Dunaújváros Hetilap

Választás: tudnivalók, határidők az időközi előtt

Öcaline - 2020. február 10. 16:58

Amint arról már beszámoltunk, hét jelölt száll ringbe az időközi országgyűlési választáson február 16-án, azaz vasárnap körzetünkben. Itt az összes fontos információ a választással kapcsolatban – és persze újra megmutatjuk, milyen sorrendben szerepelnek a jelöltek a szavazólapon!

Célegyenesbe fordulhat a kampány, közeleg a választás napja: február 16-án, azaz vasárnap hét jelölt csatázik az időközi országgyűlési választáson Pintér Tamás megüresedett helyéért Fejér megye 4-es egyéni választókerületében. A városunkban és a térség településein – Adonyban, Ercsiben, Iváncsán, Kulcson, Nagyvenyimen, Perkátán, Pusztaszabolcson és Rácalmáson – zajló választás kapcsán külön összeállítással készültünk!

Tudnivalók, határidők pontról pontra

A választás egyfordulós, vasárnap reggel 6 és este 19 órától adhatják le szavazatukat a választásra jogosultak – természetesen ki-ki a számára kijelölt szavazókörben. A választásra a szavazóknak nem kell magukkal vinniük a december végéig megkapott választási értesítőt (a dokumentum megléte ugyanakkor meggyorsíthatja az ügymenetet), viszont érvényes fényképes igazolvány (ez lehet személyi, jogosítvány, illetve útlevél), valamint a lakcímkártya bemutatása kötelező. 
Az alábbiakban összekazlaztuk a referendummal összefüggő, a választókra vonatkozó határidőket. 
Mozgóurnát online (ügyfélkapus azonosítás nélkül) és levélben február 12-ig, személyesen február 14-ig lehet igényelni – meghatalmazott útján és online, de ügyfélkapus azonosítással a választás napján is igényelhető a lehetőség. Szintén lehetősége lesz a választóknak akadálymentes szavazóhelyiség alkalmazásának igénylésére, továbbá a külképviseleti névjegyzékből történő törlési kérelem benyújtására. Ez esetben a határnap szintén február 12. 16 óra, azaz jövő szerda, és ugyaneddig lehet átjelentkezni másik szavazókörbe is. Érdekes ugyanakkor, hogy egészen február 14-ig, azaz péntekig lehetőség lesz az átjelentkezési kérelem benyújtásának visszavonására. 

Kormányablakok: rendkívüli nyitva tartás!

A Fejér Megyei Kormányhivatal tájékoztatása szerint az időközi országgyűlési képviselő választás hétvégéjére, egészen pontosan a választást megelőző napra, valamint a választás napjára elrendelte a választókerület illetékességi területével érintett alábbi kormányablakok rendkívüli nyitva tartását. A rendelkezés szerint február 15-én, szombaton, valamint  elrendelte a választókerület illetékességi területével érintett alábbi kormányablakok rendkívüli február 16-án, vasárnap az alábbi rendelkezések érvényesek.
1. A rendkívüli nyitvatartási rendbe a Dunaújvárosi Járási Hivatal dunaújvárosi és adonyi helyszínen lévő kormányablakait, valamint a Martonvásári Járási Hivatal ercsi helyszínen lévő kormányablakát vonták be.
2. A rendkívüli nyitvatartási rend a következő: február 15-én, szombaton 8-19 óra között, február 16-án, vasárnap 7-19 óra között fogadják az ügyfeleket az érintett kormányablakok.
3. A rendkívüli nyitvatartási idő alatt kizárólag ideiglenes személyazonosító igazolvány, személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolvány kiállítására, valamint a korábban már elkészült okmányok átvételére lesz lehetőség.

Hét jelölt száll ringbe

A választási bizottság a törvényi felhatalmazás alapján a közelmúltban lebonyolította a sorsolást, és az alábbiak szerint állapította meg a képviselő-jelöltek szavazólapon szereplő sorrendjét:

1. Árgyelán János – MI HAZÁNK

2. Medveczki Zoltán – ZÖLDEK

3. Dr. Sürü Renáta – független

4. Kálló Gergely – JOBBIK-DK-LMP-MSZP-MOMENTUM-PM

5. Törökné Juhász Ilona – független

6. Borbély József – TEMPO PÁRT

7. Molnár Tibor – független

A választás egyfordulós lesz, vagyis aki a hét aspiráns közül a legtöbb szavazatot kapja a kerület választóitól, az ülhet a dunaújvárosi polgármesteri széket elnyert Pintér Tamás helyére a Parlamentben.

(Képünk illusztráció)
 

A rovat további hírei: Közélet

Közéleti témák a pszichológus szemüvegén át – a Dunaújvárosi Estek sorozatában

Közéleti témák a pszichológus szemüvegén át – a Dunaújvárosi Estek sorozatában

2025. nov. 21.

A belső egyensúly megőrzésének lehetőségeit taglalta a Dunaújvárosi Estek vendégeként Szöllős Luca Léna pszichológus a Városháza "C" szárnyában csütörtökön délután. Izgalmas témák sora került terítékre!

Újabb zárt kutyafuttató épült a városban

Újabb zárt kutyafuttató épült a városban

2025. nov. 21.

A Technikum városrész lakói számára fontos fejlesztés valósult meg az 5. és a 6. választókerület találkozásánál a Bocskai István utca 6. mögötti zöldterületen. Erről számoltak be Szabó Zsolt és Mezei Zsolt alpolgármesterek, a Technikum városrész önkormányzati képviselői.

A kerítésnek hála biztonságos a játszótér

A kerítésnek hála biztonságos a játszótér

2025. nov. 21.

A város egészét tekintve apró, ám a városrész lakói számára kiemelten fontos fejlesztés történt Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő körzetében. A Hajnal utcában található játszótér az egyik legnépszerűbb közösségi pont – mostantól kerítés teszi még biztonságosabbá.

Jó hír a KIÉT ülésén: nyolcszáz intézményi dolgozó kap borítékot még karácsony előtt

Jó hír a KIÉT ülésén: nyolcszáz intézményi dolgozó kap borítékot még karácsony előtt

2025. nov. 21.

A következő esztendő költségvetés-tervezésének fontos állomása a fenntartói és munkavállalói oldal, a Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsa (KIÉT) és az önkormányzat illetékesének egyeztetése arról, hogyan változnak a munkáltatói juttatások a következő esztendőben.

Pintér Tamás: több ezer dunaújvárosi nyugdíjas kap rezsitámogatást decemberben

Pintér Tamás: több ezer dunaújvárosi nyugdíjas kap rezsitámogatást decemberben

2025. nov. 20.

Idén decemberben ismét rezsitámogatást kapnak a város nyugdíjasai – jelentette be Pintér Tamás polgármester. A támogatás célja, hogy enyhítse a távhő-, vagy vízdíjakból adódó terheket azok számára, akik a Magyar Államkincstártól kapnak nyugdíjszerű ellátást, és annak összege havonta nem haladja meg a 285 ezer forintot.

Aktuális és nehéz kérdés a hajléktalanság

Aktuális és nehéz kérdés a hajléktalanság

2025. nov. 20.

Felsorolni is nehéz lenne minden szervezetet és intézményt, amelyek képviselőinek jelenlétére számított Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester a legutóbbi hajléktalan fórum alkalmával. Az ellátási lánc szereplői értékes gondolatokat fogalmaztak meg a téma apropóján.

Dunaújvárosi Estek – legközelebb Szöllős Luca Lénával

Dunaújvárosi Estek – legközelebb Szöllős Luca Lénával

2025. nov. 19.

A belső egyensúly megőrzésének lehetőségeit taglalja – a közéleti hírektől a karácsonyi asztalig – a Dunaújvárosi Estek következő programja a Városháza "C" szárnyában csütörtökön délután. A vendég Szöllős Luca Léna pszichológus lesz, mindenkit szeretettel várnak! Flyer.