Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 22. Vince, Artúr
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Meghalt az első magyar koronavírusos beteg! (FRISSÍTVE!)

Közélet
koronavírus
egészségügy
EMMI

facebook megosztás

Öcaline - 2020. már. 15., 08:39

Koronavírus-fertőzés gyanújával és tüdőgyulladással szállítottak a Dél-Pesti Centrumkórházba a járvány első magyar áldozatát, egy 75 éves férfit. Eközben a koronavírus fertőzés elleni küzdelemre fókuszál az egészségügy; az EMMI közleménye fontos lépéseket összegez az egészségügyi alapellátás terén. Mutatom.(FRISSÍTVE!)

 

Több rendelet módosításáról számol be az Emberi Erőforrások Minisztériuma – a cél természetesen a "a fertőzésveszélyes ellátások számának csökkenése, az ellátók adminisztratív terheinek csökkentése annak érdekében, hogy az egészségügyi kapacitások az új koronavírus elleni védekezésre koncentrálódhassanak". Az EMMI-rendeletbe foglalt lépések alapvető változásokat hoznak az alapellátás terén – íme, a legfőbb módosítások.
Visszavonásig felfüggesztik a népegészségügyi szűrővizsgálatokat, hogy kapacitásokat biztosítsanak a védekezésre. A közgyógyellátásra jogosultság a veszélyhelyzet időtartama alatt végig , majd annak megszűntét követő 90 napig fennmarad – a lépésre annak érdeklében került sor, hogy limitálják az orvos-beteg találkozásokat. Ugyanezt a célt szolgálja, hogy a fogorvosi alapellátás keretében csak sürgősségi ellátás nyújtható, valamint az is, hogy a rendelet értelmében a keresőképtelenségről szóló igazolásokat sem kell kéthetenként kiállítani.
Szintén fontos változás, hogy nem kell személyesen bemenni a stabil állapotú krónikus betegek tanácsadásához és a szokásos gyógyszereinek megrendeléséhez sem, továbbá az emelt és kiemelt támogatással rendelhető gyógyszerekre és gyógyászati segédeszközökre kiállított szakorvosi javaslatok is érvényesek maradnak a veszélyhelyzet időtartama alatt, illetve a veszélyhelyzet megszűnését követően még 90 napig.
Az egészségügyben dolgozók találkozásait csökkentő lépés, hogy egészen 2021. december 31-ig (!!!) távoktatásban is megtarthatják az egészségügyi dolgozók szinten tartó továbbképzését. 
Végül, de nem utolsósorban: az EMMI rendeletében foglaltak szerint egészen a veszélyhelyzet végéig el kell halasztani az ütemezett műtéteket – a sürgőssé váló műtétek kivételével. 

UPDATE 9.02 - már 32 fertőzött!

A kormányzati operatív törzs cikkünk élesítésével párhuzamosan arról számolt be, hogy újabb két személynél mutatták ki a koronavírus fertőzést, így az igazolt fertőzöttek száma 32 főre nőtt hazánkban!

UPDATE 14:46 - Meghalt az első magyar beteg

Vasárnap sajnos életét vesztette egy 75 éves férfi, akit koronavírus-fertőzés gyanújával és tüdőgyulladással szállítottak a Dél-Pesti Centrumkórházba - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ az MTI-vel, hozzátéve: a beteg a szállítást követően hunyt el.

(Forrás: koronavirus.gov.hu/EMMI; a kép illusztráció)
 

A rovat további hírei: Közélet

Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

2026. jan. 22.

Az újesztendő első közgyűlésén összesen tizenkilenc témában döntött, illetve fogalmazta meg álláspontját városunk képviselőtestülete. Közelednek az országgyűlési választások, ennek megfelelően megválasztották a helyi választási bizottság tagjait.

Meglepetés sütemények a Generációk Házában

2026. jan. 22.

Az új esztendő kezdetén a korábbi lelkesedéssel folytatta a munkát a Dunaújvárosi Epilepsziások EPI Egyesülete. A Generációk Házában tartották meg a legutóbbi találkozót – Szabó Zsolt alpolgármester, a körzet önkormányzati képviselője süteménnyel lepte meg a tagságot. 

Kulcsszereplők a fenntarthatóság terén

2026. jan. 22.

Az Élhető Települések Országos Szövetsége (ÉTOSZ) képviselőivel találkozott Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester. Mint ismert, Dunaújváros alapító önkormányzatként aktívan hozzájárul a szövetség célkitűzéseihez. 

Nagy kihívás a hideg: több csatornán segít az önkormányzat a téli krízishelyzetekben

2026. jan. 21.

A hideg hónapokban jelentősen megnőtt a segítségkérések száma Dunaújvárosban. Az önkormányzat és partnerszervezetei élelmiszerrel, meleg étellel, ruházattal és átmeneti befogadással támogatják a rászorulókat – ezekre a lehetőségekre hívja fel a lakosság figyelmét Barta Endre, humán ügyekért felelős alpolgármester.
 

"Start a jövőért": a Danube Education Alapítvány is döntős

2026. jan. 21.

Komoly célokkal vág a Tesco „Start a jövőért” pályázat döntőjének a dunaújvárosi Danube Education Alapítvány. Már a finálés pozíció is hatalmas fegyvertény, de természetesen szeretnének még tovább lépni. Bárki voksolhat – a jövőt támogatja!

Díjátadóval ünnepeljük a magyar kultúra napját

2026. jan. 20.

Folytatva a szép hagyományt idén is a kulturális szféra legrangosabb önkormányzati elismerésének átadásával ünnepli a magyar kultúra napját városunk. A Pro Cultura Intercisae Díj ünnepi koncerttel körített átadója az evangélikus templomban lesz csütörtökön délután. Meghívó!
 

DSTV: kelendő a város jótét pizzája

2026. jan. 20.

A beszámolót már olvashatták hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése a Dunaújváros pizzája elnevezésű közösségi kezdeményezésről. Az Édes Pizzériában megvásárolható finomság igencsak népszerű – ezt az összegyűjtött összeg is jól mutatja. Ízes hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

  2. Évet nyitott a DSE Röplabda Akadémia

  3. Meglepetés sütemények a Generációk Házában

  4. Kenguru Kupa a Vasváriban (galériával)

  5. Kulcsszereplők a fenntarthatóság terén

Videók

Embedded thumbnail for Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

Embedded thumbnail for DSTV: ritmusos kezdés

DSTV: ritmusos kezdés

Embedded thumbnail for Jégpályák Éjszakája Dunaújvárosban is (videóval, galériával)

Jégpályák Éjszakája Dunaújvárosban is (videóval, galériával)

Top hírek

  1. Tragikus becsapódás, végzetes ütközés

  2. Sikeres seregszemle a boldogító "igen" jegyében (galéria)

  3. A közösség diadala lett az újtelepi véradás

  4. Szabadkori a Szalkin – amikor a tél újra olyan, mint régen

  5. Jégpályák Éjszakája Dunaújvárosban is (videóval, galériával)

Galéria

Kenguru Kupa (2026)

Jégpályák Éjszakája (2026)

Esküvő kiállítás (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 2. szám - 2026.01.16.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő