Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 26. Vanda, Paula
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Nőnap 111: kiállás a nők jogaiért – Dunaújvárosban is!

Közélet
nőnap
jog
demonstráció

facebook megosztás

Öcaline - 2020. már. 06., 15:34

Szeretett városunkban is csatlakoztak ahhoz a civil kezdeményezéshez, amely az idei, 111. nőnapon a nők jogait, valamint a bántalmazás elleni közös kiállást helyezi a fókuszba. A nőnapi akció helyszíne a Városháza tér lesz – vasárnap 15 órától.

„Mit szólnátok, ha a nőnap nem csak arról szólna, hogy virágot kell venni a nőknek? Az idei, 111. nőnap szóljon arról is, amiről a legelső: a nők jogairól! Ezúttal arról a jogukról, hogy ne haljon meg hetente legalább az egyikük a kapcsolati erőszak áldozataként, hogy ne legyen köztünk kétszázezer bántalmazott, hogy ne minden ötödikünk tapasztalja meg a kapcsolati erőszakot élete során.” Az idézett felhívással szervezik meg a nőnapon a fővárosban azt a civil akciót, amely a nők jogaira, a kapcsolati erőszak, a bántalmazás elleni kiállásra helyezi a hangsúlyt. A program, amelynek fővédnöke Karácsony Gergely főpolgármester, a szervezők szándéka szerint arról is szól, hogy a férfiak a virág és bonbon mellé  – vagy: helyett – kiállást és támogatást adnak a nőknek; nem csak március 8-án. 
A program szervezői minél több résztvevőt szeretnének megnyerni a kezdeményezésnek, és arra biztatják a résztvevőket, hogy – a „ha már úgyis jártok aznap virágosnál” jegyében – vigyenek egy-egy szálat a kapcsolati erőszak elleni küzdelem nemzetközi jelképéből, a sárga rózsából. A felhívás zárómondata is tanulságos: „Csapjunk egy nagy bulit nőnemű embertársainknak, és álljunk ki együtt a nemek közti egyenlőséget!” 
A fővárosi esemény gazdag – és igen-igen bulista hangütésű – programot is kínál a résztvevőknek, a fellépők névsora imponálóan gazdag és sokszínű, nem kérdés, hogy nem lesz baj a hangulattal a Hősök terén 16.30-kor kezdődő, és a tervek szerint 19.30-ig tartó megmozduláson. A program kezdeményezői szeretettel várnak minden csatlakozni kívánó (nem politikai) szervezetet, illetve vidéki „testvéresemények” szervezésére buzdítottak – voltaképpen ez adta az ötletet ahhoz, hogy szeretett városunkban is legyen hasonló megmozdulás!
A nemes kezdeményezéshez ugyanis dunaújvárosi aktivisták is csatlakoztak, gyorsan szárba is szökkent a helyi program terve; március 8-án, vasárnap 15 órától hívnak és várnak mindenkit – tekintet nélkül korra és nemre –, aki egyetért a céljaikkal, mondta Pappné Grabant Ilona, a dunaújvárosi esemény egyik kezdeményezője:
– Szeretnénk együtt lenni, jól érezni magunkat, és közösen felhívni a figyelmet arra a tragikus tényre, hogy a családon belüli erőszak Magyarországon minden ötödik nőt érinti. Meg arra, hogy hetente egy nő belehal a bántalmazásba. Sokan őket teszik felelőssé ezért – mi azt szeretnénk hangsúlyozni, hogy elég az áldozathibáztatásból! 
A szervezők folyamatosan formálódó műsorral készülnek, ami biztos, a kezdeményezés közreműködőjeként Berta Blanka énekkel, Pálfalvi János verssel készül, míg Kovács Janka beszédet mond a résztvevőknek.
Idézem a felhívás utolsó mondatát: „Ha te sem akarsz néma maradni, és szolidáris vagy a bántalmazottakkal, akkor vasárnap várunk a rendezvényünkön!”

Csatlakozás és további részletek itt! (katt) >>

Boldog nőnapot!

