Autóra gyűjtenek az állatvédők!
Jelentősen megkönnyítené a Dunaújvárosi Állatvédő Egyesület munkáját, ha végre saját gépjárművel tudnának részt venni az állatok mentésében.
A Dunaújvárosi Állatvédő Egyesület (DÁV) városunk egyik legrégebbi állatvédő egyesülete, melynek célja a helyi és környékbeli kóbor, kidobott állatok mentése, befogása, gondozása, valamint új, szerető otthonba juttatása. Munkájukat azonban óriási mértékben megkönnyítené egy olyan gépjármű beszerzése, mellyel többet és még szakszerűbben tudnának segíteni a bajba jutott állatokon. Álmuk valóra váltásához gyűjtést kezdeményeztek az egyesület tagjai, s hamar támogatókra is találtak, ugyanis a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség, valamint a KGYD Autókereskedés és Autószerviz is az ügy mellé állt, derült ki azon a sajtótájékoztatón, melyen megtudhattuk azt is, hogy a gépjárművásárlásra szánt 6-800 ezer forint körülbelül felét már sikerült összegyűjteni.
Mint azt Illésné Székely Dóra, a DÁV elnöke elmondta, az adománygyűjtés egyik önkéntesük, Böröcz Balázs ötlete volt: ő december óta tartozik a csapatukhoz, s azóta rengeteg mentésükben részt vett, illetve az ő kutyája is mentett kutyus.
Az ötletgazda elmondta, hogy az örökbefogadás után kezdte el követni a DÁV munkáját, s látta, hogy mennyi problémát okoz az, ha egy mentett kutyáért kell menni autóval, ezért kereste meg az egyesület elnökét azzal, hogy mi lenne, ha indítanának egy adománygyűjtő akciót azért, hogy vásárolhassanak egy saját, jól felszerelt autót. A megkeresést örömmel fogadták, így ezt követően vette fel a kapcsolatot Petrás Gáborral, a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség főtitkárával azért, hogy álljanak melléjük, s a DLSZ, ahogy azt már rengeteg jótékonysági akciónál megtette, ezúttal is azonnal igent mondott.
Hankusz Kálmán felvételei
Ezt erősítette meg a szövetség főtitkárra, Petrás Gábor is, aki elárulta azt is, hogy miben tudják segíteni az egyesületet.
"A múlt héten kerestek meg minket ezzel az akcióval az egyesület munkatársai, s azonnal az ügy mellé álltunk. Jeleztük is a DÁV-nak, hogy úgy tudnánk segíteni a gépjármű megvásárlását, hogy miután a jelenlegi korlátozásokat enyhítik, akkor az Akarat Ereje Kupa alkalmával szerveznék gyűjtést. Az elmúlt években több adománydobozt is telepítettünk a városban, így a Csillag Szoláriumban és a Szöglet Bárban, s ők is azonnal az ügy mellé álltak, így jelenleg már hatvanezer forinttal tudjuk segíteni az akció indítását. Szintén jó hír, hogy Szatmári Ádám, az Akarat Ereje Kupa főszervezője tízezer forinttal járul hozzá a zsebpénzéből a gépjármű megvételéhez" – fogalmazott a DLSZ főtitkára.
Komoly mértékben támogatja az akciót a KGYD Autókereskedés és Autószerviz, melynek ügyvezető igazgatója, Novográdecz Gertrúd elmondta, hogy cégünknek nagyon fontos az olyan magánszemélyek és szervezetek segítsége, akik erre rászorulnak, ezért örömmel vették a felkérést, s háromszázezer forinttal hozzá is járulnak a gépjármű beszerzéséhez, melynek felmatricázása mellett, a teljes körű karbantartását is vállalják egy éven keresztül teljesen ingyenesen.
A Dunaújvárosi Állatvédő Egyesület bankszámlaszáma
Unicredit Bank: 10918001-00000097-61050000
Kérjük közleménybe feltüntetni: Autóvásárlás
Adószámunk: 18944493-1-07
A rovat további hírei: Közélet
Közös főhajtással a hősök emléke előtt (videóval, galériával)
2025. okt. 08.
Dunaújvárosban is megemlékeztek a 13 aradi vértanú és Batthyány Lajos miniszterelnök hősiességéről és bátorságáról. A ’48-as emlékműnél tartott eseményen fellépett Polgár Lilla színművész; beszédet mondott Czeglédi Péter Pál református lelkész.
Ősszel sincs megállás, sok a városi munka
2025. okt. 08.
Évszaktól függetlenül folyamatosan dolgoznak a városban a GESZ munkatársai. Amikor kedvező az időjárás, pótolják a betegség miatt kivágott fákat, gallyazni kell, illetve a kiemelt területeken még az ősz kezdetén kaszálni is – van munka bőven.
30 családot segít az önkormányzat tüzelővel
2025. okt. 08.
Már ötödik éve, hogy Dunaújváros önkormányzata az Útkeresés Segítő Szolgálattal közösen tűzifával segíti a dunaújvárosi rászorulókat. Idén is 30 családot segítenek egy-egy köbméter fával, amelyet már lehet igényelni a szolgálat székhelyén.
DSTV: közösségi program a mellrák megelőzéséért
2025. okt. 08.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a II. Figyelj rá(n)k! elnevezésű közösségi kezdeményezésről. A mellrák elleni küzdelem jegyében borult rózsaszínbe előbb a Városháza tér környéke, majd a belváros szombaton. Hangkép.
Lomtalanítás: 20 tonna a hét végi mérleg
2025. okt. 07.
Belvárosi gyűjtőpontokon folytatódott a lomtalanítás a városban múlt szombaton. Az akció ismét sikeresnek bizonyult, a városlakók összesen 20 tonna hulladéktól szabadultak meg a kezdeményezés révén.
A második születésnapját ünnepelte a LEAF kutyás kutató-mentő sportegyesület
2025. okt. 07.
Megalakulása óta egyre aktívabb és sikeresebb a LEAF kutyás kutató-mentő sportegyesület csapata. Az elmúlt hónapokban több szakmai sikernek is örülhetett a közösség, amely immáron a második születésnapját is megünnepelte a múlt hétvégén.
Szépkorúak önkormányzati köszöntése: táblás házat vonzott a Dívák pazar előadása (galériával)
2025. okt. 06.
Minden szempontból tökéletes választás volt az idősek világnapjára időzített önkormányzati előadás: szó szerint zsúfolásig telt a Bartók színházterme, vastaps köszöntötte a Dívák Produkció csodás időutazását szombaton este.