Nagyobb és erősebb lehet a magyar csapat
A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke szerint nagyobb és erősebb lehet a magyar csapat a jövő évi, tokiói ötkarikás játékokon, mintha az eredeti időpontban, idén rendezték volna meg.
"Nagyon bízom benne, hogy a magyar csapat létszáma és teljesítménye nem fogja megérezni a halasztást, sőt nagyobb és erősebb csapatunk lesz" - nyilatkozta a sportvezető hétfőn az M1 aktuális csatornán. Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke és Abe Sindzó japán miniszterelnök múlt kedden jelentette be, hogy a koronavírus-járvány miatt elhalasztják a játékokat, hétfőn pedig arra is fény derült, hogy 2021. július 23-án kezdődik és augusztus 8-ig tart majd. "Jó dolog, ha a nyári olimpia nyáron van. Ez nem közhely és nem humor, ez a sportágak ciklikussága és egyéb felkészülési szempontok miatt alakult így, immár 125 éve. A nyári olimpiákat általában nyáron rendezik, ha az északi féltekén van a helyszín. Ha a délin, akkor ez változhat" - magyarázta Kulcsár.
A MOB elnöke rávilágított, hogy szervezési szempontból egyszerűbb lehet - szinte napra pontosan - egy évvel eltolni az összes meglévő kötelmet, szerződést és megállapodást. "Ez érthető, elfogadható és józan döntés, ez az első reakcióm a hírre. A már megtett előkészületeket átkonvertáljuk az új időpontra, rengeteg megállapodás újragondolása, átdátumozása, áralkuk és szervezési ügyek tartozik a feladataink közé" - folytatta. Kulcsár Krisztián felidézte, hogy a NOB és a helyi szervezőbizottság pénteken még azt közölte, három héten belül meghatározza az olimpia új dátumát, ám erre rögtön a következő munkanapon, hétfőn sor került, ez is a japán szervezők hozzáállását és elkötelezettségét mutatja.
(MTI)
A rovat további hírei: Sport
Miért fontos a mobilizálás?
2025. szep. 04.
Egyre többször találkozhatunk azzal a megfogalmazással, hogy edzés előtt/után mobilizációs gyakorlatokat kell végezni. De vajon miért? Egyáltalán mit jelent ez a kifejezés?
DSTV: ismert szakemberrel dolgoznak
2025. szep. 04.
Mindenki által ismert szakemberrel dolgozik majd együtt a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongcsapata. Szuper Levente látogatott el ismét Dunaújvárosba – a tervezett együttműködés részleteiről az Acélbikák részéről Ifj. Azari Zsolt, a szakmai részről pedig Szuper Levente beszélt. Hangkép.
A DEAC ellen a nyolc közé jutásért
2025. szep. 04.
A Debrecen csapata lesz a DKSE felnőtt röplabdázóinak ellenfele a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.
DSTV: bemutatkoznak a DKSE reménységei
2025. szep. 03.
A héten is maradunk kajak-kenu utánpótlás vonalon, a múlt hét folyamán már megismerhettük Katona Réka Sárát a DKSE kajak-kenu szakosztály tehetséges versenyzőjét. Most ismét fiatalok mutatkoznak be – Blényesi Réka, Györkő Huba és Bebők Lara személyében utánpótlás versenyzők álltak kameránk elé. Hangkép.
Ismét a világ elitjét látják vendégül
2025. szep. 03.
Idén is Szombathely ad otthont a hazai torna challenge világkupának, amely szeptember 26–28. között zajlik a Schaeffler Aréna Savariában. A rangos esemény közvetlen főpróba a tornászok számára, hiszen alig három héttel a jakartai világbajnokság előtt mérhetik össze tudásukat a világ legjobbjai.
Új név a Szuperkupa serlegén
2025. szep. 02.
A Kemi-Ker gárdája nyerte a városi kispályás labdarúgók idei szuperkupáját, miután 3-1-es sikert aratott a tavalyi bajnok Hangover ellen a DLSZ Arénában hétfőn este.
DSTV: világbajnokot köszöntöttek
2025. szep. 02.
Világbajnokot köszönthetett Dunaújváros – Hajdu Jonatán, a DKSE kiváló kenusa a milánói világbajnokságon a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában szerezte meg a szépen csillogó aranyérmet. A versenyen egy ötödik helyet is bezsebelt – a csónakházban köszöntötték a kiválóságot a közelmúltban. Hangkép.