Támogasd a közösséget, szavazz a városvédőkre!
Dunaújvárosi pályázó is bejutott a MOL Alapítvány által hirdetett Helyi Érték Program idei megméretésének második fordulójába. Szavazz rá, szavazz máris!
151 szervezet, köztük egy dunaújvárosi aspiráns is továbbjutott a MOL Alapítvány idei Helyi Érték Programjának második fordulójába – a Városvédők Újtelepért Egyesület is harcba szállt a helyi közösségi programokat segítő 500 ezer forintos támogatásért. Az örömhírről az egyesület vezetője, Nyári Ica számolt be a DO-nak, kiemelve, hogy az alapítványi célok és az egyesületi tervek egybecsengenek, hiszen egyformán fontos a pályázat kiíróinak és a dunaújvárosi közösségnek a helyi civil szervezetek, kezdeményezések támogatása, a helyben élő emberek életét, közösséggé válását, identitásának megerősödését segítő programok szervezése.
A városvédők képviselője kérdésünkre elárulta: amennyiben sikerül behúzni az alapítványi támogatást – előre szólunk, ehhez bizony szükség lesz a böngészők voksaira! –, akkor a szokásosnál is gazdagabb program várhatja a vendégeket az egyesület egyik évi rendes nagyrendezvényén, az április derekán esedékes Újtelepi Piknik kavalkádján a volt újtelepi iskola udvarán!
És hogy miként segíthetünk a városvédőknek? Egyszerű: voksokkal!
Éppen tegnap kezdődött a webes szavazatvadászat, amely egészen a hónap végéig, március 29-ig tart. A szavazás során bárki szavazhat a hozzá legközelebb álló civil szervezetre és annak egy projektjére. Szavazatával minden voksoló azt fejezi ki, hogy támogatni kívánja az adott projekt megvalósítását. A kiírók összeszedték a legfontosabb tudnivalókat (a részleteket a Szavazási szabályzat tartalmazza), íme: egy körzetben egy szervezetre, illetve annak projektjére lehet szavazni egy alkalommal; a szavazáshoz Google vagy facebook fiókkal kell rendelkezni – a voks ezek valamelyikén keresztül érvényesíthető.
Mindezek után nincs más hátra, irány a MOL Alapítvány netvoks felülete – annyit még segítünk, hogy a Városvédők Újtelepért Egyesület a 14-es körzetben várja a szavazatokat!
Helyi érték – naná, hogy az újtelepiekre voksolok! (katt) >>
Hajrá, városvédők, gyerünk, böngészők!
(Illusztráció: MOL Alapítvány, archív fotó: Városvédők Újtelepért Egyesület)
A rovat további hírei: Mozaik
Rovarhotelt építettek a Jószolgálati Otthon lelkes ellátottjai
2025. jún. 27.
A napokban ismét különleges történet formálódik a Szabó Zsolt alpolgármester választókörzetében található Generációk Házában. Horváthné Gazics Éva önkéntes kezdeményezésére rovarhotelt építettek a "jószoli" ellátottjai.
Jótét célú évadzáró a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttessel – segítsd te is Botika gyógyulását!
2025. jún. 26.
A legendás Vasas-család összefog, az MMK-ban rendezendő péntek délutáni esemény teljes bevételét a másfél éves beteg kisgyerek gyógyulásáért ajánlja fel a közösség.
Törpenyuszik betegségei
2025. jún. 26.
Ha úgy döntünk, hogy egy törpenyuszit veszünk magunkhoz társállatnak, akkor elengedhetetlen, hogy tisztában legyünk a tartásuk minden fontos részletével, hiszen egy több évre szóló elköteleződést jelent gondoskodni róla. (X)
Kis elemek, nagy szerep – mit érdemes tudni a rögzítőelemekről?
2025. jún. 25.
Amikor kerítésépítésről van szó, sokszor a "nagy dolgokra" koncentrálunk: a panelekre, a kapukra, a lábazatra. Pedig van egy olyan csoportja a szerkezeti elemeknek, ami legalább ennyire fontos – csak éppen kisebb, szinte láthatatlan. Ezek a rögzítőelemek.
DSTV: vélemények az energiaitalokról
2025. jún. 25.
Az üzletekben már jó pár hete figyelmeztető táblák hívják fel a vásárlók figyelmét arra, hogy 18 év alatt nem lehet energiaitalt vásárolni. Persze ezt a rendszert is sokan megkerülik, de hogyan is vélekednek a tilalomról a városlakók? A DSTV stábja megkérdezte. Hangkép.
Spiccbot: egyszerű használat a csatornákon
2025. jún. 24.
A horgászat világában a spiccbotos technika egy olyan lehetőség, amely fokozatosan egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Miért választják sokan ezt a módszert? (X)
Egész héten forró nyár – apró ingadozásokkal
2025. jún. 23.
Szikrázó napsütés, a minimálisnál is kisebb csapadékhajlam, vészterhes hőmérsékleti értékek – nagyon durva kánikulára készülhetünk a héten a DO időjárási szakértőjének friss előrejelzése szerint. Főként a hét középső periódusa lesz veszélyes!