(A kép természetesen illusztráció)
 

A rovat további hírei: Közélet

Petárda helyett újra kutyatápot vásároltak!

2026. jan. 24.

Nagy durranás – de másképp: ezúttal is sikert aratott a még év végén szervezett "Kutyatápot vegyél, ne petárdát!" akciósorozat. A városlakók közül rengetegen vásároltak tűzijáték helyett állateledelt, amelyből végül több mint 700 kilogrammnyi adomány gyűlt össze az immár hetedszerre szervezett megmozduláson. 

DKIK: tárgyalástechnika – generációs határok nélkül

2026. jan. 24.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében áprilisban új, aktuális üzleti kihívásokra reagáló képzés kezdődik a generációs különbségek tudatos kezeléséről. Még lehet jelentkezni – de már csak hétfőig!

Kiss Attila és Pásztor Bertalan vehette át a város Pro Cultura Intercisae díját

2026. jan. 23.

Színművész és pedagógus, író vehette át a kulturális szféra legrangosabb önkormányzati elismerését a magyar kultúra napján rendezett ünnepségen az evangélikus templomban. A Pro Cultura Intercisae díjat Kiss Attila, a Bartók Kamaraszínház művésze és Pásztor Bertalan, a Széchenyi István Gimnázium nyugalmazott tanára, Aranybulla-díjas író érdemelte. Gratulálunk!

Tóth Kálmán: "A képviselőség nem egy szék, jóval inkább felelősség és szolgálat"

2026. jan. 23.

Tóth Kálmán, a 9-es választókerület önkormányzati képviselője 50 évet dolgozott a vasműben, 25 éve dolgozik a helyi közéletben, 2002 óta képviselő – nem ide kapcsolódik, de önmagában is bravúr, hogy 164-szeres véradó. És ha már a számokkal játszunk, idén lesz 70 éves.
 

Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

2026. jan. 22.

Az újesztendő első közgyűlésén összesen tizenkilenc témában döntött, illetve fogalmazta meg álláspontját városunk képviselőtestülete. Közelednek az országgyűlési választások, ennek megfelelően megválasztották a helyi választási bizottság tagjait.

Meglepetés sütemények a Generációk Házában

2026. jan. 22.

Az új esztendő kezdetén a korábbi lelkesedéssel folytatta a munkát a Dunaújvárosi Epilepsziások EPI Egyesülete. A Generációk Házában tartották meg a legutóbbi találkozót – Szabó Zsolt alpolgármester, a körzet önkormányzati képviselője süteménnyel lepte meg a tagságot. 

Kulcsszereplők a fenntarthatóság terén

2026. jan. 22.

Az Élhető Települések Országos Szövetsége (ÉTOSZ) képviselőivel találkozott Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester. Mint ismert, Dunaújváros alapító önkormányzatként aktívan hozzájárul a szövetség célkitűzéseihez. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Első lépés a válogatott felé

  2. A hó után jelentős mennyiségű eső várható

  3. Amikor az üzleti bizalom kézzelfoghatóvá válik

  4. Gólzáporos, szép hazai búcsú az Erste Ligától

  5. Gyászol Dunaújváros, elhunyt Hubikné Tarján Éva

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: rézpénz lett a hónap műtárgya

DSTV: rézpénz lett a hónap műtárgya

Embedded thumbnail for DSTV: "Felülírt protokoll" – tárlatvezetéssel (galériával)

DSTV: "Felülírt protokoll" – tárlatvezetéssel (galériával)

Embedded thumbnail for Kiss Attila és Pásztor Bertalan vehette át a város Pro Cultura Intercisae díját

Kiss Attila és Pásztor Bertalan vehette át a város Pro Cultura Intercisae díját

Top hírek

  1. Ütközés a 6-os főúton – forgalmi akadállyal

  2. Gyászol Dunaújváros, elhunyt Hubikné Tarján Éva

  3. Szabadkori a Szalkin – amikor a tél újra olyan, mint régen

  4. Szabadkori a Szalki-szigeten: élt a jég! (galéria)

  5. Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

Galéria

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Kenguru Kupa (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 3. szám - 2026.01.23.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő