállalni a játékot, de az első hat-hét percben így is a mieink léptek fel támadóbb szellemben, az is igaz azonban, hogy igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítaniuk Brodeur ketrece előtt. A vendéglátók sem dúskáltak a lehetőségekben, ám a 9. percben Lőczi jól eltalált lövésével így is meg tudták szerezni a vezetést (1-0). A folytatásban Silló egyenlíthetett volna, ám nem tudta kihasználni ziccerét, majd a hazaiak játszhattak emberfórban, ám ekkor a DAB védelme is jól állt a lábán. A hajrában megkapta a lehetőséget a szépítésre együttesünk is, ám nem tudta megtörni rossz sorozatát, mert sorozatban huszonegyedik emberelőnyével sem tudott élni (legutóbb december 26-án lőttek fórból gólt a Bikák), így az első szünetre a hazaiak vonulhattak minimális vezetéssel.

Képek: DO-archív

Nem sokáig volt azonban egygólos a hazai előny, mert a második felvonás első percében emberfórba került a HKB, mely mindössze fél perc alatt gólra is váltotta azt Reiternek köszönhetően, aki kétszer is próbálkozhatott zavartalanul, míg a kapuba lőtt (2-0). A második hazai gól után ismét Silló előtt adódott óriási lehetőség, ám Brodeaur ezúttal is kifogott csatárunkon, s hogy a bikák helyzete még nehezebb legyen, arról Bugár gondoskodott, aki egy bosszantó korongvesztés után mattolta Hughsont a 30. percben (3-0). Nem sokkal a harmadik fővárosi találat után ismét emberelőnybe kerültek a Bikák, ám ezzel sem tudtak élni, s bár a HKB sem lőtt újabb gólt, a záró etap előtt tetemes hátrányból kellett volna visszakapaszkodnia a mieinknek.

Aki a harmadik felvonásra várta a feltámadást az Acélbikáktól, annak csalódnia kellett, mert két nagyon buta szabálytalanság miatt kétszer kellett hátrányba védekezni, s bár az elsőt még megúsztuk, a másodikat már nem, s a 49. perc elején Koski gyakorlatilag el is döntötte a találkozót (4-0). A hátralévő időben az volt a kérdés már csak, hogy sikerül-e szépítenie együttesünknek, ám ez sem jött össze, mert teljesen szétesett a játékunk, ráadásul a hazaiak egy késleltetett fórt újabb gólra váltva szomorították tovább a DAB drukkereit, s végül 5-0-s sikert arattak a csalódást keltő teljesítményt nyújtó Acélbikák ellen.

HKB – DAB 5-0 (1-0, 2-0, 2-0)

HKB: Brodeur – Lakatos, Reiter 1, Pihlqvist, Satek (1), Szűcs (1), Berry-LaMontagna, Linke (2), Horváth (1), Koski 1 (2), Lőczi 1 (1), Bán, Bugár 1 (1), Németh, Petres (1), Szappanos 1, Lévai, Glofák, Marosi. Vezetőedző: Jens Brandström.

DAB: Hughson - Kovács, Vuorijärvi, Azari, Dansereau, Zanoski, Hüffner, Lendák, Silló, Somogyi, Turcotte, Dósa, Hruby, Kovács, Mazurek, Németh, Ráduly, Gebei, Pinczés O., Tamás. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.

A rovat további hírei: Sport

Új név a Szuperkupa serlegén

Új név a Szuperkupa serlegén

2025. szep. 02.

A Kemi-Ker gárdája nyerte a városi kispályás labdarúgók idei szuperkupáját, miután 3-1-es sikert aratott a tavalyi bajnok Hangover ellen a DLSZ Arénában hétfőn este.

DSTV: világbajnokot köszöntöttek

DSTV: világbajnokot köszöntöttek

2025. szep. 02.

Világbajnokot köszönthetett Dunaújváros – Hajdu Jonatán, a DKSE kiváló kenusa a milánói világbajnokságon a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában szerezte meg a szépen csillogó aranyérmet. A versenyen egy ötödik helyet is bezsebelt – a csónakházban köszöntötték a kiválóságot a közelmúltban. Hangkép.

Fiatal kanadai bekk az Acélbikáknál

Fiatal kanadai bekk az Acélbikáknál

2025. szep. 02.

Ponterős hátvéddel erősítették meg keretüket a Dunaújvárosi Acélbikák felnőtt jégkorongozói.

Biztosan tovább a kupában

Biztosan tovább a kupában

2025. szep. 01.

Nagyon sima, hétgólos győzelemmel jutott tovább a Nagykanizsa gárdáján a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Simple Női Kupa harmadik fordulójában.

Kiütötte mumusát a DFC

Kiütötte mumusát a DFC

2025. szep. 01.

A második félidőben három gólt szerezve aratott nagyon sima győzelmet Iváncsán a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.

Budapest Félmaraton: 115 ország futói a rajtnál

Budapest Félmaraton: 115 ország futói a rajtnál

2025. aug. 31.

Az eddigi legnépesebb külföldi mezőny indul a 40. Wizz Air Budapest Félmaratonon szeptember 7-én.

DSTV: hamarosan élesben játszhatnak

DSTV: hamarosan élesben játszhatnak

2025. aug. 30.

Győzelmekkel zárta utolsó két nyári felkészülési mérkőzését a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt női együttese, melynek edzője, Zubai Gábor szerint sikerült elvégezniük azt a munkát az elmúlt hetekben, amit elterveztek, s már nagyon várják a bajnoki rajtot is. Hangkép.