Dunaújváros Hetilap

Választás: tudnivalók, határidők az időközi előtt

Öcaline - 2020. február 10. 16:58

Amint arról már beszámoltunk, hét jelölt száll ringbe az időközi országgyűlési választáson február 16-án, azaz vasárnap körzetünkben. Itt az összes fontos információ a választással kapcsolatban – és persze újra megmutatjuk, milyen sorrendben szerepelnek a jelöltek a szavazólapon!

Célegyenesbe fordulhat a kampány, közeleg a választás napja: február 16-án, azaz vasárnap hét jelölt csatázik az időközi országgyűlési választáson Pintér Tamás megüresedett helyéért Fejér megye 4-es egyéni választókerületében. A városunkban és a térség településein – Adonyban, Ercsiben, Iváncsán, Kulcson, Nagyvenyimen, Perkátán, Pusztaszabolcson és Rácalmáson – zajló választás kapcsán külön összeállítással készültünk!

Tudnivalók, határidők pontról pontra

A választás egyfordulós, vasárnap reggel 6 és este 19 órától adhatják le szavazatukat a választásra jogosultak – természetesen ki-ki a számára kijelölt szavazókörben. A választásra a szavazóknak nem kell magukkal vinniük a december végéig megkapott választási értesítőt (a dokumentum megléte ugyanakkor meggyorsíthatja az ügymenetet), viszont érvényes fényképes igazolvány (ez lehet személyi, jogosítvány, illetve útlevél), valamint a lakcímkártya bemutatása kötelező. 
Az alábbiakban összekazlaztuk a referendummal összefüggő, a választókra vonatkozó határidőket. 
Mozgóurnát online (ügyfélkapus azonosítás nélkül) és levélben február 12-ig, személyesen február 14-ig lehet igényelni – meghatalmazott útján és online, de ügyfélkapus azonosítással a választás napján is igényelhető a lehetőség. Szintén lehetősége lesz a választóknak akadálymentes szavazóhelyiség alkalmazásának igénylésére, továbbá a külképviseleti névjegyzékből történő törlési kérelem benyújtására. Ez esetben a határnap szintén február 12. 16 óra, azaz jövő szerda, és ugyaneddig lehet átjelentkezni másik szavazókörbe is. Érdekes ugyanakkor, hogy egészen február 14-ig, azaz péntekig lehetőség lesz az átjelentkezési kérelem benyújtásának visszavonására. 

Kormányablakok: rendkívüli nyitva tartás!

A Fejér Megyei Kormányhivatal tájékoztatása szerint az időközi országgyűlési képviselő választás hétvégéjére, egészen pontosan a választást megelőző napra, valamint a választás napjára elrendelte a választókerület illetékességi területével érintett alábbi kormányablakok rendkívüli nyitva tartását. A rendelkezés szerint február 15-én, szombaton, valamint  elrendelte a választókerület illetékességi területével érintett alábbi kormányablakok rendkívüli február 16-án, vasárnap az alábbi rendelkezések érvényesek.
1. A rendkívüli nyitvatartási rendbe a Dunaújvárosi Járási Hivatal dunaújvárosi és adonyi helyszínen lévő kormányablakait, valamint a Martonvásári Járási Hivatal ercsi helyszínen lévő kormányablakát vonták be.
2. A rendkívüli nyitvatartási rend a következő: február 15-én, szombaton 8-19 óra között, február 16-án, vasárnap 7-19 óra között fogadják az ügyfeleket az érintett kormányablakok.
3. A rendkívüli nyitvatartási idő alatt kizárólag ideiglenes személyazonosító igazolvány, személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolvány kiállítására, valamint a korábban már elkészült okmányok átvételére lesz lehetőség.

