Dunaújváros Hetilap

Már meg is kezdték az adomány szétosztását

Öcaline - 2020. március 25. 11:43

A korábbi ígérethez híven város intézményeihez  juttatják el azt a fertőtlenítő- és tisztítószer adományt, amelyet az önkormányzat kapott a múlt héten egy nemes felajánlás nyomán. Már meg is kezdődött az osztás!

Amint arról beszámoltunk, a napokban nemes felajánlás érkezett városunk önkormányzata felé az egyik helyi bolthálózattól; a hálózat vezetője 700 ezer forint értékben adományozott tisztítószereket, illetve fertőtlenítőt a város intézményeinek. Ahogy azt már a múlt heti átadáson ígérték, a város vezetése nem "ült" sokáig készleten – már ma továbbította azt azokra a helyekre, ahol a legnagyobb szükség van rá. A részletekről Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester számolt be:
– Gőzerővel tart az adomány szétosztása, amit a múlt héten kaptunk a Tomi vegyesbolttól. A Városházán felhalmozott készletből egy-egy karton kézi mosószert és egy-egy karton Domestost adott át önkormányzatunk szerdán délelőtt a helyi rendőrkapitányságnak, s emellett az több városi intézménynek is tudtunk ebben a formában segíteni. Részesült az adományból az Egészségmegőrzési Központ, a bölcsődéknek, az óvodáknak is tudtunk juttatni, de az Útkeresés Segítő Szolgálat, az Egyesített Szociális Intézmény is kapott a készletből. Terveink szerint a Jószolgálati Otthon is részesül még az adomány kínálta fertőtlenítő- és tisztítószerekből. Önkormányzatunk számára kiemelten fontos, hogy ebben a nehéz helyzetben minden város intézmény minden munkatársa a megfelelő higiénés környezetben tudja végezni feladatait – az egészség védelme a legfontosabb tényező!
Barta Endre kérdésünkre kiemelte: folyamatosan tartják a kapcsolatot a helyi intézményekkel, arra törekszenek, hogy folyamatosan bővítsék készleteiket. A humán ügyekért felelős alpolgármester kiemelte: azt is folyamatosan figyelemmel kísérik, melyik intézménynek mire van szüksége – és a készleteket a lehetőség függvényében igyekeznek mindig és mindenütt pótolni.

Kapcsolódó tartalom:

Adomány az önkormányzatnak (katt) >>

(Fotó: Miklán Klaudia)

A rovat további hírei: Közélet

Gyászol a város, elhunyt dr. Frank József főorvos

Gyászol a város, elhunyt dr. Frank József főorvos

2025. okt. 24.

Szomorú hír rázta meg a sportszerető dunaújvárosi közösséget, valamint a Szent Pantaleon Kórház kollektíváját: hatvanhét évesen elhunyt dr. Frank József főorvos, aki évtizedeken keresztül dolgozott különböző dunaújvárosi csapatok mellett.

Együtt emlékeztek 1956 hőseire a kopjafánál

Együtt emlékeztek 1956 hőseire a kopjafánál

2025. okt. 23.

A hagyományokhoz híven a temetői kopjafánál tisztelgett a város a hősök és mártírok emléke előtt az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 69. évfordulóján. Koszorúzással és ünnepi műsorral emlékeztek.

A mozizás mestere lett "Dunaújvárosért" díjas, Kutasi Sándor kapta az elismerést

A mozizás mestere lett "Dunaújvárosért" díjas, Kutasi Sándor kapta az elismerést

2025. okt. 22.

Emlékünnepséggel tisztelgett az önkormányzat az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 69. évfordulóján. Ez alkalomból a hagyományokhoz híven átadták a Dunaújvárosért díjat, amelyet idén Kutasi Sándor, a Kultik Dunaújváros Mozi gépésze érdemelt ki.

Itt az újabb példa a gondos kertszépítésre

Itt az újabb példa a gondos kertszépítésre

2025. okt. 22.

Jól tudjuk már azt, hogy Dunaújváros az ország legzöldebb városai közé tartozik. Az itt élők sokat tesznek azért, hogy ez így is maradjon – városszerte gondozzák a lakók a panelházak előtti területeket. A kiskerteknek különös bája van – a Lajos Király körút 27. előtt is tündökölnek majd a virágok.

Mindenkit várnak az ünnepi eseményekre!

Mindenkit várnak az ünnepi eseményekre!

2025. okt. 22.

Díjátadó ünnepség a Kultik Moziban már ma délután, megemlékezés a temetői kopjafánál csütörtökön délelőtt: méltó módon ünnepli az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseit városunk önkormányzata. Itt a tételes kínálat!

A köz szolgálatában: Mészárosné Libor Ágnes

A köz szolgálatában: Mészárosné Libor Ágnes

2025. okt. 21.

A legutóbbi közgyűlés zárt ülésén született meg a döntés, hogy Mészárosné Libor Ágnes, az Útkeresés Segítő Szolgálat intézményvezetője a következő ötéves ciklusát kezdheti meg az intézményben. A szakembert és kollégáit Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte.

Színes trafóház-festés a méhlegelő mellett

Színes trafóház-festés a méhlegelő mellett

2025. okt. 21.

Nagy Gergő neve már ismerősen cseng a városlakók körében – a fiatalember a dunaújvárosi trafóházak külsejét tölti meg élettel. A Béke városrészben is dolgozott a közelmúltban – míg a napokban a Lajos király körútnál álló „dobozt” öltöztette fel. Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő hálás a fiatal művész munkájáért, alkotásai sokak arcára csalnak mosolyt.