Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 14. Matild
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

A járvány és a gazdaság – segítsen a kutatóknak!

Közélet
koronavírus
kutatás

facebook megosztás

Öcaline - 2020. ápr. 26., 17:53

A koronavírus járványhelyzet gazdasági vonatkozásaira is rákérdez a Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet aktuális konjunktúra-kutatásának kérdőíve. Vállalkozó? Segítsen a kitöltéssel!

Online kérdőívvel igyekszik felmérni a gazdaság szereplőinek jelenlegi helyzetét a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet Nonprofit Kft. (MKIK GVI) – a friss konjunktúra kutatásának keretében kiemelt figyelmet fordítanak a járvány gazdasági hatásaira, áll a DO-hoz eljuttatott felhívásban.
Annak érdekében, hogy minél részletesebb és pontosabb képet alkothassanak a járvány vállalkozásokat érintő gazdasági következményeiről, a válságkezeléshez szükséges lépésekről és a kilábalás lehetséges üteméről, nagyon fontos, hogy minél több cég véleményét megismerjék, tudatta a kérdőívhez mellékelt tájékoztatóban Révész Erika, a GVI irodavezetője.

A kérdőív megválaszolása körülbelül 15 percet vesz igénybe – az eredmények azonban kiemelten fontosak lehetnek a GVI kutatói számára, ezért érdemes vállalni a feladatot! Innen egy kattintás - ha vállalkozó, segítsen a kitöltéssel!

MKIK GVI kutatás 2020. április (katt) >>

A kitöltött kérdőíveket 2020. április 30-ig várják, a kitöltött kérdőívek adatainak összesítését követően várhatóan május végére készül el az eredményeket összegző elemzés.

(Forrás: MKIK GVI, a kép illusztráció)
 

A rovat további hírei: Közélet

Együtt a menstruációs szegénység ellen – nagy köszönet minden közreműködőnek!

2026. már. 14.

A nemzetközi nőnap alkalmából kezdett jótékony célú akciót a DO/DSTV stábja – az adományozók a menstruációs szegénységben élő hölgyek mindennapjait segítették. A kezdeményezés véget ért, az adományok célba jutottak – köszönet minden jótevőnek!

A tárgyalási stratégiákról a kamarában

2026. már. 13.

Új kurzusra várja a résztvevőket a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara (DKIK) áprilisban – a téma nagyon is zsebbevágó, hiszen az üzleti tárgyalási stratégiák titkaival ismerkedhetnek a résztvevők. Figyelem, fontos: közeleg a jelentkezési határidő!

Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

2026. már. 13.

Bosszantó, s egyébként a város többi részén is felfedezhető probléma ütötte fel a fejét a Római városrészben. A lakók jelzései alapján sokan dohányzónak nézik a játszótereket és környéküket, illetve zárt kutyafuttatóként használják a focipályákat. 

Együtt ünnepelhetjük a forradalom és szabadságharc hőseit

2026. már. 13.

Közös ünneplésre várja a városlakókat az önkormányzat az 1848-as forradalmi emlékműnél március 15-én, vasárnap délelőtt. Ünnepi program a plakáton, minden megemlékezőt szeretettel várnak!

DSTV: ötletpályázatot hirdettek

2026. már. 13.

A felhívás már szerepelt hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése arról, hogy uniós programhoz tartozó pályázatot hirdetett az önkormányzat. A kiírás szerint olyan ötleteket várnak, amelyek a Szoborparkhoz kapcsolódnak, vagy a város természeti sokszínűségét erősítik. Figyelem, fontos: közeleg a határidő! Hangkép.

Huszonhat napirendi pont a közgyűlésen

2026. már. 12.

Összesen huszonhat témában hozott döntést, illetve fogalmazta meg álláspontját Dunaújváros közgyűlése a márciusi ülésen csütörtökön délelőtt. A képviselő-testület többek között önkormányzati rendeletek felülvizsgálatáról, a szociális és a kulturális feladatok finanszírozásáról, a közbiztonság támogatásáról, valamint környezetvédelmi és közösségi kezdeményezésekről is határozott.

Választás 2026: szavazási tudnivalók és teendők

2026. már. 11.

Folytatjuk az április 12-én esedékes országgyűlési választás kapcsán kezdett tájékoztató sorozatunkat, változatlanul a Magyar Helsinki Bizottság hivatalos oldalán közzétett tudnivalókból nyújtunk át újabb adag tudnivalót. És persze ismét jelezzük: folytatása következik!

  • További hírek

Friss hírek

  1. ICA-D: hullámok hátán a divat világában (galéria)

  2. DSTV: hírek a horgászat szerelmeseinek

  3. Egyenlített a DAB-ASP

  4. Együtt a menstruációs szegénység ellen – nagy köszönet minden közreműködőnek!

  5. Kecskeméten ért véget a DKSE hosszú böjtje

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: hírek a horgászat szerelmeseinek

DSTV: hírek a horgászat szerelmeseinek

Embedded thumbnail for DSTV: zöldbe borult, szabadba csábít az arborétum

DSTV: zöldbe borult, szabadba csábít az arborétum

Embedded thumbnail for DSTV: ötletpályázatot hirdettek

DSTV: ötletpályázatot hirdettek

Top hírek

  1. Kortárs divatbemutatóval csalogat az ICA-D

  2. Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

  3. FitCity Dunaújváros: a testi és lelki egészségért (galériával)

  4. Választás 2026: szavazási tudnivalók és teendők

  5. Ismét megnyitotta kapuit az arborétum

Galéria

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő