Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 07. Tódor, Rómeó
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Járvány: 1190 fő az azonosított fertőzöttek száma – sajnos Fejér megye is hasít

Közélet
koronavírus
járvány
maradjotthon

facebook megosztás

Öcaline - 2020. ápr. 10., 07:17

Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 1190 főre nőtt a hazánkban azonosított fertőzöttek száma. Fejér megye is riasztó adatokkal szolgált, egy nap alatt 30,9 százalékpontos emelkedést regisztráltak!

Az operatív törzs friss adatsora szerint 11 idős, krónikus beteg hunyt el, ezzel 77 főre emelkedett az elhunytak száma. 112 fő pedig már gyógyultan távozott a kórházból. A Pesti úti idősek otthonában eddig 151 igazolt koronavírus-fertőzött van, 7 fő elhunyt. A fertőzöttek száma várhatóan magasabb lesz a több mint ötszáz fős idősotthonban, mert a laborvizsgálatok még jelenleg is tartanak.

A friss közlemény ismét figyelmeztet csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus.  Az azonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek. A tömeges fertőzés lelassításához nagyon fontos, hogy az ünnepi időszakban is maradjanak otthon az idősek, a diákok, a külföldről hazatérők, és mindenki, aki teheti. Fonsot, hogy mindenki tartsa be az ajánlásokat és a kijárási korlátozásokat, amelyeket éppen tegnap hosszabbítottak meg határozatlan időre, a vonatkozó kapcsolód anyagot máris mutatom

Kijárási korlátozás – már határozatlan ideig (katt) >>

Különösen kérik a budapestieket, hogy tartsák be a korlátozásokat, mert a fővárosban van a legtöbb fertőzött. Az emelkedés mértéke országos viszonylatban is jelentős, hiszenaz, hogy egy nap alatt 980-ról 1190 főre nőtt az esetszám, 21,4 százalékpontos ugrást mutat. Sajnos a megyei adatsor még riasztóbb, már ami a tendenciát illeti: a tegnapi 55 után mára 72 lett az esetszám – 30,9 százalékos a növekedési ütem, ezzel Fejér a főváros és Pest megye után országos viszonylatban is a harmadik a szomorú rangsorban.

Ahogy az eddigi elhunytak adataiból is látszik, a koronavírus az idősekre a legveszélyesebb, ezért nyomatékosan kérjük az időseket, hogy maradjanak otthon, és a bevásárláshoz kérjék hozzátartozóik vagy az önkormányzat segítségét.

A lényeg továbbra is ez: húsvéti időszak közeleg, de csak közösen tehetünk a járvány lassításáért!
 

A rovat további hírei: Közélet

Közmeghallgatást tartott Dunaújváros önkormányzata

2026. feb. 06.

Dunaújváros önkormányzata csütörtökön tartotta idei közmeghallgatását, amelyen a városvezetés beszámolt az elmúlt időszak eseményeiről, a tervezett fejlesztésekről, valamint a 2026-os költségvetés főbb irányairól.

90 éves a Móricz nyugalmazott tanítónője

2026. feb. 06.

Ismét bővült városunk szépkorú közössége: Németh Jenőné, Kati néni nemrégiben szerető családja körében ünnepelte a 90. születésnapját. A jeles alkalomból az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester köszöntötte a Móricz iskola egykori tanítónőjét. 

"Dunaújváros fái a négy évszakban": finálé a fotópályázat téli fordulóján

2026. feb. 05.

Elérkezett a "Dunaújváros fái a négy évszakban" fotópályázat téli ciklusának hajrája – hívta fel a figyelmet Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő. A "tél" tematikájú forduló beadási határideje február 28. – vagyis még várják a pályaműveket!

A vészhelyzetek gyors elhárítására képezték az óvodai és bölcsődei dolgozókat

2026. feb. 05.

Váratlan vészhelyzetek bármikor és bárkivel megtörténhetnek. Különösen veszélyeztetettek a gyerekek, Dunaújvárosban azonban szinte minden eshetőségre felkészültek a szakemberek – óvodai és bölcsődei dolgozóknak tartottak továbbképzést a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezetének munkatársai. 

Folytatódhat a Kistemető rekonstrukciója

2026. feb. 04.

Közös összegzést jelentetett meg hivatalos facebook felületén a Kistemető megmentését célzó programról Pintér Tamás polgármester, valamint a terület rekonstrukciója terén fontos szerepet vállalt Orosz Csaba önkormányzati képviselő.

DSTV: meleg étel, meleg ruha – meleg szívvel

2026. feb. 04.

Rászorulóknak szerveztek jótékonysági étel- és ruhaosztást a közelmúltban, idézi fel a DSTV összegzése. Azokra az embertársainkra gondoltak a szervezők, vagyis a Jót, szívből – Dunaújvárosért! akciócsoportja, akik ritkán jutnak meleg ételhez és szükségük van meleg ruházatra. Hangkép.

Közmeghallgatás a Városházán

2026. feb. 03.

Az vonatkozó jogszabályoknak megfelelően kerít sort az önkormányzat az idei közmeghallgatásra – az eseményt csütörtökön délután rendezik a Városháza "C" szárnya Almási Zsolt termében. Meghívó.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Eredményes volt a kétfordulós közös játék

  2. DSTV: két győzelem, egy vereség

  3. Közmeghallgatást tartott Dunaújváros önkormányzata

  4. 90 éves a Móricz nyugalmazott tanítónője

  5. A Vasas ellen folytatja a Kohász

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: két győzelem, egy vereség

DSTV: két győzelem, egy vereség

Embedded thumbnail for DSTV: kvíz a kultúráról az MMK-ban

DSTV: kvíz a kultúráról az MMK-ban

Embedded thumbnail for DSTV: birkózó emlékverseny

DSTV: birkózó emlékverseny

Top hírek

  1. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  2. Baleset és teljes útzár Dunaújvárosnál (frissítve)

  3. 90 éves a Móricz nyugalmazott tanítónője

  4. Közmeghallgatást tartott Dunaújváros önkormányzata

  5. Újra élnek a bajnoki remények

Galéria

Majosházi István Emlékverseny (2026)

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 5. szám - 2026.02.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő