Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 01. Albin
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Lenullázták az Acélbikákat

Sport
Dunaújváros
DAB
Acélbikák
Erste Liga
HKB

facebook megosztás

spigott - 2020. jan. 13., 20:28

Fegyelmezetlen, erősen felejthető játékkal szenvedett vereséget a Hokiklub Budapest vendégeként a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

A Hokiklub Budapest elleni fővárosi mérkőzéssel folytatta a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga alapszakaszának küzdelmeit. Miroslav Ihnacak tanítványaira nem várt könnyű feladat az utóbbi időben jó formát mutató házigazdákkal szemben, ám ahhoz, hogy maradjon esélyük előrébb lépni jelenlegi ötödik helyükről, muszáj lett volna elhozni a három pontot a Tüskecsarnokból.

Nehezítette a mieink helyzetét, hogy Zanoski a bemelegítésnél megsérült, így nem tudta vállalni a játékot, de az első hat-hét percben így is a mieink léptek fel támadóbb szellemben, az is igaz azonban, hogy igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítaniuk Brodeur ketrece előtt. A vendéglátók sem dúskáltak a lehetőségekben, ám a 9. percben Lőczi jól eltalált lövésével így is meg tudták szerezni a vezetést (1-0). A folytatásban Silló egyenlíthetett volna, ám nem tudta kihasználni ziccerét, majd a hazaiak játszhattak emberfórban, ám ekkor a DAB védelme is jól állt a lábán. A hajrában megkapta a lehetőséget a szépítésre együttesünk is, ám nem tudta megtörni rossz sorozatát, mert sorozatban huszonegyedik emberelőnyével sem tudott élni (legutóbb december 26-án lőttek fórból gólt a Bikák), így az első szünetre a hazaiak vonulhattak minimális vezetéssel.

Képek: DO-archív

Nem sokáig volt azonban egygólos a hazai előny, mert a második felvonás első percében emberfórba került a HKB, mely mindössze fél perc alatt gólra is váltotta azt Reiternek köszönhetően, aki kétszer is próbálkozhatott zavartalanul, míg a kapuba lőtt (2-0). A második hazai gól után ismét Silló előtt adódott óriási lehetőség, ám Brodeaur ezúttal is kifogott csatárunkon, s hogy a bikák helyzete még nehezebb legyen, arról Bugár gondoskodott, aki egy bosszantó korongvesztés után mattolta Hughsont a 30. percben (3-0). Nem sokkal a harmadik fővárosi találat után ismét emberelőnybe kerültek a Bikák, ám ezzel sem tudtak élni, s bár a HKB sem lőtt újabb gólt, a záró etap előtt tetemes hátrányból kellett volna visszakapaszkodnia a mieinknek.

Aki a harmadik felvonásra várta a feltámadást az Acélbikáktól, annak csalódnia kellett, mert két nagyon buta szabálytalanság miatt kétszer kellett hátrányba védekezni, s bár az elsőt még megúsztuk, a másodikat már nem, s a 49. perc elején Koski gyakorlatilag el is döntötte a találkozót (4-0). A hátralévő időben az volt a kérdés már csak, hogy sikerül-e szépítenie együttesünknek, ám ez sem jött össze, mert teljesen szétesett a játékunk, ráadásul a hazaiak egy késleltetett fórt újabb gólra váltva szomorították tovább a DAB drukkereit, s végül 5-0-s sikert arattak a csalódást keltő teljesítményt nyújtó Acélbikák ellen.

HKB – DAB 5-0 (1-0, 2-0, 2-0)

HKB: Brodeur – Lakatos, Reiter 1, Pihlqvist, Satek (1), Szűcs (1), Berry-LaMontagna, Linke (2), Horváth (1), Koski 1 (2), Lőczi 1 (1), Bán, Bugár 1 (1), Németh, Petres (1), Szappanos 1, Lévai, Glofák, Marosi. Vezetőedző: Jens Brandström.

DAB: Hughson - Kovács, Vuorijärvi, Azari, Dansereau, Zanoski, Hüffner, Lendák, Silló, Somogyi, Turcotte, Dósa, Hruby, Kovács, Mazurek, Németh, Ráduly, Gebei, Pinczés O., Tamás. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: tizedik születésnapjukat ünnepelték

2026. már. 01.

A medencék vize nem csak a labdás sportokra alkalmas. A Búvársuli Sportegyesület már egy évtizede működik Dunaújvárosban, sorra tanítják a gyerekeket a mélység rejtelmeire. Az utóbbi időszakot az egyesület vezetőedzője, Gurisatti Róbert értékelte. Hangkép.

Megmutatták, milyen értékekkel bírnak

2026. már. 01.

A második félidőben bátran, felszabadultan játszottak a Kohász fiatal kézilabdázói, de a Budaörs így is magabiztos győzelemmel vitte el a két pontot Dunaújvárosból.

Nem volt esély a TFSE otthonában

2026. feb. 28.

A házigazda fővárosiak három sima szettben gyűrték le a DKSE sok hibával játszó röplabdázóit a két gárda szombat délutáni mérkőzésén a TippmixPro Férfi NBI Extraligában.

Hazai pályán folytatja a bajnokságot a DKKA

2026. feb. 28.

A tabella tizenegyedik helyén álló Budaörs lesz a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapatának ellenfele a bajnokság újabb fordulójában ma délután öt órától.

A fővárosba látogat a DKSE

2026. feb. 28.

A TFSE elleni budapesti összecsapással folytatja a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata ma délután kettő órától.

DSTV: értékelés az Acélbikáknál

2026. feb. 27.

Véget ért a 2025/2026-os idény pontvadászata a Dunaújvárosi Acélbikák Jégkorongcsapata számára. Többek között együttesünk szereplését értékelte Hetler Ádám vezetőedző. Hangkép.

Ingyen megtekinthetők a DKKA hazai mérkőzései

2026. feb. 27.

Szeretne visszaadni valamit szurkolóinak az eddigi szeretetből és kitartásból, ezért ingyenessé tette hazai mérkőzései megtekintését a DKKA női kézilabda csapata.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: tizedik születésnapjukat ünnepelték

  2. Itt a tavasz, nagyon várják a véradókat

  3. Megmutatták, milyen értékekkel bírnak

  4. DSTV: farsangi kavalkád a Vasváriban

  5. Nem volt esély a TFSE otthonában

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: tizedik születésnapjukat ünnepelték

DSTV: tizedik születésnapjukat ünnepelték

Embedded thumbnail for DSTV: farsangi kavalkád a Vasváriban

DSTV: farsangi kavalkád a Vasváriban

Embedded thumbnail for DSTV: a tisztább közterületekért

DSTV: a tisztább közterületekért

Top hírek

  1. Május végéig meghosszabbították Mezei Zsolt letartóztatását

  2. Szexuálisan bántalmazta nevelt lányát – vádemelés a vége

  3. Horrorfilm-antológia, országos díszbemutató a Kultik Moziban

  4. Semmi sem stimmelt a megállított kocsival

  5. DSTV: Caldo Pizza & Étterem

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 8. szám - 2026.02.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő