Szabadkai siker a jégcsarnokban
Udvarias házigazdáknak bizonyultak a dunaújvárosiak a második alkalommal megrendezett Hokillák Jégkorong Tornán.
Hat együttes részvételével rendezték meg szombaton a II. Hokillák Jégkorong Torát a Dunaújvárosi Jégcsarnokban, ahol a házigazda Hokillák mellett öt együttes, a Ribillió Fehérvár, a HK Szabadka, az Újpesti Ragadozók, a Zsögödi Medvék és a Szegedi Vízmű csapatai mérették meg magukat. A tornán szereplő hat együttest két hármas csoportra osztották a szervezők, s a viadal első szakaszában elért eredményeik alapján játszhattak később a helyosztókon.
A nyitómeccsen a Hokillák a megyei rivális ellen korcsolyáztak jégre, ám hiába szerezték meg már az első percben a vezetést, a vendégek az első húsz perc hajrájában fordítottak, majd a második félidőben újabb gólt szerezve bebiztosították 3-1-es sikerüket. Következő mérkőzésüket a szabadkai gárda ellen játszották a Hokillák, ám már első felvonásban jelentős hátrányba kerültek, így hiába hozták döntetlenre a második etapot, végül 5-2-es vereséget szenvedtek, így a harmadik helyen fejezték be a csoportküzdelmeket.
Miklán Klaudia felvételei
A helyosztókon a Szegedi Vízmű várt a dunaújvárosiakra, akik ezúttal is udvarias vendéglátóknak bizonyultak, ugyanis az első és a második félidőben is két gólt "engedélyeztek" ellenfelüknek, mely végül 4-0-s győzelemmel szerezte meg a torna ötödik helyét. A bronzcsatában az Újpesti Ragadozók 2-0-s első felvonás után 4-2-es sikert arattak a Ribillió Fehérvár ellen, míg a végletekig kiélezett fináléban a Szabadka 7-5-re legyőzte a Zsögödi Medvéket, megszerezve ezzel a végig kiváló hangulatú dunaújvárosi torna első helyét.
A II. Hokillák Jégkorong Torna végeredménye: 1. HK Szabadka, 2. Zsögödi Medvék, 3. Újpesti Ragadozók, 4. HC Ribillió Fehérvár, 5. Szegedi Vízmű, 6. Újvárosi Hokillák.
A rovat további hírei: Sport
A sereghajtóhoz látogat a DFVE
2025. nov. 21.
A fővárosban, a KSI vendégeként ugrik medencébe a DFVE női vízilabda csapata a bajnokság nyolcadik fordulójában szombaton délután.
DSTV: kiváló év a medencében és nyílt vízen is
2025. nov. 21.
Idén is rengeteg hazai és nemzetközi versenyen vett részt a DKSE tehetséges úszója, Kovács-Seres Hunor. A felnőtt válogatottnál is számításba vett tizenkilenc éves versenyzővel, valamint edzőjével, Szabó Gergővel a mögöttük hagyott évet értékeltük a Fabó Éva Sportuszodában. Hangkép.
Bajnokok előtt játszhatnak a focisták
2025. nov. 21.
A Paksi FC második csapata elleni mérkőzéssel búcsúznak az évtől a Dunaújváros FC labdarúgói ma délután négy órától, s a találkozó azért is különleges lesz, mert a kezdés előtt a pályán köszöntik a Dunaferr SE 2000-ben bajnoki címet nyert csapatát.
Felemás hétvégi forduló a Pingpong Házban (videóval)
2025. nov. 20.
A Pentele ASE második számú gárdája 11-7-re nyert, míg az harmadik számú gárda hasonló arányú vereséget szenvedett a csapatbajnokságok hétvégi fordulójában.
DSTV: hétvégi éremeső
2025. nov. 20.
Összesen egy arany és öt bronzéremmel zárták a legutóbbi lábtoll-labda versenyt a Dunaújvárosi Lábtoll-Labda SE sportolói a mögöttünk hagyott hétvégén. A 28. Ifjúsági Országos Bajnokság küzdelmeinek a szokott módon a Szent Pantaleimon Iskola tornaterme adott otthont. Hangkép.
Klasszisai szállították a győzelmet a címvédőnek
2025. nov. 20.
A végül hat gólig jutó Keszthelyi Rita vezérletével aratott 16-11-es győzelmet a Fradi gárdája a DFVE női vízilabdázói ellen a két csapat dunaújvárosi rangadóján szerdán este.
Előnyben a BJA
2025. nov. 19.
Hiába egyenlített 0-3-ról, végül háromgólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa kvalifikáció harmadik fordulójának odavágóján a DAB jégkorong csapata a BJA HC ellen.