Hét jelölt száll ringbe

A választási bizottság a törvényi felhatalmazás alapján a közelmúltban lebonyolította a sorsolást, és az alábbiak szerint állapította meg a képviselő-jelöltek szavazólapon szereplő sorrendjét:

1. Árgyelán János – MI HAZÁNK

2. Medveczki Zoltán – ZÖLDEK

3. Dr. Sürü Renáta – független

4. Kálló Gergely – JOBBIK-DK-LMP-MSZP-MOMENTUM-PM

5. Törökné Juhász Ilona – független

6. Borbély József – TEMPO PÁRT

7. Molnár Tibor – független

A választás egyfordulós lesz, vagyis aki a hét aspiráns közül a legtöbb szavazatot kapja a kerület választóitól, az ülhet a dunaújvárosi polgármesteri széket elnyert Pintér Tamás helyére a Parlamentben.

(Képünk illusztráció)
 

A rovat további hírei: Közélet

Felhőszakadás Dunaújvárosban

Felhőszakadás Dunaújvárosban

2025. szep. 14.

Felhőszakadással érte el városunkat a hidegfront: a villámárvíz miatt több utcát is elöntött a hirtelen jött nagy mennyiségű csapadék.

FitCity Dunaújváros – a mozgás mindenkié!

FitCity Dunaújváros – a mozgás mindenkié!

2025. szep. 12.

Dunaújváros új tömegsport-koncepcióval készül 2026-ra. A FitCity Dunaújváros – A mozgás mindenkié című program célja, hogy minél több helyi lakos találjon rá a számára ideális mozgásformára, miközben a sporton keresztül közösség is épül.

Még igényelhető az önkormányzat iskolakezdési támogatása, várják a kérelmeket

Még igényelhető az önkormányzat iskolakezdési támogatása, várják a kérelmeket

2025. szep. 12.

Az általános és a középiskolás dunaújvárosi diákoknak nyújt iskolakezdési támogatást az önkormányzat a 2025/2026-os tanévre. Összeállításunk a témához kapcsolódó összes fontos tudnivalót tartalmazza – figyelem, közeleg a határidő!

 

Számos lehetőség a gazdasági programban

Számos lehetőség a gazdasági programban

2025. szep. 12.

A város uniós fejlesztési ciklusra vonatkozó tervdokumentációja időben elkészült, és a jóváhagyó határozat is megjelent a Magyar Közlönyben. Azonban a kormány politikai döntései miatt jelenleg zároltak a szükséges források, így a jóváhagyott tervek ellenére a pénzügyi keretek egyelőre nem szabadultak fel. Ez komoly kihívást jelent a város számára, amely több kiemelt projektet kíván megvalósítani a következő években.

DSTV: Almási Zsolt emlékére

DSTV: Almási Zsolt emlékére

2025. szep. 11.

Terjedelmes, a korabeli televíziós archívumok anyagából is bőven merítő összeállítással eleveníti fel a város első szabadon választott polgármestere, a díszpolgári címmel is elismert Almási Zsolt emlékét a DSTV abból az alkalomból, hogy a jeles közéleti személyiség nevét kapta a város közgyűlési terme. Hangkép extra.

 

Közgyűlést tartottak az Almási Zsolt teremben

Közgyűlést tartottak az Almási Zsolt teremben

2025. szep. 11.

A legutóbbi rendkívüli közgyűlésen Almási Zsolt, Dunaújváros díszpolgára nevét vette fel a Városháza "C" szárnya közgyűlési terme. A ma délelőtti testületi ülésnek már az Almási Zsolt terem biztosította a helyszínt, ahol összesen 19 témában született döntés.

"Egészség ezreknek, milliók az egészségügyi intézménynek" – idén újra városunkban

"Egészség ezreknek, milliók az egészségügyi intézménynek" – idén újra városunkban

2025. szep. 11.

Szűrővizsgálatok, előadások és bemutatók sora vár mindazokra, akik részt vesznek a Richter Egészségváros programján Dunaújvárosban szeptember 20-án. Az ingyenes program résztvevői egyidejűleg a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézetet is támogatják.